Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smok

Nie mogę u7sunąć plików

Polecane posty

Kiedy chce usunąć plik pisze że nie mam uprawnień administratora, zabawne bo jestem zalogowany jako on. Nawet program unlocker nic nie dał. Co zrobić?? Pozatym antywirus nie chce się przez to aktualizować i niektóre programy w panelu sterowania/dodaj i usuń programy są niewidoczne. Mój system to Windows 7. Na xp nie było takich problemów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nod32 4 trial. Ale inne pliki też nie chcą się usunąć. O co chodzi z tymi uprawnieniami bo to jest naprawdę denerwujące, takich problemów nie miałem nigdy w windows xp. Teraz nie mogę nawet usunąć antywirusa. Szukałem w necie różne metody na wyłączenie UAC ale to nic nie dawało i dalej pisze że nie mam uprawnień. Pisze że nie mam uprawnień i muszę uzyskac je z SYSTEM. Kurde co to ma być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System to są specjalne uprawnienia, jeszcze wyższe niż administratorskie. Jaki to jest Windows 7?

Czasem takie coś pojawia się też przy błędach systemu plików. Uruchom wiersz poleceń z uprawnieniami administratora i wpisz tam komendę

chkdsk /R x:

gdzie za x podstaw literę, która odpowiada partycji na której są kłopotliwe pliki. Jeśli system spyta się, czy chcesz wykonać sprawdzanie po ponownym uruchomieniu komputera to się zgódź. Później napisz na forum, czy były jakieś błędy.

Daj też screena z zakładką Health z programu HDTune, gdy wybrany jest dysk, na którym są owe pliki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisaniu tej linijki nic się nie dzieje, jestem zalogowany jako Smok Administrator. Mój system to windows 7 ultimate. Ta wiadomość z SYSTEMEM pojawia się tylko przy próbie usunięcia antywirusa ręcznie, bo program nie ma opcji unistall w folderze. W innych plikach pojawia się tylko komunikat tylko o tym że nie mam uprawnień administratora. Z tego co czytam na necie użytkownicy mieli podobny problem, ale jakoś rady pomagały, niestety ja próbowałem juz kilku porad które nic nie dały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przez Programy i Funkcje (czy jak tam się teraz Dodaj/Usuń nazywa) nie można tego usunąć. Z tego co rozumiem, to Twoje szczęście, że system nie pozwala tego usunąć.

Po wpisaniu tej linijki w wierszu poleceń nie wyskakuje żaden komunikat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mam to wstawić i co?? Ten wpis kiedy daje opcje health??

http://img12.imageshack.us/img12/9229/obrazek1i.png

http://img40.imageshack.us/img40/585/obrazek2k.png

O to ci chodzi?? Nie sądzę że tutaj znajdziesz problem z uprawnieniami.

A ten wpis chkdsk nic nie pokazuje, no może na ułamek sekundy czarne okienko i nic więcej. Ale sądzę, że to zła droga wydaje mi się że trzeba szukać rozwiązania w opcjach Administratorskich lub w rejestrze systemu. Chyba chodzi o to że pomimo tego że jestem zalogowany jakoś Administrator nie mam uprawnień do instalowania i usuwania niektórych plików. Może naprawiło by problem z formatowanie systemu, ale niedawno to robiłem i nie chce mi się znowu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem problemy z uprawnieniami wynikają z problemów z dyskiem, ale Twoje dyski wyglądają ok.

Uważnie przeczytaj to i zastosuj się do rad z tej strony.

Pliki antywirusa nie powinny być usuwane ręcznie, więc uprawnienia są ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz, tym razem całość. Już w pierwszym akapicie masz napisane, że dalej jest opisane użycie narzędzia służącego do deinstalacji, do którego link też znajduje się niżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz ręcznie usunąć antywirusa, który nie jest odinstalowany? Tego nawet pod XP się nie dało zrobić, bo to wywalenie ochrony byłoby pierwszą rzeczą, jaką robiłby każdy wirus. Wierzyć mi się też nie chce, że nie ma w Dodaj/Usuń Programy tego antywira.

Zrób tak: na klawiaturze naciśnij [znaczek Windows]+[r] - powinno pojawić się okienko "uruchom". Teraz wpisz "appwiz.cpl" (bez cudzysłowu) i zatwierdź [Enter]. Tu poszukaj antywirusa.

Możesz też spróbować uruchomić system w trybie awaryjnym i tam tego antywira wywalić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@M@TH3W Te pliki można ręcznie wywalić, wystarczy zmienić uprawnienia do plików. Tylko jest mały problem, a mianowicie wywalenie plików antywirusa bez deinstalacji może skutecznie rozwalić system. W pierwszej kolejności lepiej spróbować użyć narzędzi od producenta antywirusa, potem można sprawdzić inne możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...