Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KamilosD

Problem z nagrywarką

Polecane posty

Kiedyś w nagrywarce miałem ustawiony tryb PIO zamiast DMA. Odinstalowałem kanał IDE, który miał włączony tryb Pio i zresetowałem kompa - wtedy zmieniło się na DMA. Teraz znowu mam w jakiś kanale tryb PIO, ale żadne odinstalowywanie nie pomaga. Co z tym zrobić, bo nie da się tak nagrywać czegoś, czy instalować?

Mój komp:

Intel Core 2 Quad Q6600 + Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev. 2

GeForce 8600 GTS 256Mb

Gigabyte GA-P35-DS3

2x1GB DDR2 PC-800

2xSamsung 320GB SATA 16Mb

Obudowa - Mode Com Twins

Z góry dzięki.

post-64592-1273916464_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto co znalazłem:

"tak tak, to chlopaki w microsofcie wpadli na taki genialny pomysl w XP (nie wiem jak w innych wersjach) - jezeli w napedzie bodajze 5 razy wystapi blad odczytu czy czegos tam to system automatycznie odcina DMA i trzeba wlasnie recznie odinstalowac kanal IDE. Inaczej tego nie mozna przywrocic. i oczywiscie po kolejnych bledach znowu bedzie brak DMA - i tak od nowa...

dziekujemy ci Bill"

mam nadzieję, że pomogłem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że robiłem tak wcześniej, ale tym razem to nie działa. Po odinstalowaniu danego kanału i zresetowaniu kompa nic się nie zmienia... :/

Macie jeszcze jakieś pomysły, jak to naprawić, bo jest to naprawde irytujące?

Instalowałem dziś Batmana Arkham Asylum (jakieś 8Gb) i trwało to mniej więcej 3 godziny, a zapewne gdyby był tryb DMA, to instalacja zajęła by z pół godziny. Nie wspominając już o tym, że podczas instalacji gry nic nie mogłem robić, bo komp chodził wolno, jak jakiś 8 letni grat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zaktualizowałem sterowniki sptd, odinstalowałem dany kanał IDE, zresetowałem kompa i dalej nic. Jest jakiś inny sposób, by to naprawić? Może to wina nagrywarki, bo 2 lata temu, gdy podłączałem inną, to dobrze działała?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże mi ktoś zrobić coś z tą nagrywarką, bo mnie ona poprostu dobija, jak mam na niej pracować. Instalacja Batmana Arkham Asylum (niecałe 8GB) trwała koło 3 godzin. Teraz chciałem zainstalował Ghost Recon Advanced Warfighter 2 i się na początku wiesza. Bardzo proszę o pomoc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...