Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bylon

Windows 7 Upgrade

Polecane posty

Kolejny raz zwracam się do Was z prośbą o pomoc - tym razem w temacie software'owym.

No więc kupuję (a dokładnie kupię za ok 0,5h :) ) Windows 7 Home Premium Upgrade BOX. Maszyna na której będzie instalowany "7":

Intel Core2Duo P8400 2x2,26GHz

nVidia GeForce 9600GT M (512MB VRAM)

RAM 4GB 800MHz

320GB, bodajże 7200obr. (ale może 5400 - nie pamiętam dokładnie)

Pierwsze pytanie, najważniejsze - czy NA PEWNO wszystkie pliki zostaną zachowane?

Pytanie drugie - czy procek będzie obsługiwał 64 bity?

Pytanie trzecie - czy ew. te 64bity warto?

I pytanie - czy można się przełączyć pomiędzy 32, a 64 bitami (mam 32 a chcę 64 i vice versa)

Wcześniej na lapku była Vista HP, i działała znośnie, więc domniemywam, że "7" też większych problemów mieć nie będzie (podobno jest stabilniejsza).

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

PS. Mam nadzieję, że takie tytuły jak TDU, Gothic III, AC będą na 64 bitach działać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zależy jaką masz obecnie wersję Windowsa. Jeśli będziesz upgrade'ował z Windows Vista, to zostaną zachowane, ale pamiętaj, że system w wersji x86 możesz w ten sposób upgrade'ować do wersji x86, a x64 do x64. Jeśli więc masz Vistę 32-bitową, to, żeby zainstalować 64-bitowy Windows 7 musisz niestety usunąć stary system.

2. Tak.

3. Warto.

4. Nie, chyba, że zainstalujesz obydwie wersje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób kopię zapasową najważniejszych plików (backup) np. na płytki. Zdecydowanie NIE WARTO brać wersji x86. Why?

1. Obsługuje tylko do 3,25GB RAMu

2. Jest mało "przyszłościowa"

3. Nie obsługuje 64 bitowych wersji aplikacji (a x64 obsługuje i 32 bitowe i 64 bitowe)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takeij zasadzie zawsze mogę później się na x86 przełożyć. A poza tym, to tylko lapek, iedługo będzie nowy komp, więc oszałamiająca wydajność mi nie potrzebna (głównie praca, także gierki i Blender).

Ale dzięki za radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jeśli to jest laptop, którego nie masz zamiaru rozwijać i który ma mniej niż ~4GB RAMu (w tym to, co z karty graficznej), to instalowanie systemu w wersji x64 nie jest potrzebne.

PC, do którego będziesz miał zamiar wrzucić większe ilości pamięci, to już zupełnie inna para kaloszy. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wybrać wersję OEM, lub BOX. Wersja Upgrade jest skierowana do użytkowników, którzy przechodzą z wcześniejszej wersji Windowsa (tzn. z XP, lub Visty). O różnicach pomiędzy wersjami OEM i BOX już pisałem wiele razy, poszukaj na forum, lub w necie, bo tam też jest mnóstwo źródeł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że z tymi źródłami to teraz różnie bywa, bo MS ostatnio zmienił zasady licencjonowania OEM. Teraz - w ogólnym skrócie - jest to licencja przeznaczona TYLKO dla "system builderów", czyli gości, którzy siedzą w sklepie, składają komputery i instalują na nich od razu soft dla leniwych klientów.

Tyle teorii. W praktyce, każdy legalny klucz jest "legalny", więc system się będzie aktualizował normalnie. Problemy się zaczną w momencie, gdy ktoś poprosi Cię o fakturę i stwierdzi, że system był kupowany w innym terminie niż komputer.

Jeśli nie celujesz w wersję Ultimate (a raczej nie ma to sensu do potrzeb domowych), to bierz Home Premium BOX, żeby być legalnym-legalnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzecz w tym, że nie mając firmy nie muszę przetrzymywać rachunków i faktur ;) więc nikt mi nic nie udowodni...zresztą dzowniłem do MS tydzień temu i stwierdzili, że Upgrade do 7 home jest możliwy i z XP i z vista home i z vista ultimate i nie łamie licencji. Nawet jak sam sobie składałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, MS Polska tak mówi. Jednocześnie jakieś szyszki z MSu z Ameryki mówią, że MS Polska się myli. : ) Sprawa miała się wyjaśnić dawno temu, ale jakoś straciłem tym zainteresowanie i w sumie nie wiem jak to się skończyło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...