Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mirek010

Rozwiązany: Problem z klawiaturą

Polecane posty

Posiadam klawiature

http://www.gram.pl/sk4_9wjkGO8_Klawiatura_Logitech_Wave.html

i po zainstalowaniu systemu nie mogę pisać wszystkich znaków np znaku plus, symbolu dolara czy dużego t. Sterowniki do niej mam najnowsze ze strony producenta a także w ustawieniach mam Polski programisty. Nie pomogło przeinstalowanie sterowników i systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bez sterowników te litery działaja? Może to stery coś mieszają więc je odinstaluj i zobacz co się dzieje. Jeżeli bez sterowników też nie działa to proponuje reklamację bo chyba masz trefny egzemplarz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sterowników też nie działa, a klawiaturę mam już prawie 2 lata i mi się na nią gwarancja skończyła.

Słyszałem że takie problemy może też powodować uszkodzony mostek na płycie głównej może mi ktoś odpowiedzieć w tej sprawie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę Ci podpowiedzieć, że jeśli top byłaby wina mostka, to podepnij inną klawiaturę i spróbuj czy wszystko działą.. najlepiej jakąś wypaśnią, jak Twoja, co by zachować proporcję osądu..

a ja dalej obstawiam, że gdzieś Ci się chlusło i miałeś delikatne zwarcie.. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam od razu zwarcie. Rozkręcić, wyjąć folię przewodzącą i przemyć izopropylenem. Gumki też przydałoby się przemyć. Efektów nie gwarantuję, ale warto sprawdzić zwłaszcza że to nie klawka za 30 zeta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP to raczej nie problem z gumkami bo jak zauważyłeś kolega ma problem ze znakami a nie z klawiszami. Czyli np "t" mu działa ale nie "T". Możnaby zrzucić to na shift ale skoro kolega nie wspomniał o żadnych problemach z innymi literami to znaczy że jest w porządku. Prędzej to coś w elektronice siedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli moje domysły są dobre, a mam podobny problem to zrób tak:

1. rozkręć klawiature.

2. na "foliach" są takie ścieżki..

3. zlokalizuj trefne klawisze.

4. Wymyj delikatnie folię w miejscach klawiszy

oraz

5. ustal ścieżki tych klawiszy - muszisz jechać po tej kreseczce aż dojdziesz do miejca zabrudzenia / przepalenia

6. jeśli jest zabrudzone - wyczyść.

7. Jeśli ścieżka jest w tym miejscu czarna - tzn ze było zwarcie :)

8. Jeśli było zwarcie, trzeba się zaopatrzyć w lakier przewodzący i poprawić tą scieżke. Jeśli tak jest to napisz do mnie PW to Ci powiem jak to zrobić.

Dodam, że sam zalałem swojego saiteka eclypse red i musiałem naprawiac :) nie działały mi klawisze Home, End, Del,+ i -..

pozornie bez związku, a jednak.. śledząc ścieżki dotarłem do jednego miejsca, gdzie 3 z nich były przypalone.. przez zalanie zieloną herbatą :D

edit: I przyznaj się, czy zalałeś czy nie, bo nadal nie usłyszałem odp na to pytanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc w szczególności dla 3m2oo5

Klawiaturę rozebrałem, sprawdziłem wszystkie ścieżki, żadna nie była uszkodzona (nawet nie była brudna w środku, uniemożliwia dostanie się do środka zanieczyszczeń budowa klawiatury) złożyłem ją z powrotem i działa, sam nie wiem co z nią było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...