Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Matej141

Niedzialajace DvD

Polecane posty

Witam.

Mam pewien problem z moim dvd. Ostatnio mial problem z czytaniem, teraz gdy wkladam plyte z CDA Runes of Magic, w ogole jej nie chce czytac (innych plyt tez nie) a gdy klikam na niego (w moim komputerze), aby podswietlic wyswietla sie, ze to cd-rom. Co mam robic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze jest to uszkodzony naped. Probowales ==>eksplorowac ikonke plyty przez prawy przycisk myszy?

Kiedys w lapku mialem tak, ze czytal mi plyty dvd, a plyt cd nie chcial czytac w ogole. Jesli masz mozliwosc, to podlacz inny naped i sprawdz czy problem tez wystepuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfigurację komputera i wiek napędu poproszę. Wygląda mi to na standardowy problem, czyli po prostu zużycie napędu. Obecne dają radę jakieś dwa lata, to nie dawne CD-ROMy, które bez problemu działają po dziesięć i dłużej. Dla pewności możesz podać system i antywirusa, oraz zrobić skan jakimś darmowym programem, jak np. Malwarebytes' Anti-Malware. To tak w celu wykluczenia przyczyny systemowej. Do wykluczenia sprzętu przyda się wymiana taśmy sygnałówej, jeśli to nie pomoże, to możesz spróbować zrobić aktualizację firmware'u. Czasem przedłuża to życie napędu o jakiś czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...