Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

piotras345

Problem z instalacją Windowsa XP

Polecane posty

Witam! Używam laptopa Asus g1s pracującego pod kontrolą systemu Vista Ultimate. Ostatnio zakupiłem dysk peryferyjny podłączany przez usb, na którym chciałem zainstalować windowsa XP(legalnego). Pojawił się problem, pliki instalacyjne kopiują się na twardziela, nastepuje ponowne uruchomienie kompa, ukazuje się logo win XP po czym pojawia się niebieski ekran z komunikatem o błędzie :dry: . Próbowałem instalacji z różnych kopii systemu, przy każdej to samo. Bardzo proszę o pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to komunikat?

Sprawdź czy nie ma wirusów na dysku, upewnij sie czy dysk jest poprawnie skonfigurowany oraz usuń ostatnio zainstalowane napędy(mniej więcej ;p). Pożyczałem dysk koledze, czy możliwe że złapał jakiegoś robaka przenoszącego się przez przenośne napędy? Spróbuję przeskanować go combofixem, może to coś wniesie

edit:niestety skanowanie combofixem nic nie dało dalej wyskakuje błąd;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam laptopa Asus g1s pracującego pod kontrolą systemu Vista Ultimate. Ostatnio zakupiłem dysk peryferyjny podłączany przez usb, na którym chciałem zainstalować windowsa XP(legalnego).

Już na początku masz dwa problemy:

1. Instalator Windows XP nie obsługuje urządzeń USB jako "dysku systemowego". To znaczy nawet jeśli "zobaczy" taki napęd, i skopiuje na niego pliki potrzebne do instalacji, to albo nie zapisze informacji w MBR albo będą problemy z uruchomieniem systemu po pierwszej fazie instalacji (u ciebie to ostatnie - czyli sprawa nie jest "bardzo trudna")

2. Udana instalacja winXP uszkodzi bootloader systemu Windows Vista (systemy zawsze instalujemy w kolejności: starszy na początku, nowszy później)

Oba problemy można ominąć, ale trzeba wiedzieć JAK.

Przeczytaj:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1388352.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...