Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maarchef

Obraz mi skacze w Wiedźminie

Polecane posty

Witam!

Kupiłem sobie ostatnio Wiedźmina Edycje Rozszerzoną, jednakże mam z nią pewien problem. Mianowicie w trakcie przemieszczania się obraz jakoś tak dziwnie skacze. Robi się tak z różną częstotliwością w zależności od odwiedzanej lokacji. Uwierzcie mi, że nie jest to normalne zacinanie się bo gra działa mi płynnie. Strasznie mnie to irytuje. Podobny problem miałem w Drakensagu z CD-A, tam też strasznie mnie to wkurzało, przez co odechciało mi się grania.

Próbowałem w Wieśku zmieniać ustawienia, ale zarówno na najwyższych, jak i najniższych detalach ciągle jest tak samo. Gra powinna mi działać bez problemów. Mam 2 GB ramu, kartę graficzną 512 MB Geforce 8500 GT. Nigdy nie spotkałem się z czymś takim, tylko w Wiedźminie i Drakensagu tak się dzieje. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jest tak tylko w wiedźminie to:

-Sprawdź czy dobrze masz podłączoną kartę graficzną

-Zwiększ refresh rate jak masz taką możliwość

-Zainstaluj nowe sterowniki

-Pewnie reinstalacji próbowałeś

-Sprawdź jaką masz temperaturą karty podczas grania

-Jeśli masz taką możliwość sprawdź czy karta działa dobrze na innym komputerze.

Trudno powiedź co tak naprawdę powoduj u ciebie te dziwne skoki, bo ja się nigdy z takim czymś nie spotkałem w żadnej grze, te punkty które wypisałem to tylko podstawowe kroki które mi przyszyły na myśl i wątpię żeby coś pomogły. A i czy oprócz tych dwóch gier inne też działają w taki sposób ? Bo to jest ważne. Myślę że jednak może być coś z kartą graficzną, ewentualnie z monitorem, tak jak już napisałem sprawdź czy działają na innym PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie gry działają poprawnie tylko Drakensag i Wiedźmin mają problem tego typu. Próbowałem zmiany rozdzielczości - nie pomogło. Zwiększyłem odświeżanie ekranu z 60 Hz na 75 Hz - także niczego to nie zmieniło. Zrobiłem szybką przebieżkę po Wyzimie - temperatura 56 0C. Karta chyba raczej jest odpowiednio podłączona skoro np. w Dragon Age takich problemów nie miałem. Próbowałem także z Game Boosterem ale nie pomogło. Reinstalacji jeszcze nie przeprowadziłem, teraz niestety nie mam czasu, będę mógł to zrobić dopiero w weekend. Postaram się jeszcze poszukać jakichś nowszych sterowników i patchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nie pomoże, miałem to samo, na moim pierwszym kompie. też 2GB, karta 256MB GF 9500.

Gierka nie tnie - rwie, na krawędziach ekranu widać najbardziej.

Nie pomagają Vsync, nie pomaga zwiększenie odświerzania.

Bawiłem się nawet ustawieniami aplikacji w Nvdia Control Panel..

Nawet detale i rozdzielczość na min nie zmienia sytuacji.

Jedyne, co przychodzi mi do głowy to monitor - może nie wydala :)

U mnie jest LCD Philips 170s.. a Ty kolego jaki masz monitorek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w Everescie i :

Zainstalowane Sterowniki - nv4_disp(6.14.11.6218 - nVIDIA ForceWare 62.18)

Windowsa mam XP 32 bity.

Włączyłem plik readme Wiedźmina - Wiedźmin Edycja Rozszerzona (v.1.5)

Posiadam Service Pack 3.

Antywirusa mam z płytki z najnowszego CD-A czyli Avasta.

Monitor mam LCD BenQ G900.

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+ 2.61 GHz, 2,00 GB RAM

SAMSUNG HD321KJ 298 GB

Płyta główna - Gigabyte M52L-S3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 62.18 a 162.18, najprawdopodobniej zainstalowane z płyty. Aktualizacja może pomóc, ale pamiętaj, że najlepsze nie są te najnowsze. Musisz poeksperymentować z różnymi wersjami, najlepiej od 170 w górę. Sama karta powinna dawać sobie radę z Wiedźminem bez problemu i to nie przy minimalnych detalach.

Tak, powiedz jeszcze jaką masz puszkę w obudowie, chociaż sądząc po reszcie PC obstawiam coś słabego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemy z detonatorami miałem od numerku 197 wzwyż, Kings Bounty nie chiało mi w ogóle śmigać.

Ale najnowsze załatwiły sprawę.

spróbuj w okolicach 196 a potem najnowsze.

edit: no w sumie tak.. 62 to chyba coś z okresu GF3/4, mam racje ? :)

pamiętam, że na GF2 MX440 miałem wersje w granicach 40.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by to sprawdzić, ale akurat mi się nie chce. Możliwe, że masz rację co do czasów pochodzenia wersji w okolicach 60. Mi wydaje się jednak, że to raczej czasy FXów, bo wersję 90. pamiętają już 7xxx.

A wracając do tematu, to Twoje przygody ze sterami nie muszą pokrywać się z cudzymi. To jest właśnie [niezbyt] piękne w driverach, że u jednego lepsze są te, a u drugiego inne. Trzeba eksperymentować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedys mialem problem z Wiedzminem. Zaraz jak kupilem kompa zainstalowalem system i kilka programow. Gry zaczely dziwnie wolno dzialac. Wiedzmina wlasnie tak dziwnie cielo. Wiecie co bylo przyczyna? Zainstalowalem sobie taki boczny pasek na wzor tego z Visty (mialem XP). Nie pamietam jak to sie nazywalo, ale byl tam zegarek pogodoa i cos jeszcze. Podobno gryzie sie to jakos z dwurdzeniowymi procesorami i niektore gry gorzej dzialaja. Moze maarchef masz takie cos? To od google chyba bylo. Jesli tak to wylacz/odinstaluj. Moze pomoze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie konkretnie ci sie tnie? W jakiejs konkretnej lokacji czy gdziekolwiek? Bo jesli w Wyzimie Handlowej to normalne, ta gra jest beznadziejnie zoptymalizowana. Nawet na moim sprzecie wlasnie tam liczba klatek /s spada zauwazalnie. Dalej jest plynnie, ale nie pogardzilbym tymi 15-20 fps wiecej, bo miejscami potrafi szarpnac...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na sporo słabszym sprzęcie (Core 2 Duo E6550 i ATI Radeon HD2600 na Windows 7 x64 RC) się cięła w sumie tylko, gdy używałem mikstury "Zamieć". Tak poza tym działała płynnie. Więc szukałbym przyczyny raczej przyczyny w systemie. Ewentualnie można się pobawić w zmniejszanie szczegółowości grafiki, być może któraś z opcji coś psuje. Niestety nie pamiętam już na jakich ustawieniach ja grałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówię wam, że zmniejszanie rozdzielczości i detali nic nie da.. Chodzi płynnie, nie zacina.. Szarpie :) Może to wina serii x5 GeForce?

U mnie było to samo na Gainward 9500 256MB..

To nie kwestia FPS tylko "szarpania", na krawędzi ekranu.. trudno to wytłumaczyć, ale jeśli dobrze rozumiem kolegę to właśnie o to chodzi :) Uff :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to zwisa czy gra sie tnie, skacze, szarpie. Nie jest plynnie i to jest problemem. Nawet moj znajomy, Abi Dalzim znany dobrze z forum gram.pl narzekal na plynnosc dzialania... A gral na moim kompie (tym starym), gdy mieszkal u mnie przez kilka miesiecy jak i u siebie w domu. Na obu byly problemy. I on sam stwierdzil, ze problemem jest optymalizacja... Ale chyba to nie temat na te dyskusje, bo Sevard nas zaraz pogoni w cztery wiatry :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie ostatnio Wiedźmina Edycje Rozszerzoną, jednakże mam z nią pewien problem. Mianowicie w trakcie przemieszczania się obraz jakoś tak dziwnie skacze. Robi się tak z różną częstotliwością w zależności od odwiedzanej lokacji. Uwierzcie mi, że nie jest to normalne zacinanie się bo gra działa mi płynnie. Strasznie mnie to irytuje. Podobny problem miałem w Drakensagu z CD-A, tam też strasznie mnie to wkurzało, przez co odechciało mi się grania.

Antywirusa mam z płytki z najnowszego CD-A czyli Avasta.

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+ 2.61 GHz, 2,00 GB RAM

SAMSUNG HD321KJ 298 GB

Płyta główna - Gigabyte M52L-S3

Avasta już wywaliłeś?

jeśli nie, to zmień teraz (na Avira albo COMODO).

Jeszcze jedno przychodzi mi do głowy, chociaż opis objawów trochę nie pasuje.

To jest "stary" Athlon 64 X2, i do tych procków celowe jest zainstalowanie AMD Dual-Core Optimizer (nie wiem czy to najnowsza wersja, sprawdź). Teoretycznie "Wiedźmin" nie ma problemów z dwoma rdzeniami, ale różnie bywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wina jest w karcie graficznej GF 8500 był kartą dość kiepską już w dniu swojej premiery a z tego co widzę to posiadasz wersję 512 mb co domyślam się jest na ddr2.

Drakensag jak i wiedźmin są grami wymagającymi dlatego szczerze niedziwię się że ci przycina. Możesz spróbować zdefragmentować partycje co zawsze może pomóc jak i rejestr systemowy.

Mogę cie pocieszyć tyle że Wiedźmin na moim sprzęcie też czasami chrupnie ale to wynika z dość dużych wymagać sprzętowych tej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh...

Mi to zwisa czy gra sie tnie, skacze, szarpie. Nie jest plynnie i to jest problemem...

To nie jest problem z tego co napisał gra mu nie chodzi w 8 FPS tylko ma problemy z obrazem, ale no właśnie "skacze" czyli co? Podskakuje i polowa obrazu znika pod górną ramką monitora a dolna część robi się czarna? A Może przeploty klatek, czarna obraz, czarna obraz?

...Mianowicie w trakcie przemieszczania się obraz jakoś tak dziwnie skacze. Robi się tak z różną częstotliwością w zależności od odwiedzanej lokacji. Uwierzcie mi, że nie jest to normalne zacinanie się bo gra działa mi płynnie...

Nie piszcie więcej że 8500 jest słaby, maarchef napisał (nie)jasno że mu się nie tnie do tego ta gra chodzi na radkach 9700...

Gierka nie tnie - rwie, na krawędziach ekranu widać najbardziej.

Wszystkie gry działają poprawnie tylko Drakensag i Wiedźmin mają problem tego typu...

maarchef możesz bardziej to uściślić? Bardzo mało napisałeś, nie wiadomo o co chodzi "rwie", "dziwnie skacze"... Na twoim miejscu pisał bym najpierw na forum Wiedźmina a potem NV albo to coś z grą albo z sterownikami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno to opisać :)

CaŁY czas czuje, że mamy ten same problem, maarchef i ja :)

To jest tak, jakby na krawędzi ekranu widać było takie .. przeskakiwanie .. omijanie klatek, coś jak skokowa animacja.. a z drugiej strony w centrum obrazu, gdzie widać postać, nie ma tego efektu..

Dual Core Optimizer instalowałem, oficjalny patch of AMD.. Miałem Athlona x2 7750.

Dodam, że podobne zajawki miałem np we Far Cry 2, a gierki są na innym enginie, więc nie ma co gadać, że wina ewidentna Wiedźminka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3m2oo5

Próbowałeś włączyć v-sync w sterownikach karty graficznej? Czasami wyłączona synchronizacja pionowa owocuje niemiłymi efektami, takimi, jak wyświetlanie po kawałku dwóch kolejnych klatek jednocześnie lub wyświetlanie niecałej klatki, w której brakująca część jest wypełniona gustowną czernią ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwierz mi, sprawdzałem chyba KAŻDĄ kombinację ustawień w sterowniku Nvdia Controll panel, zarówno w globalnych jak i przypisanych konkretnym aplikacjom.

Żadnej reakcji. Czy detale na maksa czy nie, rozdzielczość, v-sync, częstotliwość odświerzania.. nic nie ma na to wpływu.

Upgrade sterownika również.

z racji, że kolega miał to samo na 66 (166?) wersji sterów, więc powrót do starszych też nie wydaje mi się dobrym pomysłem..

Na szczęście mam 2 nowe kompy i ten problem już nie jest mój, ale mojego brata, któremu podarowałem old spice`a..

Ale ciekaw jestem, czy jest jakieś rozwiązanie..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...