Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szymon1944

firewalle i

Polecane posty

Który program antyszpiegowski jest lepszy

1. Spyware Doctor PL

2.Spybot-Search & Destroy PL

3.Malwarebytes'Anti-Malware PL

Który Firewall jest lepszy

1.Outpost Firewall Free

2.Online Armor Free

3.PC Tools Firewall Plus

4.ZoneAlarm Basic Firewall

5.Ashampoo FireWall Free

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych wymienionych to bralbym Zone Alarm... Ogolnie jednak jesli chodzi o darmowe oprogramowanie sklonny bylbym ku pakietowi Comodo Internet Security + skan kompa (powiedzmy co tydzien lub dwa) Malwarebyte's oraz Dr Webb CureIt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malwarebytes' nie jest programem antyspyware w ścisłym tego słowa znaczeniu, to po prostu program antymalware. Jeśli chodzi o programy antyszpiegowskie, to polecam a-squared Free oraz SUPERAntiSpyware FREE Edition. Spybot jest przereklamowany, a Spyware Doctor płatny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, ale mi on i tak na antyszpiegowski nie pasuje. Owszem, bardzo fajny program potrafiący naprawdę sporo, ale jeśli chodzi o funkcje antyszpiegowskie, to jest "taki se", tzn. lepsze są jednak typowe programy antyspyware. Coś czuję, że przez ten artykuł będziemy mieli teraz stertę pytań o antywirusy, firewalle itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie SUPERAntiSpyware FREE Edition jest najlepszy z antyszpiegowskich bo działa sobie w tle i nie obciąża bardzo komputera więc polecam.

Sevard

Już się zaczęło choć test jest w CDA lecz chyba nie dowierzają Ghost'owi i pytają na forum ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uż się zaczęło choć test jest w CDA lecz chyba nie dowierzają Ghost'owi i pytają na forum

Być może dlatego że niektórzy dostrzegają jaki jest poziom testów peryferiów i mają wątpliwości co do pozostałych testów więc wcalę się nie dziwię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie ładnie działało. Nic nie będzie się sprzeczało.

skanując komp SUPERAntiSpyware free edition wykryło mi coś takiego Adware Tracking Cookie mam takie 3 czytałem o tym są podobno niegroźna. Ale ja ich niechce mogą też pobierać dane o hasłach itp. One niezarażają systemu i jak je usune to tylko je czy z jakimś innym plikiem?

Nie 3 teraz mam ich 20!!!

Boje się ich jest już 180!!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tracking cookies to ciasteczka, które mają informacje, które mogą służyć do przekazania informacji o Tobie, czy też ogólniej mogą być niebezpieczne dla Twojej prywatności. Możesz się ich bez obaw pozbyć, jednak najprawdopodobniej wrócą przy następnej wizycie na danej stronie. W sumie, to są niegroźne, choć czasem rzeczywiście zdradzają o Tobie jakieś informacje, typu - jakie strony odwiedzasz, najczęściej nie zbierają informacji pozwalających na zidentyfikowanie Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość przeglądarek internetowych pozwala kontrolować ustawienia prywatności w menu "Narzędzia" listy rozwijanej. From there, you can control your privacy settings and decide if your computer will accept cookies. Stamtąd można kontrolować ustawienia prywatności i zdecydować, czy komputer akceptuje plików cookie.

Odwiedź moją stronę

Zablokowałem w narzędziach wszystkie pliki cookie. To ma tak wyglądać? Ale nie są zbyt szkodliwe jak je usune to komputer będzie chodził szybciej? Odwiedź moją stronę tu też

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich bym nie blokował, bo czasem ciasteczka są przydatne (np. do trzymania sesji forum). Wpływu na szybkość komputera usunięcie ciasteczek nie ma, może mieć wpływ na szybkość działania przeglądarki i to niekoniecznie pozytywny. Przy ciasteczkach niestety jest trochę zabawy, jeśli chcesz zablokować odpowiednie z nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich bym nie blokował, bo czasem ciasteczka są przydatne (np. do trzymania sesji forum). Wpływu na szybkość komputera usunięcie ciasteczek nie ma, może mieć wpływ na szybkość działania przeglądarki i to niekoniecznie pozytywny. Przy ciasteczkach niestety jest trochę zabawy, jeśli chcesz zablokować odpowiednie z nich.

Czyli co mam zrobić? Te co mam usunąć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale trzeba by dokładniej sprawdzić za co dane ciasteczko odpowiada. Nie ma reguły, ale jak już pisałem to nie są one groźne, po prostu zbierają jakieś informacje o Tobie, ale takie same informacje zbierają popularne wyszukiwarki, czy portale. Niewiele z tym można zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale trzeba by dokładniej sprawdzić za co dane ciasteczko odpowiada. Nie ma reguły, ale jak już pisałem to nie są one groźne, po prostu zbierają jakieś informacje o Tobie, ale takie same informacje zbierają popularne wyszukiwarki, czy portale. Niewiele z tym można zrobić.

Ale nie są one przypisane do danego pliku. Poprostu niezarażają ich gdybym je usunął to tylko je i nic więcej mówie tu o wszystkich wirusach które zbierają informacje. A gdy są wone w kwarantanie to już nie wysyłają danych z mojego komputera?

A i gdy usówam to się nic niestanie jak usune te co nietrzeba?

Aby usunąć je z mojego komputera w kwarantanie klikam usuń i wtedy pisze czy chce je usunąć z kwarantany to znaczy że usunełem je tylko z tąd czy z całego kompa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...