Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

princefan

Wybór skutecznego antivirusa

Polecane posty

Brakowało mi w tym teście Norton Internet Security. Czy ten program jest lepszy, czy gorszy (przede wszystkim pod względem obciążenia pracy) od Avasta, który był zredagowany (bardzo pozytywnie) i zamieszczony na coverze w numerze 05/2010 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norton Internet Security to nie tylko antywirus ale to cały pakiet zabezpieczający internet (firewall itd.). W numerze 05/2010 był ten tylko i wyłącznie antywirusów a nie pakietów internet security. Na dodatek wszystkie proponowane antywirusy w CDA są wersjami darmowymi a Norton Internet Security kosztuje 150 zł. Oczywiście Norton bardziej obciąża komputer ze względu na to, że jest nie tylko antywirusem ale "kombajnem".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

A ja i tak polecam cały pakiet COMODO tzn. COMODO INTERNET SECURITY.Do tego profilaktycznie MalwareBytes Anti Malware i komp zabezpieczony w 100%.Do tego za darmo, Avast to g*wno za przeproszeniem i to bardzo śmierdzące.Przyznaję że za jego kadencji musiałem przeprowadzić 2 razy reinstal systemu, lecz wszystko się zmieniło kiedy kilka osób z forum CDA poleciło mi przewspaniałego CIS'a.Nie dość że dobry antywir to do tego DEFENSE+ i FIREWALL.Jeśli ci nie pasuję to polecam również darmową AVIRĘ i FIREWALL'a od COMODO>

POZDRAWIAM

PS>:TYLKO NIE AVAST, BO KIEDYŚ BĘDĘ ZMUSZONY POWIEDZIEĆ: A NIE MÓWIŁEM!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie to pierwsze miejsce Avasta w teście wywoła sporo szumu na forum :). Ja obecnie korzystam z Avira AntiVir Free a do tego mam COMODO Firewall Pro. Wnioski ? Mniejsze obciążenie niż przy NOD32 i Kaspersky Internet Security. Bezpieczeństwo, też na wysokim poziomie. Swoją drogą dziwię się, że w propozycjach Firewalli brakło COMODO..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w tym teście dodatkowo dziwią minusy Antywirusa Comodo. Może i jest cięższy niż Avira, ale jednak lżejszy niż Avast. Niestety Comodo trzeba sobie umieć ustawić, bo widzę, że recenzent ten krok pominął (problemy z odpalenie Crysisa). W teście popełniono klasyczne błędy charakterystyczne dla testów antywirusów, ale biorąc pod uwagę to, co było oceniane i że napisano, co jest oceniane, to jestem skłonny zgodzić się z tym, że Avast jest niezły pod tymi względami. Tylko niestety co z tego, że coś wykrywa, jak nie umie zapobiec infekcji? Swoją drogą, to myślałem, że jednak Comodo Antyvirus ma mniejszą wykrywalność, widać już dosyć dawno nie sprawdzałem testów.

Na liście skanerów na żądanie brakuje mi Dr.Web CureIt!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Avasta i przyznam szczerze, ze bardzo wygodny i szybki jest to antywirus. Przydałoby mi się do tego jednak jeszcze parę programików,z firewallem na czele, aby zapewnić ochronę mniej więcej taką, jaką w teorii oferuje Norton. Co polecacie (i czy będzie miało to duży wpływ na szybkość)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że Avast poza wysoką wykrywalnością nie oferuje nic. Ale jak się pod uwagę bierze wykrywalność i szybkość działania, to takie numery wychodzą w testach. Cóż, miejmy nadzieję, że nie przejedziesz się za mocno na tej decyzji.

Jeśli zaś chodzi o Firewalle, to polecić mogę Comodo Firewall PRO, lub Outpost Firewall.

Jeśli chcesz ochronę na poziomie Nortona, to przeczytaj ostatniego posta, którego napisał politan. Ja mam po prostu cały pakiet Comodo Internet Security i też nie narzekam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Kładzie się na podłodze i płacze ze śmiechu* - zazwyczaj tak reaguję, kiedy ktoś nazwie przy mnie Avasta antywirusem. Żeby nie było, testowałem ten program dobre pół roku i było to straszne.

Jeśli chodzi o pełnego CIS'a, to działa on bardzo szybko i sprawnie, podobnie do tandemu Avira i CF. Z obiema opcjami nie miałem problemu i byłem z nich zadowolony, ale ostatecznie używam CISa, wolę mieć wszystko w jednym. Sam Norton podobno jest w nowych wersjach bardzo lekki, w porównaniu do poprzednich wersji, ale CIS wychodzi zwyczajnie taniej, a skutecznością Nortonowi nie ustępuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sagitarius857
A ja i tak polecam cały pakiet COMODO tzn. COMODO INTERNET SECURITY.Do tego profilaktycznie MalwareBytes Anti Malware i komp zabezpieczony w 100%.Do tego za darmo, Avast to g*wno za przeproszeniem i to bardzo śmierdzące.Przyznaję że za jego kadencji musiałem przeprowadzić 2 razy reinstal systemu, lecz wszystko się zmieniło kiedy kilka osób z forum CDA poleciło mi przewspaniałego CIS'a.Nie dość że dobry antywir to do tego DEFENSE+ i FIREWALL.Jeśli ci nie pasuję to polecam również darmową AVIRĘ i FIREWALL'a od COMODO>

POZDRAWIAM

PS>:TYLKO NIE AVAST, BO KIEDYŚ BĘDĘ ZMUSZONY POWIEDZIEĆ: A NIE MÓWIŁEM!!!

COMODO INTERNET SECURITY lub avira przepuszcza TROJANY (średnie i/lub niskie zagrożenie)

przy skanowaniu a-squared free weszło tego z 800

avast 4.8 (poprzednia wersja programu - tą mam, ściągnąłem ją ze strony avast) trojanów było kilka o niskim zagrożeniu

przy skanowaniu a-squared free

do tego antywirusa mam firewall PC Tools oraz a-squared free i żadnych problemów z wirusami

AVAST IS THE BEST z darmowych antywirusów

MalwareBytes Anti Malware jest skuteczna ale wersja płatna, ta darmowa zbiera niskie oceny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COMODO INTERNET SECURITY lub avira przepuszcza TROJANY (średnie i/lub niskie zagrożenie)

przy skanowaniu a-squared free weszło tego z 800

avast 4.8 (poprzednia wersja programu - tą mam, ściągnąłem ją ze strony avast) trojanów było kilka o niskim zagrożeniu

przy skanowaniu a-squared free

O widzisz, ja mam odwrotne doświadczenia. Wczoraj porządkowałem komputery biblioteczne. Większość była chroniona Acarvirem bądź Avastem (różnie bywało) i syfu było dość sporo (po 20-30 minimum, głównie trojany, np. klasyczny "losowa nazwa .com/.exe w C:\"). Jeden komputer był - przypadkiem chyba - chroniony przez Avirę i był czyściutki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darmowa wersja Malwarebytes' zbiera niskie oceny? Gdzie? Program jest polecany na wielu forach traktujących o bezpieczeństwie, często również w krytycznych przypadkach. Radzi sobie tam, gdzie większość normalnych antywirusów nie daje rady. Poprzeglądaj sobie np. forum bleepingcomputer.com.

Jedyną istotną różnicą pomiędzy wersją darmową, a Pro Malwarebytes' jest to, że ta druga ma ochronę rezydentną.

A, i a-squared Free nie jest antywirusem, przynajmniej nie do końca. Jest to również program antyszpiegowski, więc możliwe, że znalezione zagrożenia to np. tzw. tracking cookies.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COMODO INTERNET SECURITY lub avira przepuszcza TROJANY (średnie i/lub niskie zagrożenie)

przy skanowaniu a-squared free weszło tego z 800

Comodo Firewall sam nie przepuści trojana, z resztą jego zadaniem jest kontrolować ruch sieciowy a nie wykrywać trojana. Dlatego nawet gdy pakiet CIS przepuści jakiegoś trojana, którego nie ma w bazach to twoim zadaniem jest śledzić ruch w firewall'u. Jeżeli coś żąda dostępu to zobacz co to i dopiero zezwól. A jeżeli po prostu nie czytasz co to i klikasz zezwól to nie potrzebny ci pakiet CIS. Hm.. ciekawe dlaczego w 2009 roku CIS zebrał ponad 99% skuteczność w testach ? Czyżby 800 trojanów pominęli ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Politan ma w 100% rację, COMODO sam nic nie przepuści, dopiero gdy na to zezwolisz. A jeśli nie wiesz co oznacza wyświetlona nazwa w powiadomieniu, to zazwyczaj klikasz: zezwól, normalne. A wystarczy sprawdzić w googlach tę nazwę, jeśli nie mamy pewności.

Może i jest z tym trochę roboty, ale mimo wszystko COMODO IS jest bardzo dobry i na obecną chwilę nie zmieniłbym go na nic innego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Nortonem dawno nie miałem styczności na dłużej, ale z tego co się orientuję, to COMODO Internet Security działa dużo żwawiej niż Norton Internet Security, przynajmniej jeśli chodzi o kwestię zamulania kompa. Nie wiem, jak to wygląda z szybkością skanowania, bo nie porównywałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIS sam pakiet zły nie jest jeśli mowa o wykrywalności to zawsze zajmował wysoką pozycję choć trochę w tym prawdy że potrafi ładnie kompa zamulić.

MBAM chyba najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o skan na żądanie, dobra wykrywalność połączona z prostota użytkowania.

A-Squared dwa silniki skanujące robią swoje, program w testach okupuje czołowe miejsca ale coś za coś liczba false-positiv jakie generuj to koszmar, dlatego dobrze jest wiedzieć co się ma na kompie i czemu ufamy zanim pozwolimy mu usunąć znalezione ?zagrożenia?.

CIS ? doskonały firewall z HIPS, niezły AV który w ostatnim czasie znacznie podniósł swoją skuteczność, dobrze skonfigurowany (http://comodo.andgird.webd.pl/) uzupełniony o myślącego użytkownika pozwala spać spokojnie ? z darmowych rozwiązań oferuje chyba najbardziej kompleksową ochronę nie odbiegającą poziomem od konkurencyjnych płatnych rozwiązań.

Immunet Protect ? program znalazł się w MEGATEŚCIE chyba przez pomyłkę, w końcu 1 to dopiero beta, wersja o znacznie rozszerzonej funkcjonalności oznaczona 2 ma dopiero wejść w okres testów, stabilną 2 ujrzymy dopiero za kilka miesięcy.

Avast no niby na pierwszy rzut oka wszystko jest w porządku duża funkcjonalność programu, niezła wykrywalność szkodników, a jednak kilka razy zawiódł mnie stojąc na straży mojego komputera dlatego dziś już bym mu nie zaufał.

Avira ostatni raz pracowałem z wersją oznaczoną numerkiem 9 i w sumie nie było by źle gdyby nie problemy z pobieraniem aktualizacji zapchane serwery skutecznie mnie zniechęciły, ale poza tym ?drobnym? mankamentem było ok.

Panda Cloud minimalny interface, zero konfiguracji, nie lubi się z innymi AV, co do skuteczności różne testy dają różne wyniki (dlatego też ciężko określić jej skuteczność), choć dodam że więcej jest tych na +.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chyba zainstaluję właśnie Comodo - aczkolwiek NIS będę mile wspominał (wszystko chodziło sprawnie i szybko, bez wirusów i innych "facehuggerów", a i firewall dobrze funkcjonował).

A jaką konfigurację w ustawieniach wybrać dla Comodo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym samym się zniechęciłem - nawet jak kliknę w Pasjansa, to mi będzie alert wyskakiwał. Tragedia.

Albo powiedzcie - jak to jest w praktyce? Czy gdzie nie wejdę, to mi będzie wyskakiwał alert? Przecież to już nie ochrona, a masochizm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy pierwszym uruchomieniu aplikacji coś takiego się dzieje, o ile masz zaznaczoną opcję, żeby pamiętał decyzję. Jeśli wszystko dobrze ustawisz, to później klikał cokolwiek będziesz tylko gdy coś nowego zainstalujesz, lub też gdy coś się będzie działo. Jak już kiedyś pisałem Comodo na początku trzeba sobie dobrze ustawić, a potem już śmiga. Na domyślnych ustawieniach też jest bezpiecznie, choć nie aż tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...