Skocz do zawartości

Login i hasło do routera

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
8 odpowiedzi na ten temat

Malagant

Malagant

Hobbit

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
Mam jedną sprawę: chcę się dostać na stronę z ustawieniami mojego routera, aby zmienić kanał WiFi i sprawdzić firmware (oraz ew. zaktualizować). Niestety, nie mam pojęcia jaki jest login i hasło. Jak mogę je zdobyć (domyślne nie działa)? Router to Netgear DG834G v3.

Alternatywnie, jeśli jedynym wyjściem jest reset routera, to czy trudno jest z powrotem przywrócić dawne ustawienia, bo nie jestem zbyt mocny w tych sprawach?

Ogłoszenie

Linki Sponsorowane

HammerHead

HammerHead

Hic sunt Squalus

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3245 postów
Spróbuj admin/password (standardowe dla Netgeara) lub admin/admin. A ustawienia nie są aż takie uciążliwe, jeżeli konfiguracja przeprowadzana jest automatycznie (DHCP). Jeżeli inaczej, to też da się zrobić bez większych kłopotów. W razie czego to dzwoń do ISP (dostawcy usług internetowych) - tam zawsze pomogą. :)

EDIT - To jest ADSL, może być z tym chwila roboty.

Edytowany przez HammerHead, 10 maj 2010 - 22:31.

Dodany obrazek

Malagant

Malagant

Hobbit

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
CYTAT(HammerHead @ poniedziałek, 10 maj 2010 - 23:28)
Spróbuj admin/password

Pisałem, że domyślne nie działa tongue_prosty.gif. A co do ponownej konfiguracji, to jak to dokładnie wygląda, tzn. co trzeba ustawiać od nowa i czy wszystko trzeba samemu, czy chociaż część można przywrócić automatycznie?

Ponadto, chciałem ściągnąć najnowszy firmware do tego routera (V4.01.40), ale link na stronie producenta nie działa. Ma ktoś to może na dysku lub wie, skąd można ściągnąć?

politan

politan

Little Elephant

• Hall of FAme
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6980 postów
Jeżeli korzystasz z PPPoE to wpisujesz po prostu użytkownika i hasło, które masz podane w umowie i połączenie powinno działać. Wszystko ustawiasz samemu. Na spodnie lub boku routera często jest podane hasło i login do zalogowania na router, sprawdź.
politan-blog.pl - Własne certyfikaty SSL cz. 1 - Generujemy klucze Polecane routery i Access Pointy (2013) NETWORK: D-Link DIR-825 - dd-wrt + TP-Link WDR4300 PC_OS: Slackware 14.1 - kernel 3.10.17 SERVER_OS: GhostBSD 3.5 RASPBERRY_OS: Arch ARM - kernel 3.9.7

Ogłoszenie

Linki Sponsorowane

Malagant

Malagant

Hobbit

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
A jest ktoś w stanie pomóc w sprawie tego firmware'u?

politan

politan

Little Elephant

• Hall of FAme
  • 6980 postów
Masz tutaj link do firmware'u -> v.4.01.40 <-.
politan-blog.pl - Własne certyfikaty SSL cz. 1 - Generujemy klucze Polecane routery i Access Pointy (2013) NETWORK: D-Link DIR-825 - dd-wrt + TP-Link WDR4300 PC_OS: Slackware 14.1 - kernel 3.10.17 SERVER_OS: GhostBSD 3.5 RASPBERRY_OS: Arch ARM - kernel 3.9.7

mav12

mav12

Goblin

• Forumowicze
  • PipPip
  • 44 postów
Standardowe do większości routerów to L:admin H:1234
Zapoznaj się z zasadami umieszczania sygnaturek. - Sevard

Malagant

Malagant

Hobbit

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
Jak pisałem, ustawienia DOMYŚLNE NIE DZIAŁAJĄ tongue_prosty.gif 1234 też nie.

politan

politan

Little Elephant

• Hall of FAme
  • 6980 postów
No to nie pamiętasz hasła do routera ? Zostaje ci jedynie przywrócenie do domyślnych. Raczej nikt z nas nie zna twojego hasła...

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników