Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szymon22

Rozwiązany: Czy to wirus ?

Polecane posty

Witam. Ostatnio ściągnołeś trainera do pewnej gry. Przed uruchomieniem przeskanowałem go nodem 32 i na stronie www.virustotal.com/pl i ne tej stronie wykryto w nim niby jakieś 2 wirusy. 1 to wykryty przez MacAfee

McAfee-GW-Edition 6.8.5 2010.05.02 Heuristic.BehavesLike.Win32.Suspicious.L

, a drugi

Symantec 20091.2.0.41 2010.05.03 WS.Reputation.1

.

Czy są one groźne? Prosze o odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnołem go z oficjalnej strony i z szukania w goglach. W obu plikach skan internetowy wykrywa to samo.

Co do tematu to jak mogą działać te 2 niby wirusy?

Za bardzo się nie znam, ale mam znajomego który ma Kaspersky Antivirus i czepia się wszystkiego ten program. Zgaduje że Nod 32 nie jest lepszy. Podaj jaka strona. Fileplanet, GamersHell? Jeśli te to nie prawa być wirusa w tym pliczku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ściągnąłeś ten plik w oficjalnej strony gry, to prawdopodobnie nic nie będzie. Niektóre programy antywirusowe uznają część programów za wirusy, ponieważ zmieniają w jakiś sposób dane na dysku. W tym wypadku trainer może podmieniać w jakiś sposób zasoby gry, gdyż inaczej nici z "oszustw". Dlatego jak wspomniałem, jeśli źródłem tego "ułatwiacza" jest oficjalna strona gry, to nic nie powinno się stać :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ściągnąłeś ten plik w oficjalnej strony gry, to prawdopodobnie nic nie będzie. Niektóre programy antywirusowe uznają część programów za wirusy, ponieważ zmieniają w jakiś sposób dane na dysku. W tym wypadku trainer może podmieniać w jakiś sposób zasoby gry, gdyż inaczej nici z "oszustw". Dlatego jak wspomniałem, jeśli źródłem tego "ułatwiacza" jest oficjalna strona gry, to nic nie powinno się stać :-)

A jeśli takie wirysy były wykryte w jakimś hacku który został pobrany z oficjalnej strony autorów to może być jakieś ryzyko ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ryzyko zawodowe ;-) No cóż, nie potrafię ci tu pomóc. Kwestia tego, czy ufasz twórcom owego trainera. Nie lepiej poszukać sobie pewnego źródła, do tego typu rzeczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się te anty wiry przedstawiają takie programy jako niebezpieczne treści w zasadzie to tylko nieszkodliwe programy , ale dla pewności spróbuj z innym antywirem .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, obydwa alerty mówią o tym, że skaner heurystyczny coś wykrył. Nie jest to więc żaden znany szkodnik, po prostu program ma funkcje, które mogą być szkodliwe. Zazwyczaj nie trzeba się czymś takim przejmować, zwłaszcza, że tylko te dwa skanery coś stwierdziły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś chyba była jakaś aktualizacja antywirusów na www.virustotal.com/pl więc przeskanowałem wszystkie pliki jeszcze raz. Chyba tylko w 2 plikach pokazało

Symantec 20091.2.0.41 2010.05.03 WS.Reputation.1

myśle że niema sie czego bać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...