Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dirian

Kropki na ekranie.

Polecane posty

Mam problem z kartą graficzną z sygnaturki. Otóż gdy włączę jakąś grę (np. Bad Company 2) na ekranie pojawia się pełno kropek, a menusy są rozmazane. Wyłączyłem grę i kropki zniknęły. Niemniej jednak przy przeglądaniu internetu również się co jakiś czas pojawiają i po kilku (około 5) sekundach znikają. Grafika posiada najnowsze sterowniki. Co może być źródłem problemów? Kartę i tak mam zamiar wymienić, ale na razie brakuje funduszy, więc pewnie do wakacji na niej posiedzę.

Załączam jeszcze screen z speedfana:

post-47327-1273407086_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj jeszcze screena z gpu-z (zakladka sensors) by miec pewnosc co do temperatury. I jaka do dokladnie wersja sterownikow jest, bo "najnowsza" malo mowi :) Modyfikowales jakos te karte (np wymiana chlodzenia)?

Wejdz do biosu i zobacz czy tam tez bedziesz mial zalamania obrazu. Jesli tak to bardzo duze prawdopodobienstwo, ze z karta sa problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drivery to 197.45 WHQL.

W biosie nic się nie działo, ale teraz po resecie systemu również się nic nie dzieje. Odpalę Bad Company 2 i zobaczymy czy kropki powrócą.

EDIT: Zasilacz to shit - Tracer 4 Life 400W. Chcę go zmienić, ale na razie brakuje funduszy. Może to jego wina?

post-47327-1273410606_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz tak czy siak trzeba wymienic, chyba ze chcesz by ci zajechal kompa... np na ten: Fortron FSP400-60GHN 400W -155zł (esc.pl). Zaproponowalbym przeprowadzenie kilku testow celem sprawdzenia karty graficznej, ale obawiam sie, ze twoja zasilka moze tego nie wytrzymac. Wymien psu w pierwszej kolejnosci, a potem bedziemy myslec...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to shit - Tracer 4 Life 400W.

Co prawda, to prawda.

Te zasilacze mają bardzo słabą filtrację napięć wyjściowych, różne "cuda" na ekranie to może być efekt zużycia kondensatorów w zasilaczu. Wymień zanim Ci spali kompa ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...