Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Psulik

Dysk Samsung SP2504C nie działa poprawnie wydając odgłosy

Polecane posty

Witam,

1. Sprzęt: zasilacz Mustang ATX KY 400W

procesor Athlon x2 4800+

płyta główna Asus m2n 1394

no i dysk Samsung SP2504C

2.Objawy: No to tak, komputer od jakiegoś czasu nie działa wydajnie. Działa wolno jak mi się zdaje za sprawą dysku. Zdarzało się, że komputer przywieszał się (zatrzymywała się praca komputera) słyszeć można było wtedy dziwny syk dochodzący z wnętrza komputera a po chwili, kolejny dźwięk podobny do tego jaki mogę słyszeć podczas włączania komputera. Po drugim dzwięku komputer odwieszał się. Zawieszenie mogło wystąpić zarówno w grze jak i przy nie wielkim uzyciu komputera (przeglądanie internetu z włączoną muzyką lub nawet podczas względnej bezczynności komputera- widok na pulpit) Za kazdym razem słyszeć można było obydwa dźwięki, jak sądzę wydawane właśnie przez dysk.

Jeszcze z tym dało się jakoś korzystać z komputera, jednak od niedawna mam problem z samym włączeniem komputera. Od samego startu można słyszeć irytujące nieco "cykanie". Obrazek od płyty graficznej który pokazuje się przy starcie, zanim się zmieni mijają jakieś 10-20 sekund. Następnie ekran raczy mnie czarnym ekranem z migającym paskiem w lewym górnym rogu. Następnie może nastąpić: restart, pojawienie się błędu systemu operacyjnego, niewykrycie dysku albo błąd pokazany na zdjęciu poniżej. Próbowałem uruchomić samsungowski program KLIK, ale niestety nie udało mi się uruchomić trybu wiersza poleceń w BIOSie.

post-80023-1273248318_thumb.jpg

Screen z HD Tune:

Nowy_Obraz___mapa_bitowa.bmp

Piszę ten post dzięki temu, że jakimś cudem po n-tej próbie, udało mi się w końcu włączyć tą blachę.

No trochę się rozpisałem, na razie tyle, proszę o każdą sensowną pomoc :)

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do wymiany. Możliwe, że to on jest głównym winowajcą.

Prawie pewne, objawy są BARDZO typowe.

Niestety, zasilacze Mustang KY-xxx to jedne z najgorszych zasilaczy montowanych w obudowach.

Sam dysk też może mieć jakieś uszkodzenia ("SMART command fail" - błąd komunikacji z dyskiem w fazie POST, albo coś więcej ...), ale moim zdaniem to będzie sprawa wtórna. To znaczy sama wymiana zasilacza dysku nie naprawi, jeśli w jakiś sposób "ucierpiał".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...