Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Matysnext

Mój antywirus zużywa dużo procesora

Polecane posty

Mam GDATA internet security i zauważyłem, że ostatnio przy uruchamianiu czegoś co używa internetu (np. przeglądarki i włączaniu w niej stron internetowych) zaczyna używać niemal całą pamięć procesora przez co cały system mi się zacina (np. myszka działa jak pokaz slajdów). Zajrzałem do procesów i spojrzałem, że przyczyną jest proces "GDFwSvc.exe" i nie wiem co z tym wszystkim zrobić. Może jest to wina jakiś ustawień, które trzeba zmienić - sam już nie wiem. Proszę o pilną pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest wręcz odwrotnie: priorytet niski, a w ustawieniach niska skuteczność/duża szybkość i dlatego mnie to zaskoczyło. A co ciekawe wczoraj się tak rozhulał, że nawet grać się nie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Ze swojej strony mogę powiedzieć, że odradzam jego używania, ponieważ solidnie obciąża procesor, pamięć i ruch po sieci... Przynajmniej ta wersja, z którą ja się spotkałem...

Polecałbym zainwestowanie w porządnego antywirusa... Albo gotówki, albo transferu, bo przecież są darmowe i dość dobre antywirusy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Chyba zmienię tego antywirusa, bo mam już dość tego jego obżarstwa. A zainstalowałem go, bo dostałem go przy zamówieniu prenumeraty CD-ACTION i słyszałem, że jest dobry. Jeszcze raz dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz darmowy i nie ustępujący płatnym (a w wielu przypadkach wręcz przewyższający je) antywir, to polecam COMODO Internet Security. Przy okazji masz firewalla.

Jedyny minus w nowej wersji - możliwe, że będzie sporo okienek z Sandboxa wyskakiwało, ale zlikwidowanie tej nieprzyjemności to ok. 20 sekund.

Link do downloadu. Gdybyś miał jakieś problemy z konfiguracją, pisz - pomogę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295
Jeśli chcesz darmowy i nie ustępujący płatnym (a w wielu przypadkach wręcz przewyższający je) antywir, to polecam COMODO Internet Security. Przy okazji masz firewalla.

Jedyny minus w nowej wersji - możliwe, że będzie sporo okienek z Sandboxa wyskakiwało, ale zlikwidowanie tej nieprzyjemności to ok. 20 sekund.

Link do downloadu. Gdybyś miał jakieś problemy z konfiguracją, pisz - pomogę.

Lepiej zrób jak kolega mówi bo będziesz płakał.MOCNO PŁAKAŁ!Avast! to najgorszy gniot jaki w życiu spotkałem.Za jego kadencji system reinstalowałem 2 razy, dopiero po namowie kilku forumowiczów - na szczęście szybko - przerzuciłem się na COMODO i jestem szczęśliwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@winorosl: mogłbyś czytać nie tylko pierwszy post, ale i pozostałe.

A ja mam pytanie odnośnie Comodo:

Czy on się uruchamia razem z systemem?

Bo ja muszę go włączyć za każdym razem, gdy system mi się uruchamia. Może trzeba pogrzebać w ustawieniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użyj narzędzia diagnostyki w zakładce pozostałe jeśli nic nie znajdzie spróbuj po uprzednim usunięciu CIS-a i przeczyszczeniu rejestru (choćby Ccleanerem) zainstalować go ponownie i daj znać czy pomogło czy nie

a tu dla chętnych stronka z konfiguracją CIS-a krok po kroku http://comodo.andgird.webd.pl/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się przeinstalowywać programu :rolleyes::tongue: Zauważyłem, że jak uruchomię ponownie komputer, to ikonka się pojawia, natomiast gdy jest dłużej wyłączony to ikonki nie widać, ale komunikaty się pojawiają. Już nie wiem o co chodzi. może jak będę miał troszkę czasu to przeinstaluje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...