Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Raskolnikow

Win 7 32 vs. 64 bit - gry

Polecane posty

Ok, posłusznie, według zaleceń Pana Moderatora "Do Każdej Sprawy Musi Być Oddzielny Temat Nawet Jeśli Tworzy To Niepotrzebny Śmietnik Na Forum" Sevarda zakładam nowy topic ze sprawą poniższą, skopiowaną ze starego topicu :) :

Jestem po 3 miesiącach użytkowania 64-bitowej 7ki i... generalnie jest średnio. A to z uwagi na gry - z niczym innym nie mam właściwie problemów. System sprawuje się nieźle, jest minimalnie wolniejszy niż XP-ek. Ale najwyraźniej głosy o nie do końca właściwym działaniu niektórych gierek na 64 bitach nie były przesadzone. Co prawda niektóre tytuły działają bez zarzutu (np. Crysis albo Planescape - z tym drugim jest tylko niewygodny komunikat o błędzie przy wyjściu z gry), ale z innymi są problemy.

Mass Effect 1 - Nie działa mi w ogóle :/ Zainstalowałem normalnie, a przy próbie uruchomienia pojawia się komunikat o niewłaściwym DVD w napędzie.

Mass Effect 2 - Teoretycznie wszystko jest w porządku, gdyby nie to, że zamiast działać mi szybciej (bo jest do dyspozycji więcej pamięci) to działa mi... wolniej. Chodzi o czas ładowania się lokacji - jest po prostu zauważalnie dłuższy niż przy XP - mimo zwiększonej liczby dostępnego ramu!! Co prawda nie przeszkadza to w grze i nie jest to duży mankament, ale to po prostu denerwuje, gdy parę sekund muszę czekać na pojawienie się ekranu wyboru drużyny, podczas gdy w XP nie czekałem w ogóle... Pewnie gdybym wcześniej nie grał na XPku to bym nawet tego nie zauważył, ale tak to jest to wyjątkowo irytujące. Nie podoba mi się to, wcale a wcale.

Splinter Cell: Double Agent - z niewiadomych przyczyn nie chce się właczyć tryb multiplayer - wyskakuje błąd (sprawdzałem z XP-kiem z drugiej partycji i tam błędu nie ma...).

Mam jeszcze trochę starszych tytułów, ale boję się je uruchamiać :P Poza tym, jest jeszcze jedna wkurzająca rzecz - w niektórych starszych tytułach (np. Bitwie o Śródziemie albo właśnie SC: DA) po obu stronach ekranu pojawiają się czarne paski - obraz jest po prostu mniejszy. I again, w XP tego problemu nie ma, sprawdziłem.

Najbardziej mnie denerwują te Mass Effecty :/ Zastanawiam się czy w związku z tymi problemami użeranie się z 64 bitami ma sens czy nie lepiej po prostu zainstalować 32 bity. Tym bardziej, że mam do nadrobienia sporo starych tytułów (np. pierwsze gta albo warcrafty...) i pewnie będą się pojawiać dalsze problemy...

Jakieś rady, sugestie? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spatchuj gry do najnowszych wersji. Czy próbowałeś uruchamiać gry, które sprawiają problemy z uprawnieniami administratora i w trybach zgodności? Jeśli nie, to spróbuj. Jeśli to nic nie da, to będziemy działać dalej.

Jaką masz kartę graficzną i jakie sterowniki do niej? Jakiego masz antywirusa i firewalla?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O żesz fak. Jesteś genialny - ściągnąłem patcha 1.02 do ME1 i działa oO Za cholerę bym się nie domyślił, że to tu tkwi problem. Multi w DA nadal nie działa (spatchowany, zgodność z XP i w trybie administratora), ale to nic bo zainstalowałem go na XPku i działa :P

No tak, ale w ME1 jest problem z tym samym z czym był przy DA i Bitwie o Śródziemie - ucina ekran po bokach. Na XPku nie ma tego problemu. Jakiś pomysł?

Moja karta to GeForce 260 GTX, stery firmowe, niezmieniane. Antywira chwilowo nie mam żadnego :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...