Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

vimes

Battlefield: Bad Company 2, machinima - potrzebni ludzie

Polecane posty

Tak się ostatnio zastanawiałem, czy nie zrobić by jakiejś machinimy z bad company 2 - mam pomysł na fabułę, ze ścieżką dźwiękową też problemu chyba by nie było. Kręcić można by z perspektywy 1 osoby, z UAVa, z lornetki, lunety snajperskiej, a może jest jakiś inny sposób, tak, żeby dało się spectować i nagrywać. Problem jest w tym, że mam dosyć słabego kompa i na low ledwo ciągnie 20fps, a co by się działo jakbym jeszcze frapsa włączył. Więc osoba do kręcenia to jeden. Dwa - potrzebni są ludzie - 4 osobowy team na pewno (ci dobrzy) + przeciwnicy (około 6 w 1 scenie).

Wiadomo, że ciężko zorganizować ludzi, tak żebyśmy wszyscy grali, filmowanie tego mogłoby pewnie zająć 2-3 tygodnie na film 4-5 minutowy Smile Ale tu chodzi o to, żebyśmy się przy tym bawili, nie wymagam żadnego tsa bo sam mikrofonu na razie nie mam, będziecie chcieli sobie gadać to ok, fajnie by było, gdyby zgrała się jakaś ekipa, która ma parę godzin w tygodniu, żeby oprócz fragowania znaleźli też czas dla filmu, a potem na wspólne granie.

Jeżeli ktoś chce się zgłaszać do pisać do mnie na gg i dodawać mnie na xfire, albo po prostu pisać tutaj.

xfire: vim3s

gg: 6739755

Możecie mówić, że marna szansa, żeby coś takiego się udało, bo nikomu się nie chce, ale liczę na was. Jeśli będzie jakieś zainteresowanie, to napiszę fabułę, ogólnie najpierw chodzi o próbę ratowania zakładnika, sprawa się trochę komplikuje, samotny powrót do domu, czyli nic odkrywczego, ale w trakcie kupa akcji

Mam już 6-7 ludzi, ale niestety brak nam kamerzysty :/ Wiadomo, 40 sekund filmu to około 1gb, ja mógłbym kręcić, niestety tylko na low i bez dźwięku. Dlatego poszukuję kamerzysty z dosyć dobry kompem i możliwością udostępnienia tych plików w sieci, żebym mógł je pobrać i zmontować. Do projektu może dołączyć się każdy, gwarantuję dobrą zabawę. Na razie próba "na sucho" w piątek około 18-19.

Tutaj jest scenariusz (kilka kilobajtów):

http://rapidshare.com/files/383805711/scenariusz.txt.html

Postanowiłem stworzyć coś takiego, bo nikt chyba takiego filmiku jeszcze w BC2 nie zrobił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy do dobrego działu to dałeś, ale jakby co to moderatorzy przeniosą (sam nie wiem gdzie by coś takiego umieścić).

Po 1. 40 sek filmu NIESKOMPRESOWANEGO filmu to 1 gb, jeśli go skompresujesz do xvid/Divx, to będzie on zajmował z max 10-20 mb...

po 2. Co to machinima:D?

po 3. Jeśli mi wytlumaczysz i mi sie spodoba to się na to piszę.

po 4. Nagrywać mógłbym ja. Na full detalach mam 60+ FPS, a np Gamecam nie zzera dużo pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Machinima - to technika animacji polegająca na wykorzystaniu obrazu generowanego przez gry komputerowe. W najprostszej wersji machinima polega po prostu na wykorzystaniu animacji z gier (poprzez tzw. renderowanie i np. dodanie podkładu muzycznego), w nieco ambitniejszej - na sterowaniu postaciami w grze w taki sposób, żeby uzyskać pożądaną sekwencję. W wersji najtrudniejszej machinima polega na modyfikowaniu kodu gry.

W Polsce machinimy stają się również coraz popularniejsze. Najwięcej filmów jest zrobionych za pomocą gier z serii Gothic, The Elder Scrolls, The Sims, Halo: Combat Evolved, Grand Theft Auto oraz Garry's Mod, ze względu na łatwość tworzenia i dużą ilość dostępnego oprogramowania pomagającego w tworzeniu machinim do tychże gier.

Termin wywodzi się do skrzyżowania słów machine cinema ("maszynowe kino") lub machine animation ("maszynowa animacja"), przy czym słowo machine oznacza tu komputer osobisty.

Z wikipedii.

Tutaj jest przykład takiej machinimy:

Tutaj raczej nie ma szans na prawdziwą machinimę, bo twórcy nie udostępnili żadnych narzędzi do tego typu produkcji, jednak korzystając z kilku tricków myślę, że uda się coś takiego stworzyć.

Pewnie, że trzeba skompresować, ale najpierw trzeba to chyba obrobić... Dodać ścieżkę muzyczną, dodać głosy, napisy początkowe, końcowe, slow motion w niektórych miejscach i fajne przebarwienia... Jeśli trochę się na tym znasz, mógłbyś zrobić to zdalnie :)

A scenariusz jest w poście w linku wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...