Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rabbit314

Battlefield: Bad Company 2 - duży FPS-drop

Polecane posty

Czy to BF jest źle zoptymalizowany, czy mój komp aż tak słaby ( PDC E5200 @ 3.4 GHz, 2 GB ram, radeon 4850 z 512 mb )? Dzisiaj po długim okresie oczekiwania w końcu go odpaliłem i jakież ogromne było moje zdziwienie, że gra nie trzyma mi płynnej animacji na średnich detalach w rozdziałce 1024x768 z wyłączonym AA.

Więc... to problem z mojej strony, czy czas na upgrade sprzętu ?

Dodam, że komputer się nie przegrzewa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę. Na moim dość wysłużonym sprzęcie (tj. C2D ~2,4 GHz [E4600], 2GB 800MHz oraz 8800GT) chodzi bardzo płynnie w 1280x1024 na detalach medium-high i nie miałem jeszcze najmniejszej ścinki nawet przy kilku czołgach i walących się budynkach na ekranie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie to dziwi bo u mnie na 1440 x 900 (C2D E8400 3GHz GTS 250) z AA x2 chodzi na wysokich z płynnością 25-30 więc powinno u ciebie śmigać bez problemu na średnich!

Czyli to coś u mnie :/. Ja również mam ponad 30 fps, lecz często właśnie spada do 15-20..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz wszystkie możliwe aplikacje w tle. Popatrz w menedżerze zadań, może Ci coś za dużo pamięci lub procesora zajmuje. Wyczyść rejestr programem typu CCleaner, bo może coś Ci zostało z jakichś aplikacji zainstalowanych i muli z tego powodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz wszystkie możliwe aplikacje w tle. Popatrz w menedżerze zadań, może Ci coś za dużo pamięci lub procesora zajmuje. Wyczyść rejestr programem typu CCleaner, bo może coś Ci zostało z jakichś aplikacji zainstalowanych i muli z tego powodu.

No właśnie problem w tym, że wszystko już jest zrobione. I CCleaner, i defragmentacja, dyski antywirem sprawdzone, zużycie pamięci 18 %, czyli tak jak po formacie.. Sam już nie wiem co mu dolega.. ważne, że grać się da..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Próbowałeś reinstalki?jaki zasilacz, jeśli nie wiesz odkręć bok obudowy i przeczytaj co pisze na naklejce na zasilaczu.Jaki antywirus?Próbowałeś obniżyć detale?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś reinstalki?jaki zasilacz, jeśli nie wiesz odkręć bok obudowy i przeczytaj co pisze na naklejce na zasilaczu.Jaki antywirus?Próbowałeś obniżyć detale?

Zasilacz mam Chiefteca 550 W, więc nawet nieco na wyrost. Sterowniki też najnowsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt mamy podobny (sygnaturka), a na maksymalnych detalach (1680x1050), mam 60+ FPS. Więc to napewno nie wina twojego PC. Jeżeli już robiłes defragmentacje, skanowanie itp, to pozostaje ci reinstal systemu.

PS. Jak włączyc AA w BC2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt mamy podobny (sygnaturka), a na maksymalnych detalach (1680x1050), mam 60+ FPS. Więc to napewno nie wina twojego PC. Jeżeli już robiłes defragmentacje, skanowanie itp, to pozostaje ci reinstal systemu.

PS. Jak włączyc AA w BC2?

To pewnie dlatego, że masz 2x więcej ramu na karcie i 4-jajowy procek ;). Zazdroszczę. Po reinstallu systemu jest trochę lepiej. Na srednich, z cieniami na low, mam 40+fps

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...