Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Celsius

Win 7 a XP

Polecane posty

Jakie podjąć kroki,aby gry zainstalowane pod XP działały po instalacji Win 7?

Gry po uruchomieniu zgodności z wcześniejszą wersją uruchamiają się,lecz podczas gry jak np w DAO podczas dialogu kończącego questa,zamiast ruszyć grę do przodu wywala mnie z powrotem na początek tego samego dialogu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj czekaj...bo nie rozumiem. Masz zainstalowane XP np. na jednej partycji i masz siódemkę na drugiej. Z siódemki chcesz uruchomić grę zainstalowaną w XP?

Czy też może wykasowałeś, usunąłeś, pozbyłeś, wyrzuciłeś starego XP instalując siódemkę na czystą partycją (jak Bóg i Bill nakazał) i teraz starasz się grać w starsze gry?

Jeżeli to pierwsze, to zapomnij - jakieś gry może ruszą, 90% nie.

Jeżeli to drugie to tryb zgodności + uruchom jako administrator i powinno śmigać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, pragnę zauważyć, że DAO (mówimy o Dragon Age: Origins, tak?) śmiga pod Siódemką bezproblemowo. Wiem, bo ukończyłem grę na tym systemie.

I teraz tak - oprogramowanie zainstalowane pod jednym systemem MUSI mieć problemy pod innym, choćby dlatego, że nie ma odpowiednich wpisów w rejestrze. Jeśli więc chcesz bezproblemowo działać na Win7, przeinstaluj te gry tak, by Siódemka je widziała jako zainstalowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

III. Dla tytułów które nie działają pod 7 można używać XP Mode wtedy 2 system staje się zbędny.

No niestety nie. XP Mode działa na bazie wirtualnej maszyny MS (Virtual PC), która ma jeden dosyć zasadniczy minus - nie wspiera przyśpieszenia sprzętowego, czyli programów, mających wymagania co do karty graficznej raczej nie odpali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sedno trafił kraven2000.Wszystko jest tak jak napisałeś w drugiej opcji.Pomimo tego problem występuje nadal.DAO(Dragon Age...)zainstalowałem na nowo już pod windą 7.Jest to jedyny system operacyjny w moim blaszaku(Alaknar) z trzema partycjami(voodoo1907).Wiadomo C systemówka,D z programami i E pod rozrywkę.Jakieś sugestie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne, co możesz zrobić to reinstalacja tych gier. Aplikacje to nie tylko pliki w katalogu na dysku 'Rozrywka', ale także wpisz w rejestrze i pliki konfiguracyjne na dysku systemowym. Tak jak mówił kraven - większość nie ruszy bez przeinstalowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za rady(jak zawsze można na Was liczyć)Na pewno Wasza wiedza na temat znajomości blaszaka jest duża.Powiem Wam jednak,że problem leżał gdzie indziej,a mianowicie wystarczyło zainstalować patch do gry i wszystko jedzie aż miło;)Jeszcze raz wielkie dzięki.Pzdr;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...