Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Brian

D-Link DI-524 Problem z internetem + niekompletna przesyłka gwarancyjna

Polecane posty

Witam. Posiadam Router D-Link DI-524 od roku. Wszystko było ok, na początku lutego przestały działać strony internetowe - pc widzi połączenie z internetem ale nie da się wejść na żadną stronę. Dzieje się tak i przy PC podłączonym kablem, i na laptopie podłączonym poprzez Wi-Fi. Na telefonie po podłączeniu pod router wszystko działa ok. Wysłałem router na gwarancję do firmy fixit - dziś paczka została dostarczona. Okazało się, że:

- brakuje faktury zakupu (a był jeszcze rok gwarancji)

- brakuje instrukcji

- brakuje "nóżek" pozwalających na ustawienie routera i w pionie, i w poziomie

- płyta jest pęknięta...

- dostałem nowy router, który jest zadrapany i ma odprysk lakieru, oraz zapakowany w inne pudełko niż moje

- nadal dzieje się to samo, co przed wymianą sprzętu :?

Gdy wysyłałem router wszystko było kompletne jak podczas zakupu, tak więc ktoś przywłaszczył sobie moje rzeczy...

Co mam teraz zrobić? Internet mam z kablówki Telpol. W komputerze posiadam windows 7 64bit natomiast w laptopie windows xp 32 bit, w telefonie jest windows mobile 6.5 tael rom.

Żeby było ciekawiej, nie mogę wejść na żadne strony, nie działa żaden program P2P, nie mogę zalogować się do GG, ale w programie Steam mogę rozmawiać ze znajomymi, przeglądać ofertę sklepu itp. - o co chodzi?

Z góry dziękuję za pomoc, zaczynają mi wysiadać nerwy do tego routera...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić te pingi?

Co do tego co sobie przywłaszczyli - do kogo mam się o to zwrócić i co mówić? Ja router kupiłem na allegro, oni kazali mi wysłać do FixIT, wysłałem tam, oni do anglii bodajże a z anglii dostałem "nowy" router, tyle że w pudełku nie było rzeczy które wymieniłem w pierwszym poście, płyta była pęknięta a na dodatek nadal dzieje się to samo. Żeby było śmieszniej przez steama mogę normalnie gadać ze znajomymi, a do gg nie mogę się zalogować, strony internetowe nie działają. Po zalogowaniu się do sieci poprzez telefon (HTC Touch Pro) mogę na telefonie normalnie korzystać z netu, także nie wiem czemu na kompie i laptopie nie mogę a steam działa normalnie :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz albo do sklepu z Allegro albo do tego FixIT, że nie dostałeś kompletu i na dodatek są jakieś pęknięcia.

Co do pingów. Włącz wiersz polecenia i wpisz kolejno:

ping tu_adres_routera | np. ping 192.168.1.1

Gdy przejdzie ten ping to wpisz następnie

ping wp.pl

A na końcu:

ping 212.77.100.101

Screeny z wynikami wklej na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tak długo, ale wcześniej nie miałem możliwości zrobienia tego co mówiłeś bo nie byłem u siebie w domu. Sprawdziłem te pingi. Tutaj screen:

pingiu.th.jpg

I co, da się coś z tym zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z DNS'ami. Poszukaj na routerze zakładki DHCP a tam nazw Primary DNS oraz Secondary DNS. W primary wpisz: 208.67.222.222 a w secondary 208.67.220.220. Zrób reboot routera i wszystko powinno działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś wielki - działa :) Cholera, mogłem nie odsyłać swojego na gwarancję tylko odrazu tutaj napisać, ehh, mądry polak po szkodzie :( Dzięki bardzo za pomoc. Skąd wiedziałeś że właśnie takie DNSy trzeba wpisać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może wytłumaczę. Nie ma większego znaczenia jakie DNSy wpiszesz, byle one działały, teoretycznie to dostawca netu powinien w sposób automatyczny przesłać Tobie swoje DNSy, w praktyce to nie zawsze działa. politan podał adresy serwerów OpenDNS. DNSy różnią się od siebie, między innymi szybkością z jaką odpowiadają na żądania, bazą DNSów oraz stabilnością działania. OpenDNS pod tymi względami sprawują się całkiem nieźle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możemy zmienić na DNS'y od twojego dostawcy. OpenDNS'y to jak dla mnie "najstabilniejsze" i jedne z najszybciej działających. Router'y czasem po prostu gubią DNS same co zdarza się często i tak samo prawdopodobnie było w twoim przypadku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie tamten router też był sprawny tylko zgubił DNSy tak jak i ten :( Jedyny plus jest taki, że miałem rok gwarancji już tylko (w momencie zakupu były dwa lata) a na ten znów mam dwa lata, no i te podstawki mi wysłali kurierem dzisiaj, płyty ani instrukcji mi nie dadzą, a zamiast faktury mam kartkę z serwisu na której jest udokumentowana wymiana :) Dzięki bardzo za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...