Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tiloren

Nowy laptop, problemy z grą.

Polecane posty

Kupiłem wczoraj nowego laptopa: VGN-FW51ZF/H Sony Vaio.

Dałem za niego dużo pieniędzy, chciałem mieć alternatywe dla PC by pograć w miarę nowe gry. Pierwsze co zainstalowałem było GTA IV, którego nie mogłem odpalić na starszym komputerze.

Wszystko było fajnie, instalacja przebiegła bez problemów, gra się uruchomiła automatycznie z maksymalnymi ustawieniami grafiki. I tu pojawił się problem, animacja strasznie się przycina.

Zmniejszyłem wszystko do minimum i nic to nie zmieniło poza tym że jest dosyć nieładnie :/

I teraz zastanawiam się czy wydałem prawie 5000 złotych na laptopa który nie nadaje się do gier? A może jest jakaś szansa i da się coś wykombinować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie sterowniki mogą szwankować. Zaraz... SPATCHOWAŁEŚ to GTA IV?

Wyszukaj wszystkie patche od 1.01 i tak do najnowszego i zanistaluj, jeśli tego nie zrobiłes.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

Jeśli to lapek za 5k, to gra powinna śmigać. Podaj jeszcze konfig lapka. GTA jest z patchem? Jeśli nie, to wgraj łatkę i powinno być zupełnie inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobilny Radeon 4650 to żaden gigant wydajności, chociaż możliwe, że mógłby dać sobie radę. Niestety tak kończy się kupowanie produktów Sony, które są bezsensownie drogie w stosunku do podzespołów, które mają w środku. Ale za to wyglądają ładnie :) Możesz też spróbować zainstalować nowsze sterowniki, jeśli Patche nic nie dadzą. No i wypadałoby wyczyścić system po Sony, bo zapewne zawiera on w sobie TONĘ śmiecia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, spróbuje z patchami, gra była kupiona w chwili premiery więc pewnie sporo tego się do dzisiaj uzbierało, choć wątpię by to mogło pomóc.

Na najwyższych i najniższych ustawieniach graficznych gra zacina się podobnie. Najbardziej boję się że jeśli GTA ma takie problemy to co będzie z innymi grami.

Spróbuje jeszcze z innymi tytułami, jeśli będą takie problemy w L4D czy MW albo nawet WoWie, to będę zmuszony wywalić tego laptopa z powrotem do sklepu, bo nie jest to coś co oczekiwałem po takiej sumie.

Pomylił mi się z innym modelem, ten na pewno nazywa się VGN-FW51MF/H

Procesor

Nazwa procesora:

Procesor Intel? Core?2 Duo P8700

Zegar procesora (GHz):

2,53

Pamięć podręczna L2 (MB):

3

Magistrala systemowa (MHz):

1066

Liczba rdzeni:

2

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pamięć

Rozmiar pamięci (GB):

6

Szybkość pamięci (MHz):

800

Typ pamięci:

DDR2 SDRAM (1 x 4 GB, 1 x 2 GB)

Maks. obsługiwana pamięć (GB):

8

Uwaga o maksymalnej ilości pamięci:

Część pamięci systemowej powyżej 3 GB może nie być dostępna dla 32-bitowego systemu operacyjnego

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Karta graficzna ATI Mobility Radeon? HD 4650

Dobra, temat do zamknięcia, zainstalowałem patch 1.01 i nie mogę w to uwierzyć ale gra działa fantastycznie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...