Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Vlado

Rozwiązany: Bioshock, brak dźwięku

Polecane posty

Siema,

kupiłem sobie w grudniu Bioshocka na steamowej promocji. Dopiero dziś ściągnąłem i chciałem sobie pograć, a tu psikus. Kiedy chcę włączyć grę, to pojawia się tylko malutkie okienko z napisem "Bioshock" i nic więcej. Poszperałem trochę w necie i znalazłem kilka takich problemów. Okazuje się, że Bioshock ma problemy z działaniem w połączeniu Vista/Win7 + karty dźwiękowe Realteka. Niestety, ja właśnie mam Vistę i kartę Realtek HD Audio :(

Tyle tylko, że próbowałem sposobów podanych przez ludzi na tamtych forach i nic. Jakieś rady dla mnie? Może ktoś miał ten sam problem? Może dla ułatwienia napiszę, co już robiłem.

1. We właściwościach gry na Steamie dodałem -nosound. Bioshock co prawda się uruchomił, ale po katastrofie samolotu nie miałem dźwięku.

2. Stworzyłem skrót BS na pulpicie i dodałem we właściwościach -applaunch 7670 -dx9. Tutaj nawet nie było efektu. Wyskoczyło znowu to małe okienko i na tym się skończyło.

3. Uruchamiałem Steam kompatybilnie do Win2000 i XP, też bez efektu.

4. To samo robiłem z Bioshockiem.

To tyle z tego, co pamiętam. Z góry dzięki za pomoc.

Zapoznaj się z zasadami tworzenia nowych tematów oraz ich poprawnego nazywania.-mateusz(stefan)

Zapoznałem się i nie wydaje mi się, że popełniłem w tym jakiś błąd. Informacja o tym, że gra jest ze Steama może mieć tu coś do rzeczy, więc nie rozumiem, czemu to usunąłeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Try this.

1. Install/Update OpenAL (http://connect.creativelabs.com/openal)

2. Go in Bioshock, turn on EAX, and then exit.

3. Go to C:\Windows\System32 (x64 OS's users need to look in C:\Windows\SysWoW64 for anyone else reading this)

4. Copy wrap_oal.dll to the directory where bioshock.exe is located

5. Rename the wrap_oal.dll file you just copied to OpenAL32.dll

6. Run the game and see if it fixes the problem.

Post z forum Steama, który mi pomógł.

Problem rozwiązany

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...