Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Suchutky

Problem z kartą graficzną (lub nie mam pojęcia z czym jeśli nie z nią) - osłabła jej moc (o.0)

Polecane posty

Witam. Tak na początek: uwaga, może być długo.

Tak więc przytrafiło mi się coś takiego: raz korzystałem z komputera (po prostu siedziałem w Internecie :P) po czym bez żadnych przeszkód wyłączyłem komputer. Jednak następnego dnia jak włączałem go, obraz wogóle nie dochodził do monitora (monitor "wiedział" że coś jest podłączone ale nic nie odtwarzał). Postanowiłem więc podłączyć zamiast ów sprzętu (22' LCD) mojego starego dobrego VGA 17', oczywiście do innego gniazdka. I teraz niby wszystko było w porządku, obraz był jednak... jakość kolorów była bardzo słaba, wszystko wczytywało się wolniej, jak przewijałem stronę w Internecie przewijała mi się ona powoli i tak jakby falą, a gier (np. WoWa) wogóle nie mogłem uruchomić. Wyświetlał mi się komunikat "brak odpowiedniego urządzenia video" czy coś w tym stylu. Pomyślałem więc, że to musi być problem z kartą graficzną i postanowiłem przeinstalować sterowniki. Zainstalowałem więc najnowsze ze strony Nvidii i okej, coś się zmieniło. Kolory ładniejsze, i nawet CoD 4 poszedl. Ale kurczę, patrze że przeskoczył mi na najsłabsze detale a i tak się zacina, podczas gdy jakiś czas temu gra chodziła bardzo płynnie na maksymalnych ustawieniach. Spojrzałem więc na moją kartę graficzną (ppm na pulpit, właściwości, ustawienia), i zauważyłem że wyświetla mi kartę graficzną Nvidia GEFORCE 6100, podczas gdy moja prawdziwa karta to GEFORCE 7900 GT o.0.

DLatego chciałbym prosić o pomoc. Wszystkie gierki które uprzednio chodziły bardzo fajnie teraz bardzo się tną lub nie chodzą wogóle. Co mogę zrobic aby jakoś tam naprawić? Jak czegoś ważnego nie wymieniłem, zapytajcie o to w tym temacie. Bardzo proszę o pomoc, bo dopiero co kupiłem Battlefield: Bad Company 2 i cholernie chce mi się w to pograć xD

Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro korzystałeś z internetu w sposób "tajny", to być może przy okazji złapałeś jakąś infekcję. Przeskanuj kompa za pomocą Malwarebytes Anti-Malware i wklej tu log. Przy okazji podaj szczegółowy konfig swojego kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, raport z Everesta (mam nadzieję że o to chodziło):

--------[ Podsumowanie ]------------------------------------------------------------------------------------------------

Komputer:

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 2

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Nazwa komputera ...

Nazwa użytkownika ...

Płyta główna:

Typ procesora Unknown, 2200 MHz

Nazwa płyty głównej Nieznane

Mikroukład płyty głównej Nieznane

Pamięć fizyczna 2016 MB

Typ BIOS'u Award Modular (06/05/06)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

Ekran:

Karta wideo NVIDIA GeForce 6100 (256 MB)

Akcelerator 3D nVIDIA C51

Monitor LG 775FT Plus [17" CRT] (131912579)

Multimedia:

Karta dźwiękowa Realtek HD Audio output

Magazyn:

Kontroler IDE Standardowy podwójny kontroler PCI IDE

Kontroler IDE Standardowy podwójny kontroler PCI IDE

Kontroler IDE Standardowy podwójny kontroler PCI IDE

Kontroler SCSI/RAID SCSI/RAID Host Controller

Napęd dyskietek Stacja dyskietek

Dysk fizyczny ST3250620AS (232 GB, IDE)

Napęd dysków optycznych HL-DT-ST DVDRAM GSA-H10N

Napęd dysków optycznych RW3334Q XYP622K SCSI CdRom Device

Napęd dysków optycznych RW3334Q XYP622K SCSI CdRom Device

Status dysków SMART OK

Partycje:

C: (NTFS) 80003 MB (7466 MB wolne)

D: (NTFS) 148467 MB (7889 MB wolne)

Rozmiar całkowity 223.1 GB (15.0 GB wolne)

Urządzenia wejściowe:

Klawiatura Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2

Klawiatura Urządzenie klawiatury HID

Mysz Mysz zgodna z HID

Sieć:

Karta sieciowa NVIDIA nForce Networking Controller

Karta sieciowa RT73 USB Wireless LAN Card (192.168.1.4)

Urządzenia zewnętrzne:

Drukarka Canon LBP-860

Drukarka HP LaserJet 5L

Drukarka Microsoft XPS Document Writer

Urządzenie USB RT73 USB Wireless LAN Card #4

Urządzenie USB Urządzenie kompozytowe USB

Urządzenie USB Urządzenie USB interfejsu HID

Urządzenie USB Urządzenie USB interfejsu HID

Problemy i Sugestie:

Problem Jest tylko 9% wolnego miejsca na dysku C:.

Problem Jest tylko 5% wolnego miejsca na dysku D:.

_______________________________________________________________________

Niewiem dlaczego nie wyświetla tutaj tej płyty głównej. Jeśli chodzi o procesor to:

AMD Athlon 64 Processor 3500+ 2.21 GHz, 1,96 GB Ram Rozszerzenie adresu fizycznego

Zaraz zrobię ten skan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć bok obudowy i spisz z tabliczki na zasilaczu to co jest napisane z reguły bd tam moc i marka zasilacza. Jak już odkręcisz obudowę to będziesz mógł sprawdzić jaką płytę główną posiadasz bo zazwyczaj jest na niej nazwa (koło procesora albo z któregoś boku) i też zapisz i tutaj podaj. Skan też by się przydał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Malwarebytes' naprawi to, co znalazł. Zaktualizuj system do SP3 oraz Internet Explorera do wersji 8. System wypada jakoś sensowniej zabezpieczyć, ale to raczej nie jego wina.

Wygląda mi to na uszkodzoną kartę graficzną, warto sprawdzić ją na innym kompie. No i podaj ten typ zasilacza, póki jeszcze to ma jakiś sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, rozbiorę kompa i sprawdzę ten zasilacz ale dopiero później bo narazie jest mi potrzebny działający komputer ;]

Nie musisz kompa rozbierać tylko wystarczy zdjąć lewy bok obudowy i przepisać to co jest na tabliczce znamionowej zasilacza..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...