Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Culus

Format i instalacja nowego systemu bez utraty danych

Polecane posty

Hej ! Ostatnio otrzymałem 7 wersję "Okienek" i uznałem, że już najwyższy czas zmienić wysłużonego XP na coś nowego. Aktualnie dysk (160GB) jest podzielony na 2 partycje - systemową (20GB) i całą resztę. Zastanawiam się, czy mógłbym sformatować jedynie partycję systemową i zainstalować na niej nowego Windowsa, drugą natomiast (ponieważ posiadam na niej sporo gier, danych itd.) zostawić nietkniętą ? Z tego co wiem zniknęłyby powiązania między systemem operacyjnym i plikami z "dużej" partycji. Czy można by je jakoś przywrócić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie z tym żadnego problemu, choć 20 GB dla Siódemki to może być odrobinę mało. Jeśli będziesz tam trzymał sam system, to spoko, ale jeśli będziesz chciał instalować też programy, może być problem.

Wszystko co było instalowane na drugiej partycji zostanie, ale nowy system o tym nie będzie wiedział - czasami jednak wystarczy odpalić jakąś grę by 7 sobie ją wrzuciło do Eksploratora Gier, czasami będzie trzeba "zainstalować" grę na nowo (część będzie miała funkcję "napraw", część nadpisze instalowane pliki, ale save'ów nie stracisz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na partycji systemowej będzie tylko Windows i sterowniki, mam nadzieję że 20GB wystarczy. Szczerze mówiąc nigdy nie formatowałem tylko jednej partycji, jak się do tego zabrać ? Wygląda to tak samo jak przy formatowaniu całego dysku ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze małe ostrzeżenie przed formatem. Sporo gier trzyma save'y itp. w katalogu Documents and Settings, więc warto go przejrzeć i zrobić kopię ważniejszych rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...