Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

S4nch3z

Rozwiązany: Windows 7 Uruchamia się tylko do pulpitu

Polecane posty

Witam przyszedł do mnie sąsiad (lajik komputerowy) jako że zawsze pomaga mu z instalacjami i tym podobnymi problemami jednak tutaj zagięło to nawet mnie.

A więc jakieś 2 miesiące temu poradziłem mu aby zaopatrzył się w Windows 7 HP x64 tak też uczynił zainstalowałem mu system i wszystko było cacy aż do wczoraj mianowicie po wyłączeniu komputera i włączeniu go pojawił się następujący problem.

System uruchamia się tylko i wyłącznie do pulpitu słychać dźwięk uruchamiania systemu i koniec

- Widać tylko tło

- nie widać myszki

- brak jest paska start

- po wciśnięciu CTRL+ALT+DEL ekran po prostu robi się czarny

Komputer działa poprawnie w trybie awaryjnym jednak nie widać tam żadnych błędów a problem występuje tylko przy normalnym uruchomieniu systemu

- przywracanie systemu nic nie dało

- reinstalacji nie naprawia problemu

specyfikacja komputera to

intel Core 2d 2,6 GHZ

2 GB ram

250 GB Hdd

tylko tyle pamiętam ze specyfikacji szukałem na internecie ale nie znalazłem nic konkretnego

może ktoś z was spotkał się z takim problemem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś antywirus i firewall?

"Reinstalacja nie naprawia problemu" - wcześniej pisałeś, że zainstalowałeś sąsiadowi system i wszystko działało, tak? Teraz po reinstalce problem pojawia się od razu?

Instalujesz zaraz po systemie jakieś sterowniki i programy, czy problem pojawia się na "gołym" Windowsie?

I używaj, na Boga, przecinków... To nie takie trudne, a mocno ułatwia rozumienie tekstu... Serio...

EDIT: naciskanie trzech króli daje jakiś efekt, czyli klawiatura działa. Co się stanie, jak naciśniesz [Windows]+[R]?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po reinstalacji problem występuje jeszcze przed zakończeniem instalacji, której koniec powinien być już w samym Windowsie.

Mianowicie instalujemy system z płyty wszystko pięknie i cacy, komputer prosi o ponowne uruchomienie.

uruchamia się ponownie dochodzi do pulpitu, pokazuje się myszka i koniec. Dysk stoi, płyta też.

Antywirusem był Avast którego używam sam, nigdy nie miałem z tym problemów.

Kombinacja [Windows]+R w tej chwili sprawdzić nie mogę zrobię to jak tylko będę u sąsiada.

Jakieś przydatne komendy które mógł bym wykorzystać?

Wygląda to po prostu tak, jak by cały komputer działał normalnie ale nie wyświetlał nic poza tapetą komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że przed reinstalacją robił się czarny ekran, a po reinstalacji w trybie normalnym nie dzieje się nic, w trybie awaryjnym pokazuje okno że instalacja może zostać zakończona tylko w trybie normalnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Win+R zadziała, to zobacz co się stanie po wpisaniu komendy explorer.exe. Sprawdź też kompa za pomocą jakiegoś antywirusa LiveCD, np. Dr.Web LiveCD, może jakiś wirus siedzi w MBR. Inną możliwą przyczyną jest jakiś problem sprzętowy, warto sprawdzić, co się działo po uruchomieniu na kompie jakiejś dystrybucji LiveCD GNU/Linuksa (np. SLAX się nada).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sevard, tradycyjnie, dobrze gada. Dodam tylko, że jeśli zadziała [Windows]+[R], będziesz mógł de facto uruchomić dowolną aplikację.

Jeśli "explorer.exe" nie zadziała, nie szkodzi - możesz tak czy siak nawigować do innych procesów. Na początek dobrym pomysłem będzie devmgmt.msc - sprawdzisz tutaj, czy Windows nie widzi problemów ze sprzętem.

Teraz wpisz taskmgr.exe i sprawdź jakie procesy są uruchomione, a jakie nie. Może coś się wiesza podczas startu systemu i trzeba ten proces ubić?

Jeśli nie, spróbuj appwiz.cpl i odinstaluj (jeśli tam gdzieś jeszcze jest) Avasta. Ten antywirus znany jest z tego, że potrafi rozwalić system operacyjny podczas pogoni za nieistniejącym wirusem. Polecam raczej COMODO Internet Security (Firewall+Antywirus - trzeba nad nim posiedzieć tak z 5 minut, żeby nie irytował, ale jeśli będziesz miał problemy, daj znać, powiem Ci jak to skonfigurować).

No i wreszcie msconfig - sprawdź co jest w zakładce "Startup" ("Autostart"?) oraz czy w Usługach nie ma czegoś podejrzanego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż dzięki za porady ale niestety feler tkwi w samym komputerze, lub dysku. Po sformatowaniu i instalacji systemu od nowa, system dalej się nie uruchamiał co więcej tryb awaryjny też nie działa tak więc postanowiliśmy oddać go na gwarancję.

Kombinacja Windows+R powodowała taki sam efekt jak trzech króli. Jak komputer wróci z gwarancji postaram się dowiedzieć co było nie tak od serwisanta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za odgrzewany kotlet, ale mam identyczną sytuację i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi :)

Mój komp chodził bezproblemowo przez długi czas na win7. Pewnego dnia postanowiłem postawić system od nowa. Standardowa procedura, płyta z win 7 home premium, rozpoczęcie instalacji, formatowanie dysku itp. Wszystko poszło sprawnie do momentu pierwszego resetu. Instalator poinformował mnie, że komputer wymaga ponownego uruchomienia po którym instalacja będzie kontynuowana. Jednak po resecie pojawił się tylko czarny ekran. Uruchomiłem w trybie awaryjnym i dostałem info, że kontynuacja instalacji w trybie awaryjnym nie może być kontynuowana. Próbowałem jeszcze dwukrotnie i za każdym razem instalacja systemu kończyła się tak samo. Mam dwa dyski SATA WD 80 GB i Seagate 500 GB. Na obu dyskach jest taka sama sytuacja.

Postanowiłem podłączyć dyski do kompa w pracy. Instalacja przebiegła bezproblemowo. W domu podłączyłem dyski do kompa i wszystko działa. Dograłem sterowniki do płyty głównej, grafiki itp Reset komputera i zonk. Komp się uruchamia, ale tylko do tapety. Nie ma paska startu, nie widać kursora. win+R nic nie daje, ctrl+alt+del powoduje wygaszenie ekranu. W trybie awaryjnym komputer działa. Znów więc zabrałem dysk do pracy., podłączyłem do kompa i wszystko śmiga. System jest kompletny i sprawny. Po powrocie do domu podłączyłem dysk i znów tylko pulpit.

Z tego wynika, że dysk jest ok. Wina leży gdzieś w kompie. W biosie nic nie grzebałem. Są takie same ustawienia, jakie miałem przed reinstalacją. Co ciekawe zainstalowałem sobie też Ubuntu i komp uruchamia się normalnie. System jest sprawny i można na nim pracować. Problem dotyczy więc tylko win7.

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc?

Mam płytę główną Gigabyte GA-MA785GM-US2H, AMD Phenom, 4 GB ramu xtreme kingstona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że piszę trochę nie w porę bo temat jest stary, ale rozwiązalem ten problem, a jak to zrobilem uśmialem się z niego, odłączylem poprostu kabel hdmi od kompa i wszystko zaczęlo dzialać ok, a problemem bylo to że ktoś bawił sie na tym kompie i ustawił podwójny ekran na telewizor i glówny monitor, przy czym ekranem glównym byl telewizor, poprostu wszystko co miało dziać sie na monitorze działo się na wyłączonym telewizorze i można było przenosić na niego ikonki, a miałem identyczny problem jak kolega, mam nadzieję ze komuś pomogłem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...