Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Khasim

Problem z gałką w padzie

Polecane posty

Od dłuższego czasu lurkuję po internecie i nie mogę znaleźć rozwiązania takiego problemu - mianowicie w moim padzie Logitech Chillstream jest taka irytująca cecha lewej gałki, która sprawia, że gdy wychylam gałkę na maksa na godzinę 10-11 (lewy górny róg) to większość gier nie rejestruje tego jako maksymalne wychylenie - tj. na przykład w Prince of Persia gdy chcę biec po skosie w lewo to zamiast biec Książę idzie, i tak jest we wszystkich grach, które mają analogową prędkość poruszania postaci. Strasznie mnie to wkurza.

Próbowałem kalibrować pada w Windowsie wielokrotnie, ale to nic nie daje. Jedyne, co na razie jakoś poskutkowało to użycie programu Joy2Key, ale w nim całkowicie znika mi analogiczność gałki - wychylę o 0,5cm i już postać biegnie z pełną prędkością, jakbym naciskał W na klawiaturze.

Czy zna ktoś może jakiś program do kalibracji, który na przykład pozwoli mi wychylić pada do oporu we wszystkie strony i zmusić system do zapamiętania maksymalnego możliwego wychylenia? A może jakieś inne rozwiązanie, które nie brzmi "kup nowego pada"? Mam zamiar zaopatrzyć się w przyszłości w windowsowo-xboksowego pada od Microsoftu, ale na razie wydaję kasę na kartę graficzną i nie mam jak kupić.

Załączam screena z windowsowego kalibratora - tak wygląda maksymalne wychylenie w lewo-górę.

padls.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakieś inne rozwiązanie, które nie brzmi "kup nowego pada"?

W sumie to znalazłem jedno ciekawe rozwiązanie. Może to nie jest program do kalibracji pada ale potrafi coś innego, a mianowicie:

Xpadder symuluje przyciski klawiatury na twoim padzie. Możesz do każdego przycisku na padzie przyporządkować dany ruch myszki, czy klawisz. Program jest przydatny, jeśli chcemy pograć w gry, które nie obsługują pada (np. z DOS Box, gry z Internetu).
...ale też przyda się na pewno w normalnych grach. Jeśli chcesz go pobrać to wpisz w Google "Xppader 5.3" i pierwsza stronka która ci wyskoczy, to ta skąd możesz pobrać program. :)

@down zecik - problem w tym, że

Mam zamiar zaopatrzyć się w przyszłości w windowsowo-xboksowego pada od Microsoftu
i rozwiązaniem mogą też być sterowniki do tego pada w których można skalibrować go tak, aby mógł mieć maksymalne wychylenie w każdą stronę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://xbcd360guide.50webs.com/guide.html

tu masz wszystko ;p

jesli masz win7 to trzeba wlaczyc testowy tryb zeby zainstalowac sterowniki i na takim trybie jechac jesli sie chce grac na te maksymalne wychylenia ;p na xp i viscie bodajze te alternatywne stery sie normalnie instaluja :)

ja mam identyczny pad, posiadam win7 i tez mi sie nie wychyla w maksie, do tego nie przeszkadza to w ogole w graniu ;) a juz przekatowalem pare tytulow ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej. Poprawka. :tongue: Znalazłem jednak inne, chyba właściwe rozwiązanie problemu. Otóż tutaj oraz tutaj jest wszystko ładnie i czytelnie opisane jak poradzić sobie ze wszystkimi problemami co do pada. Oczywiście te problemy można rozwiązać za pomocą alternatywnych sterowników XBCD dzięki którym można stworzyć własne profile ustawień pada. Prócz stronki podanej w/w artykule skąd można pobrać sterowniki XBCD, po kliknięciu w "Download" wyskakuje stronka z różnymi wersjami sterowników do kilku windowsów, więcej tu Klik, klik W teście pada jest też opisane jak działał i sprawdzał się w poszczególnych grach -> Klik, Klik oraz jest też o systemie chłodzenia który jest w padzie. W sumie to fajny jest ten pad :) Jeżeli ci pomogłem to się cieszę, pozdro :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak, jak radziliście (miałem ten problem w DMC 4, Dante lub Nero w niektórych kierunkach chodzili ;/), ale jak teraz zmusić pad, by lewy i prawy Tiger odpowiadały za oś Z (nie mogę "ładować" miecza ani zmieniać cyklicznie broni siecznej/palnej)? ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli używasz XBCD to na samym dole powinieneś mieć przełącznik profili. Tam jeden z nich jest ustawiony pod standardowy kontroler od Xboxa. Ponadto możesz sam to zrobić przypisując w zakładce Xbox osie Z+ i Z- dla Lt i Rt. Nie pamiętam który był pod który ale sam do tego dojdziesz. Zawsze jeszcze pozostaje program konfiguracyjny do gamepadów który jest w samym DMC4. Musisz tylko grę uruchomić przez starter (o ile dobrze pamiętam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, zrobiłem tak jak powiedziałeś, i lewy oraz prawy tigger W OGÓLE nie działają. Gra ich nie wykrywa... (ale za to postać biega, heh). Udało mi się ustawić tak, aby były jak przyciski, ale mimo wszystko to nie to samo... (co dziwi tym bardziej, że w okienku opcji poruszanie Tiggerami DAJE efekt w osi Z!) Oto screeny, jak poustawiałem rzeczy, może popełniłem gdzieś błąd? 

dmckonfing.jpg

xbcdxbox.jpg

xbcdwindows.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze widzę że Z+ i Z- w programie konfiguracyjnym jest odwrotnie niż na padzie. Ale nie o to szczegół bo triggery powinny działać, tyle że odwrotnie. Spróbuj z innymi osiami i próbuj też ustawić triggery na osobnych osiach. Obojętnie jakich. Sprawdź też osie w konfiguratorze DMC. Np jak masz ustawione w XBCD rt na z- to sprawdź w DMC RZ- albo jeszcze inne. Czasem co innego mówią sterowniki a co innego wykrywa sama gra. Miałem tak np. w programie joy2key że osie dla prawego analoga to były (dla osi X) Rz i (dla osi Y) X.

Pamiętaj że jeszcze masz emulator Xpada. Wiem że to dość śmiesznie wygląda gdy emuluje się urządzenie zgodne z Xinput ale nie od parady ten emulator jest dołączany do XBCD które są zgodne z Direct Input, nie Xinput. Co prawda akurat mi ta wersja emulatora nie działała więc ściągnąłem najnowszą gdzieś z forum projektu.

Warto czasem poświęcić chwilę czasu na eksperymenty żeby właściwie skonfigurować pada bo później w której grze z kolei możesz mieć problemy. Zresztą w grze takiej jak DMC4 prawidłowa kalibracja to podstawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...