Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sebi1295

Rozwiązany: Kilka małych pytań

Polecane posty

Gość sebi1295

Mam kilka małych pytań, czy to jest normalne bo mi wprawdzie nic z tych rzeczy nie przeszkadza ale dla upewnienia:

1.Po pokazaniu się pulpitu i uruchomieniu wszystkich programów, żeby komp już chodził tak na dotyk żeby nic za wolno się nie uruchamiało itp. muszę poczekać tak z 1 - 1.5 min.(wszystko w tym czasie mogę robić tylko że wszystkie rzeczy wykonują się troszkę wolniej).

2.Czasami jak już uruchomię gg, to godzina na pasku przesuwa się trochę w prawo i wtedy muszę rozwinąć i z powrotem schować pasek.

3.Gdy komp się uruchomi to przez ok. 2s. kilka ikonek się tak jakby ładuje tzn. są one białe, takie znaczki.

Z KOMPUTEREM NA RAZIE ŻADNYCH PROBLEMÓW NIE MAM, NIC Z TYCH RZECZY MI NIE PRZESZKADZA TYLKO DLA UPEWNIENIA PYTAM.

Z GÓRY DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Z tego co widzę masz tylko 1GB pamięci RAM (i to w dodatku DDR1), jeśli masz dużo programów, które uruchamiają się po włączeniu systemu np. gg, steam, xfire one wykorzystują pamięć operacyjną. Zawsze możesz ustawić by te programy, nie uruchamiały się wraz ze startem systemu, tylko wtedy jak ty tego chcesz. Zyskasz wtedy te kilka sekund.

2. nie wiem z czym możne być to związane, ale myślę że nie jest to coś złego. :)

3. To jest prawdopodobnie spowodowane punktem 1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Dzięki nic mi z tych rzeczy nie przeszkadza, tym bardziej że komputer szybko się uruchamia tzn. pasek ładowania ,,przelatuje" 4 - niecałe pięć razy, a czas aż włączy mi się antywirus, to wszystko od systemu i internet wynosi ok. 10s.

Tak więc myślę że nie jest źle, ostatnio sporo wyłączyłem z autostartu i naprawdę komp, uruchamia się dużo szybciej niż wcześniej, także teraz przy starcie włączają się tylko COMODO IS, łączenie do neta i oprócz tego 3 procesy których nie byłem pewien czy wyłączać.

W czerwcu wymieniam zasilacz, w wakacje kartę graficzną i dokupię jeszcze 1gb. RAM, bo do mojej płyty maks. 2 gb. wchodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

1.Daje screena, wszystko co nie potrzebne praktycznie powyłączałem:

2.A co byś polecił, czy jak bym miał inny komunikator to czy mógłbym normalnie komunikować się ze znajomymi którzy mają gg.

3.Dzięki.

post-96785-1272477094_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

A co to jest ten ALCMTR.Czy jeśli zmienię komunikator będę mógł komunikować się z osobami które mają gg.Secure disc od nero usunąłem tzn. wyłączyłem, a tego ALCMTR nie będę poruszał.Odnośnie wyłączania robię to przez ccleanera i po zaznaczeniu procesu itp. klikam wyłącz, czy robię to dobrze bo jest jeszcze opcja usuń wpis.Patrzyłem czy ten ccleaner rzeczywiście wyłącza poprzez uruchom > msconfig i rzeczywiście jest wszystko to co chciałem jest powyłączane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALCMTR jest to jakiś proces Realteka, z tego co wiem można go wyłączyć, ale u niektórych osób wtedy były problemy z dźwiękiem. Co do kadu - używam go na Linuksie, więc mogę go polecić i owszem możesz rozmawiać z ludźmi korzystającymi z gg. Ja mam tylko taki problem, że nie dochodzą mi wiadomości od osób, które maja numer gg większy od jakiejś liczby, ale jest to wina tego że nie mam najnowszej wersji kadu (podobnie jak z gg). :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko taki problem, że nie dochodzą mi wiadomości od osób, które maja numer gg większy od jakiejś liczby, ale jest to wina tego że nie mam najnowszej wersji kadu (podobnie jak z gg). :P

Tak jak piszesz, masz za stare kadu. Dopiero kadu, które obsługuje nowsze libgadu (czyli co najmniej 0.6.5.4) radzi sobie z numerami powyżej któregoś tam oraz z długimi napisami. Warto zaktualizować system, bo z tego co kojarzę, to trochę czasu już minęło od premiery kadu 0.6.5.4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...