Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dzangyl

Problem z modemem czy za słabe łacza telefoniczne?

Polecane posty

Miałem kupić router już jakiś czas temu ale z braku kasy odłożyłem jego kupno wydaje mi się jednak że już czas wymienić starego speedtouch'a tylko mam jedno pytanie. Od kilku lat miałem internet 1mb ale postanowiłem zwiększyć prędkość do 2mb niewiadomą było tylko to czy infrastruktura telefoniczna w moim miejscu zamieszkania poradzi sobie z taką prędkością. Zadzwoniłem do Netii i miałem otrzymać list od TP czy da się podpiąć 2mb, listu nie otrzymałem ale Netia podniosła mi prędkość. Problemem jest to że niby mam te 2 mega ale maksymalnie pliki ściągają mi się z prędkością 200kB/s (powinno 256) a przeważnie lecą około 180kB/s. Nie wiem czy to wina linii (przecież mi podnieśli prędkość więc może oni otrzymali list od TP nie ja) czy modemu speedtouch 536 i nie wiem czy warto kupować nowy bo jeżeli to wina linii telefonicznych to nic on nie da i kasa pójdzie w błoto. Modem mam podpięty kablem Ethernet o długości około 2m, niestety nikt w pobliżu nie ma takiej prędkości więc nie jestem wstanie sprawdzić czy ktoś ma wyższe transfery. Jak myślicie, może to być wina mojego modemu?

Po "googlowałem" trochę i znalazłem stronkę www.measurementlab.net (zalecana przez samo google), sprawdziłem na niej jakość mojego łącza i wyszło coś takiego:

WEB100 Enabled Statistics:

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

checking for firewalls . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client-to-server [C2S]) . . . . . 214.0kb/s

running 10s inbound test (server-to-client [s2C]) . . . . . . 1.58Mb/s

------ Client System Details ------

OS data: Name = Windows Vista, Architecture = x86, Version = 6.0

Java data: Vendor = Sun Microsystems Inc., Version = 1.6.0_18

------ Web100 Detailed Analysis ------

Cable modem/DSL/T1 link found.

Link set to Full Duplex mode

No network congestion discovered.

Good network cable(s) found

Normal duplex operation found.

Web100 reports the Round trip time = 319.87 msec; the Packet size = 1452 Bytes; and

No packet loss was observed.

S2C throughput test: Packet queuing detected: 2.82%

This connection is receiver limited 91.10% of the time.

This connection is network limited 8.11% of the time.

Web100 reports TCP negotiated the optional Performance Settings to:

RFC 2018 Selective Acknowledgment: ON

RFC 896 Nagle Algorithm: ON

RFC 3168 Explicit Congestion Notification: OFF

RFC 1323 Time Stamping: OFF

RFC 1323 Window Scaling: OFF

Server 'ndt.iupui.donar.measurement-lab.org' is not behind a firewall. [Connection to the ephemeral port was successful]

Client is probably behind a firewall. [Connection to the ephemeral port failed]

Information: Network Middlebox is modifying MSS variable

Server IP addresses are preserved End-to-End

Information: Network Address Translation (NAT) box is modifying the Client's IP address

Server says [77.255.172.230] but Client says [192.168.1.64]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na tej stronce, zazwyczaj jest bardziej wiarygodna, tylko wybierz jakiś serwer blisko siebie. Te 2Mbps Speedtouch jeszcze powinien uciągnąć. Tylko jeszcze jednak rzecz, prędkość może się zmieniać w zależności od natężenia ruchu w sieci, czyli między innymi pory dnia, dnia tygodnia itp. Te 2Mbps to prędkość maksymalna, a nie gwarantowana.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieraz sprawdzałem na tej stronie ale ona daje bardzo mało informacji, tylko prędkość DL, UL i ping. No nie wiem czy internet ADSL może miec raz wiekszą raz mniejszą predkość, odkąd go mam to zawsze transfer był taki jaki powinien być, nigdy mniejszy a teraz ani razu nie miałem full prędkości, maksymalnie 210kB/s...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

running 10s inbound test (server-to-client [s2C]) . . . . . . 1.58Mb/s jak widzisz strona raczej mało wiarygodna gdyż 1.58Mb/s osiągniesz przy założeniu, że twoje łączę ma upload około 15Mb/s (coś takiego w Netii nie istnieje a na pewno nie przy łączu 2Mb/s). A potrzeba Ci więcej informacji ? Daj screen z tego www.speedtest.net bo nie napisałeś co ci tam wychodzi. Tak na ADSL'u może się wahać. Czy to ADSL, SDSL, VDSL czy HDSL to nie ma różnicy. Wszystko zależy od dostawcy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...