Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cacum3

Monitor Dell Professional 2009WA 22" a wydajnośc karty graficznej

Polecane posty

Zdecydowałem się zamówić w jednym ze sklepów internetowych monitor Dell Professional 2009WA (UltraSharp 2209WA) o przekątnej 22 cale i rozdzielczości 1680 x 1050. Chciałem się zapytać jak bardzo spadnie wydajność 8800 GT (współpracuje z x2 6400)? Czy powinienem rozważyć także zakup nowej karty graficznej (myślę o 5850 od ATI)? Jak na razie pracuję i bawię się przy 19 '. Pytam się, żeby nie być bardzo zaskoczonym drastycznym spadkiem wydajności układu graficznego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej karcie nie jest wskazane, abyś kupował tego monitora, jesli oczywiście będziesz grał w nowe gry i te sprzed 2 lat. Według mnie lepiej mieć rozdziałke 1280x1024 i średnie lub wysokie detale niż mieć rozdziałke 1680x1050 i grać na niskich czasem na średnich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle. Miałem 8800 GT 512 MB i wszystkie gry chodziły na wysokich na 1680x1050. Co do tego 5850, to do tego procka się nie nadaje. Teraz powoli zbieraj na nowego kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zapytać jak bardzo spadnie wydajność 8800 GT (współpracuje z x2 6400)?

Zależy o której wersji 8800GT mówimy (rdzeń i ile pamięci VRAM).

Przy tym procesorze prawdopodobnie karta nie jest w pełni wykorzystywana, jeśli to możliwe trochę go podkręć. Zakup nowej karty do tego kompa jest nieopłacalny, bo nie włożysz "szybszego" procesora (chyba?).

Ty widziałeś ten model monitora w naturze? na własne oczy? i mogłeś się pobawić ustawieniami?

Bo wiesz, niektórym bardzo przeszkadzają pewne jego właściwości (kontrast statyczny "na oko" dwa razy wyższy niż matryc TN, co w efekcie powoduje że obraz jest "za jasny").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym procu wymiana karty na hd 5850 nic nie da. Jeśli chcesz to kupuj ten monitor, ale jak ktoś pisze, że ten monitor nie jest dobry to lepiej sobie go odpuścić. Ale to twoja już decyzja.

Przy 8800GT i nowym monitorze mocno znaczacego spadku fps-ów nie będziesz miał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...