Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bobsonrobson

FTP

Polecane posty

Witam,zastanawiam się jak zrobić ftp ale takie żeby było dostępne przez internet a nie tylko jako lokalhost. Właśnie utworzyłem sobie takie ftp w localhost i się bawię ale teraz tak jak wspomniałem jak to zrobić żeby był to dostępne przez neta, tak żeby mój kumpel sobie mógł wejść i poszperać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, żeby twoje ftp było widoczne z zewnątrz, musisz mieć publiczny adres IP, a na 90% masz prywatny. Rozwiązaniem tego problemu jest zrobienie wirtualnej sieci prywatnej (szukaj pod hasłem VPN), np. korzystając z programu Hamachi, który jest prosty w obsłudzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już ;] A więc chodzi mi o własny server ftp na moim komputerze na własnym dysku;] Nie szukam żadnych stron typy darmowy hosting bo tam joomla to się instaluje chyba z 1h i po drodze jeszcze jest kilka przerw. Oczekuje że jakoś mi wytłumaczycie jak zrobić z części swojego dysku twardego zrobić taki server ftp na którym mogł bym zainstalować joomle. Ta joomla to tylko tak o dodatek żeby się nią pobawić a ogólnie chcę aby mój dysk był widoczny dla kolesia który jest w innym mieście. Moje łoncze to UPC 30 MBs

i mam router THOMSONA nie wiem dokładnie jaki model ;] To chyba wszystko czego bym chciał się na razie dowiedzieć od was ;] 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma IP zewnętrzne to kiedyś był taki programik jak TYPSoft FTP Server. Co do zainstalowania Joomli to musisz zainstalować jakiś pakiet zwierający Apache, PHP i dostęp do bazy SQL. Najlepszy to XAMPP lub ew. możesz się zainteresować programem KRASNAL. Tutaj też masz artykuł o stawianiu FTP przez IIS: http://infojama.pl/143,artykul.aspx. Jeżeli masz router to prawdopodobnie do dostępu przez FTP będziesz musiał przekierować porty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku programu Hamachi, za pomocą kilku kliknięć możesz sobie stworzyć sieć, którą będzie widział twój kolega. Wpisujesz dowolną nazwę sieci, hasło i dostajesz pewien adres wyświetlany w okienku programu. Twój kumpel również musi sobie zainstalować Hamachi. Następnie podłącza się do istniejącej sieci wpisując nadaną przez ciebie nazwę i hasło. W ten sposób jesteście połączeni w jedną sieć. Dostęp do twojego serwera ftp ma przez ten adres, który u ciebie w okienku się pojawia. I nie trzeba żadnych przekierowań portów itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś stworzyłem sobie takie połączenie i nie musiałem odblokowywać portów. Nie znam szczegółów działania tej aplikacji, ale wiem, że dwa programy Hamachi nie łączą się bezpośrednio ze sobą, tylko przez odpowiedni serwer. No i dochodzą takie rzeczy jak tunelowanie. Ogólnie więcej można sobie o tym poczytać pod hasłem VPN. Poszukam jeszcze jak to jest z tymi portami w Hamachi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda aplikacja, która korzysta z internetu korzysta z jakiegoś portu, ftp 21, ssh 22, http 80 itd. Także Hamachi musi łączyć się przez jakiś port. Z resztą VPN to bardzo rozbudowana sieć. Można wprowadzać filtrowanie protokołów takich jak L2TP/IPSec czy też PPTP i wtedy są wykorzystywane porty. Tak więc niech kolega najpierw zainstaluje Hamachi i nam powie jak z nim sytuacja a my skończmy off-top.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...