Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

StrikerASD

Nagrywanie Gameplay'a za pomocą karty TV- s-video

Polecane posty

Witam,

Jestem szczęśliwym (na prawdę!) posiadaczem karty TV Compro Videomate TV Series (TV FM). Już od jakiegoś czasu korci mnie robienie gameplay'ów następującą metodą:

Podłączam kartę TV do karty graficznej poprzez kabel S-Video, a następnie w ustawieniach karty graficznej włączam obsługę TV.

Jednak podczas nagrywania sesji nic się tak na prawdę nie rejestruje, pół biedy z pulpitem, to akurat nagrywa się bez problemu, natomiast

w momencie uruchomienia gry rejestrowanie dźwięku i obrazu wyłącza się i filmik który powinien mieć np. 10 mb po minucie czy dwóch, ma kilkaset kilobajtów i czas jego trwania wynosi 0 sekund, albo wcale się nie zapisuje do pliku to co nagrywam. Próbowałem ustawiać klonowanie ekranu, zmieniać kolejność wyświetlania obrazu (1. monitor, 2 karta TV i vice versa) i nic to nie dawało, zawsze kończyło się takim samym efektem.

Czy ktoś interesuje się tym i wie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Dodam, że mam oprogramowanie ComproDTV w wersji 4.x i testowałem to na dwóch systemach (Windows XP i Windows 7). Moja karta graficzna to NVidia GeForce 8800 GTS. W momencie gdy włączam Compro DTV i w ustawieniach karty graf włączam wysyłanie obrazu do TV to jest ok, w Compro DTV jest obraz, ale już gorzej z rejestracją obrazu i dźwięku. Nie mam pomysłów co mogę jeszcze w tej kwestii zrobić, dlatego proszę o poradę na tym forum. Pozdrawiam serdecznie i czekam na wypowiedzi w tej kwestii. Jeszcze tylko dodam to, że jak nagrywam film z wideo na kompa poprzez łącze Composite to wszystko się rejestruje bez problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszyłem ten temat ze względu na to, że programy które wymieniacie (wszystkie, bez wyjątków) są zasobożerne. A mi chodzi o metodę, dzięki której FPS w grach podczas nagrywania gameplay'a nie będą spadać na pysk, bo tak jest we Frapsie i w xFire i każdym innym programowym rejestratorem A/V. A rejestrowanie a/v za pomocą karty TV nie powinno raczej tak obciążać reszty sprzętu, prawda? Czy może to nie działa w ten sposób? Zdaję sobie sprawę z różnych programów które są do tego wyspecjalizowane, ale chodzi mi o inną metodę. Jak np. twórcy gier, czy wideorecenzenci nagrywają filmiki nawet w jakości HD a mimo wszystko wszystko na tym filmiku działa to jak należy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzyskują te filmy w prosty sposób. A - bardzo mocne komputery, b - między komputer/konsolę i monitor podpinają specjalne urządzenie do przechwytywania obrazu. A nagrywanie filmów poprzez kartę TV też obciąża procesor, dysk twardy, a i grafika ma pod górę, bo obsługuje dwa ekrany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Szkoda, myślałem, że karta TV jest dobrym rozwiązaniem. Jak nagrywam gameplaye z konsoli to co innego, ale nie w tym przypadku. Ciekaw jestem co to za urządzenie które pozwala na taką rejestrację bez utraty wydajności. Wie ktoś? :). Ogólnie prosił bym o wyczerpującą odpowiedź na to pytanie, bo nie wiem nawet czego szukać na necie, żeby to np. sprawdzić. Jedyne co mi przychodzi do głowy to kamera analogowa pod którą podpina się kabel z karty graficznej oraz audio z karty dźwiękowej i w ten sposób rejestruje się gameplay... To już jest raczej nie zbyt obciążające nagrywanie, prawda? Jeśli jest inny sposób, to chciał bym to wiedzieć, ale programowe rozwiązania mnie nie interesują, bo wiem akurat które się nadają do gameplay'ów, jednak jest i tak problem z wydajnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, jeśli chodzi o przechwytywanie obrazu z konsoli, to najprostszym sposobem jej użycie TV z HDD, który pozwala zapisywać obraz. Są też specjalne urządzenia, które podłączasz między konsolą/PC a ekranem. Może to być wewnętrzna nagrywarka DVD, może to być komputer z tunerem, może to być dekoder z dyskiem, który jest odpowiednio ustawiony. Wybór jest dość duży :) Co jest najlepsze? Nie wiem, nie siedzę w tym. Ale wujek Google i stryj Bing owszem, ciotki Ask i Yahoo też powinny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź, nie myślałem w ten sposób po prostu a to jest tak oczywiste, że jeśli posiada się dwa komputery, to jeden z drugim można podłączyć za pomocą S-Video i na jednym mieć uruchomioną grę, a na drugim kompie nagrywać. W ten sposób będzie to na takiej samej zasadzie rejestrowane jak bym robił gameplay'a z konsoli, aye? No i to nie jest jedyny sposób, co jest również dobre. Przepraszam za dłuuugą odpowiedź, ale lepiej późno niż później :). Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinno to tak działać. Będzie? Pojęcia nie mam, nigdy tego nie robiłem. Mam nadzieję, że opowiesz, czy i jak działa :) Efekty też chętnie zobaczę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...