Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Katzo89

Call Of Duty Modern Warfare 2 - Zamulanie dysku

Polecane posty

Witam, mam wielki problem z grą wymienioną w temacie. Polega on na tym że podczas grania w multiplayer mam czasami straszne lagi, obraz się zacina na kilka sekund po czym wszystko wraca do normy. Czasami gram 10 minut i stanie sie tak dwa razy a czasami dzieje sie tak wręcz co 20-30 sekund. Podczas tego zamulania non stop świeci sie dioda od dysku oraz dysk pracuje dosyć głośno. Gra jest oczywiście orignalna. Problem ten występuje tylko przy graniu w Call of duty Modern Warfare 2 , przy graniu w każdą inną gre problemu nie ma. Czasami w systemie dysk jakby na chwile zwolni ale dzieje się to niezwykle rzadko ( raz na 3-4 dni ) Dzieje się to wszystko tak od mniej więcej 2 tygodni, wcześniej mogłem normalnie grać i porblem się nei zdarzał. Tydzień temu padły mi obie kości ram ( DDR2 Patrioty 800mhz ) ale wymienilem na nówki Goodramy 800 mhz i niestety problem jest nadal identyczny.

- System to Windows 7 64bit

- antywirus jaki posiadam to AVG internet seciurity

- Skanowałem system i sprawdzałem logi w hijackthis i wszystko jest wporządku

- temperatury wszystkie są w normie

- komputer czyszczę raz na 2 miesiące dokładnie sprężonym powietrzem

- internet mam w Toyi łącze 5mb więc nie sądze aby owe dziwne lagi były od tego ( zwłaszca ze jeszcze miesiąc temu ich nie bylo )

- dysk jest defragmentowany regularnie co 2 tygodnie ( automatyczna defragmentacja jest wyłączona )

- indeksowanie plików oraz kopia zapasowa , obie opcje wyłączone

- przeinstalowywałem gre oraz steam ale nic to nie dało

Sprzęt:

karta graficzna - Ati Radeon HD 4850 Gigabyte 512MB (9 miesięcy )

płyta główna - Gigabyte GA-P35DS3L ( 30 miesięcy )

procesor - intel pentium core 2 duo 2.800 mhz ( 12 miesięcy )

kości ram - 4GB Goodram 800hmz ( nówki )

zasilacz - CHIEFTEC 450w ( 20 miesięcy )

dysk - Seagate 200GB ( około 40 miesięcy )

W nawiasach podane ile czasu dany sprzęt posiadam żeby było wiadomo co jest nowe a co już używane od dłuższego czasu.

Bardzo proszę o szybką pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram od pół roku na tych ustawieniach i działało wszystko w jak najlepszym porządku a takie zamulanie dzeje się od 2 tygodni . Boje się że przyczyną może być umierający dysk lub zasilacz. Problem w tym że mam pieniądze tylko na jedną z tych dwóch części. Więc najpierw wole poradzić się kogoś bardziej obeznanego a najlepiej kogoś kto miał podobny problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie coś podobnego miewałem, kiedy używałem norton antivirus - program miał jakąś manię skanowania dysku w głupich momentach. możesz spróbować uruchomić grę Alt+Tab albo Ctrl+Alt+Del i przejrzeć procesy czy coś tam się nie dzieje.

Natomiast sam zwracasz uwagę na dosyć prawdopodobną rzecz - dysk lub zasilacz. na stronie producenta powinny być jakieś programy do sprawdzenia dysku - jeśli będzie z nim coś nie tak to wciąż jednak warto byłoby się przyjrzeć zasilaczowi(a ten mógł pomóc i przy uszkodzeniu ramu, o którym wspominałeś).

Z drugiej strony nie znam się jakoś bardzo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczne skanowanie mam wyłącozne w AVG , w procesach nie pojawia się nic niepokojącego lub też niechcianego podczas grania.

Co do dysku to sprawdzałem go kilkoma programami lecz niestety nazw nie pamiętam , wiem ze jeden z nich to HDDLife . W każdym razie owe programy twierdzily ze dysk jest wporządku chociaż według mnie to moze być głowny podejrzany gdyż to świecenie się non stop diody od HDD oraz głośna praca dysku przy tym zamulaniu mnie najbardziej martwi.

Tylko musze mieć pewność gdyż mój budżet na ewentualne nowe części wynosiłby maksymalnie 300 złotych.

Dla pewności grałem teraz przez godzine na połowe niższych ustawieniach graficznych i problem pozostaje identyczny, niczego to nie zmienilo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak , odnośnie punktu 8 to indeksowanie/wyszukiwanie mam wyłączone od dawna

Natomiast co do HDTune to wszystkie kwadraciki widzi zielone natomiast Health status wygląda następująco:

1. Przed graniem w COD MW2

http://img534.imageshack.us/img534/607/hdt...hst3200820a.png

2. po 1h graniu w COD MW2

http://img535.imageshack.us/img535/7505/hd...st3200820a2.png

Dodam jeszcze przy okazji że zanim umarły mi poprzednie kości ram ( Patrioty 4gb 800mhz padły mi tydzień temu ) to miałem takie akcje że jak np zamknąłem szuflade w biurku to mi sie komputer zawieszał... stoji w miejscu akurat bezpośrednio nad nimi i zwykle zamknięcie szuflady powodowało to ze sie zawieszał... musiałem pamiętać żeby za każdym razem zamykać je bardzo delikatnie. Po wymianie kości ram na nowe ( Goodramy 4gb 800hmz ) nie przydażyło mi sie to jeszcze .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem wczoraj zasilacz na nowy ( Modecom 500W ) Pograłem godzine i ku mojemu zdziwieniu wszystko działało w jak najlepszy porządku , przez godzine grania ani razu nie wystapił żaden problem. Natomiast dzisiaj przez 40 minut grania moze raz sie przycielo ale w kolejnych 20 minutach zacinki były jeszcze silniejsze niz na starym zasilaczu...

Prosze czy naprawdę nikt nie ma pojęcia co moze byc tego przyczyną ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...