Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DzikuXXX

Brak dźwięku przez HDMI

Polecane posty

Chcialem przypiąc PC do TV przez HDMI i taki problem : mam obraz, ale nie mam dźwięku. W instrukcji do karty pisalo zeby uzyc kabla SPDIF . Ładnie tylko ze na plycie mam 9 wejść - i jak to powsadzać zeby dzialalo?

Mam 2 tabelki w manualu do plyty :

http://obrazki.elektroda.net/74_1240686612.gif

>>>Przyciąłbyś ten obrazek (po co komu oglądać kawał bałtu?) lub zmniejszył rozmiar - RoZy

1 wtyczke z napislem GND dalem do 2 ale ten 2? Strzelalem w 7 i 10. I czy ja mam cos jeszcze w BIOSie pogrzebac zeby to przestawic?

P.S. - fotka nie moja - znalezione w sieci ale to to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LONGMAN - przestań wypisywać takie brednie bo wprowadzasz w błąd innych użytkowników. Przewód HDMI przesyła obraz i dźwięk cyfrowy.

Autor jeżeli masz Sevena to w oknie Dźwięk jest stosowna opcja do zaznaczenia u mnie "ATI HDMI Output" - PPM - zaznaczasz "włącz" albo "ustaw jako domyślne". Co do XP'ka nie jestem pewien.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu wracamy do początku problemu : 1 wtyczke z napislem GND dalem do gniazda 2 (jako ze w instrukcji pisze GND) ale w co mam wsadzić drugą? Mam sprawdzać na chybil trafił? I skad bede wiedzial ze to zla wtyczka jak to moze byc jeszcze cos innego?

Sterownik : Realtek HD Audio v. 5.10.0.5377 (czyli instalowane z plyta glowna nie updatowalem). Kodek : ALC883.

I jeszcze w manualu do plyty pisalo zeby zmienic ustawienia. A wlasciwie zaznaczyc jednedno okienko i tyle :/

A jak chodzilo ci o sterowniki do GF'a to soz :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem tego zdjęcia. Według tego co tam pisze, interesuje nas port oznaczony jako CD1, należy go połączyć kabelkiem z kartą graficzną. Druga część tego dokumentu jest od Front Panela, to nas nie obchodzi. Odpowiedni kabel powinien być dołączony do karty graficznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci kabel łączący dźwiękówłe i napęd optyczny? W dzisiejszych czasach nie ma to praktycznego zastosowania. Zresztą chcemy w tej chwili uzyskać dzieł poprzez kartę graficzną, napęd nas nie obchodzi, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...