Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

poor_leno

sterownik ekranu przestał działać

Polecane posty

kupiłem nowy komputer i podczas grania w większość gier właśnie sterownik ekranu przestaje działać (gra się zacina, czarny ekran, wyskakuje error z komunikatem, że "sterownik ekranu...") i odzyskuje sprawność (znów mogę grać) - i tak co kilka chwil :mad: jak temu zaradzić?

grafikę mam ATI Radeon HD5830 (choć wyczytałem, że taki problem może wystąpić we wszystkich modelach serii 5700 i 5800), system - Windows 7 64 bit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj pełną konfigurację sprzętową swojego kompa (patrz regulamin działu). Zazwyczaj oznacza to problemy z temperaturą, ale nie zawsze. Nie zapomnij o modelu zasilacza i obudowy. Napisz też jak masz chłodzoną obudowę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyta gł MSI P55-GD65

karta Radeon HD 5830 1GB

pamięć GoodRam 2x2GB

procesor Intel Core i5 750

zasilacz Tagan U33 II 500 W

obudowa Tracer Twister TRO-795

HDD Seagate Barracuda 7200.11 750 GB

jeśli chodzi o temperaturę - podczas grania nie przekracza 35 stopni (chyba że wyświetlacz na obudowie kłamie)

a chłodzenie mam na razie tylko to w karcie graficznej, drugie dokupię, jak będę robił OC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech, obudowa kłamie :P grając w FUEL (błąd nie występuje) - najwięcej było 50 stopni, GTA IV (błąd pojawia się) - 40 stopni. grałem na najwyższych detalach, obie gry (i każda inna) chodzą płynnie. w tej chwili, nie grając - 28 stopni

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniż taktowania karty o 10MHz i zobacz czy dalej tak będzie mi te komunikaty pojawiały się po zbyt mocnym podkręceniu grafy.

podaj dokładny model tego 5830 ( kto ci to wcisnął ??)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomogło zmniejszenie taktowania, ale nie o 10 mhz tylko więcej - z 800 przestawiłem na 715. na płynność gry (GTA IV) to nie wpłynęło więc podwyższał już nie będę. zobaczę jak działają inne gry, jeśli okaże się, że dobrze, temat będzie można zamknąć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...