Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość RaxusV

Problem z monitorem Hyundai Q77

Polecane posty

Witam.

Od 4 lat jestem posiadaczem 17' Monitora CRT Hyundai Image Quest Q770 . Od pewnego czasu zauważyłem zwężający się obraz w poziomie , oraz ciemniejący ekran.

Moja konfiguracja komputera :

Procesor : AMD Athlon II X4 620

Karta Graficzna : Nvidia Geforce GTS 250

Płyta główna : GIGABYTE MA770T-UD3P

Pamięć RAM : GOODRAM DDR3 4GB KIT 1333 MHZ

Zasilacz : z ogudową (LOGIC B21/B22 ) 500 W

Dodam jeszcze , że śrubka od kabla do wkręcania do komputera się uszkodziła i zwężanie obrazu zaczęło się po uruchomieniu oryginalnej gry GTA III.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 4 lat jestem posiadaczem 17' Monitora CRT Hyundai Image Quest Q770 . Od pewnego czasu zauważyłem zwężający się obraz w poziomie , oraz ciemniejący ekran.

Typowe objawy, do wymiany kilka elementów (głównie kondensatorów) w układzie zasilania i odchylania poziomego. To znaczy na razie tylko tyle, jak poczekasz to będzie "monitor do wymiany".

Zrobi to każdy serwis RTV, a w zasadzie zaawansowany majsterkowicz - elektronik tez powinien sobie poradzić. Koszt? nie mam pojęcia, niektóre serwisy mają cenniki z innego universum (koszt materiału nie przekracza 30 PLN, za to "robocizny" jest trochę ...).

Dodam jeszcze , że śrubka od kabla do wkręcania do komputera się uszkodziła i zwężanie obrazu zaczęło się po uruchomieniu oryginalnej gry GTA III.

Bez znaczenia, każda zmiana rozdzielczości mogła spowodować wystąpienie tych objawów (wywołanych - ogólnie rzecz biorąc - starzeniem elementów). A właśnie, przy mniejszej rozdzielczości i częstotliwości odświeżania monitor powinien pracować trochę lepiej. Albo i nie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że ciemniejący obraz może być spowodowany zwykłym wypaleniem luminoforu w kineskopie, "lekarstwem" na to jest niestety wymiana kineskopu (pytanie tylko, czy coś takiego jest opłacalne :)).

Według mnie nie. Raczej kupie sobie monitor LCD . Jakie monitory polecacie w cenie do 700 zł???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...