Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dym

Reklamy gier w TV

Polecane posty

Tak jak w temacie. Co o nich sadzicie? Na zachodzie są na porządku dziennym a Polsce są nowością.

Ja uważam ,że są... żałosne. Polski dubbing je niszczy (Battelfield) większość wygląda tak samo i w ogóle nie zachęcają do zakupu.

Zachodnie reklamy były oryginalne (albo kontrowersyjne) i przyciągały uwagę. Nie wiem czy podnosiły sprzedaż ale zapały w pamięć.

Polecam obejrzenie tych klipów bo pokazują jak powinno się robić reklamy:

Sega CD -

Atari Jaguar -

Doom -

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam, że brak reklam gier jest dla nas jak najbardziej korzystny. Bo przecież dystrybutor musiał by za nie płacić, co mogło by poskutkować podniesieniem cen gier.

Choć z drugiej strony fajnie by było zobaczyć czasem coś o jakiejś gierce w TV :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że reklamy gier nie są dobrym pomysłem. Osoby zainteresowane nimi i tak orientują się na rynku. ewentualnie możnaby reklamować gry, które rodzice kupują dzieciom, jak np. EyePet na PS3 (:

Zresztą wystarczy spojrzeć na reklamę Battlefielda Bad Company 2, która wygląda jak reklama gry dołączonej do płatków śniadaniowych i nijak ma się do samej gry. Zwłaszcza charakter reklamy nie pasuje mi do +16 na pudełku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w TV widziałem chyba reklamy Dragon age, Battlefielda i CoD-a... Reklamowane są tylko gry na które wszyscy czekają, hity lub gry, które stają się hitami dzięki właśnie dobrej polityce reklamowej. Moim zdaniem reklama gier w TV nie jest im potrzebna, ale na pewno zwiększa popularność danego tytułu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podobają reklamy gier w TV. W Polsce jest ich strasznie mało - ja pamiętam reklamy Far Cry 2, PoP, CoD:MW 2 i BF:BC2 oraz FIFY. Fajnie jest zobaczyć reklamę czegoś, co bardzo lubisz, a jeszcze lepiej zobaczyć w TV produkt, który już masz. Chociasz te polskie reklamy gier nie są do końca najlepsze - z tych co widziałem najlepiej wypada IMO CoD, potem mam dylemat pomiędzy BFem a FC2 - zdecydowanie wygrała by reklamówka Far Cry 2, tylko jakoś gameplay z gry + muzyka mi nie przypadł do gustu. IMO takie reklamy powinny się pojawiać częściej, bo jeżeli ktoś chce kupić grę np. będąc nowym graczem, to zauważy że jeżeli gre reklamują w telewizji, to musi być nie najgorsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajną reklamę zrobili Battlefield BC2, mi bardzo się podobała tylko nie pamiętam na jakich kanałach puszczali chyba na ComedyCentral i TVN .

Masz na myśli tą samą reklamę?

Żeby nie było, warto dla porównanie zobaczyć jak reklama B:BC2 wygląda za granicą (

). Takim reklamom nie miałbym nic przeciwko (:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklama BC2 była dobra. Dobra, bo, moim zdaniem, całej gry w kilkunastosekundowym spocie nie da się przedstawić. To tak samo jakby robić reklamy telewizyjne książek. Jedynym dobrym wyjściem byłoby pokazanie traileru danej produkcji, ale nikt w Polsce nie wyda pieniędzy na pokazanie reklamy trwającej w okolicach minuty lub nawet ponad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajną reklamę zrobili Battlefield BC2, mi bardzo się podobała tylko nie pamiętam na jakich kanałach puszczali chyba na ComedyCentral i TVN .

Masz na myśli tą samą reklamę?

Żeby nie było, warto dla porównanie zobaczyć jak reklama B:BC2 wygląda za granicą (

). Takim reklamom nie miałbym nic przeciwko (:

To właśnie ta reklama ale polska wersja lepiej mi się podoba, z 3 razy ją przewijałem żeby jeszcze raz obejrzeć !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z reklam jakie były bardzo podobała się reklama Killzone2 i God of war, Dubbing w nich jest zrobiony mistrzowsko, a ogólnie na temat tych reklam powiem tyle że lubię zobaczyć w telewizji reklamę gry w którą aktualnie pykam i ev. komuś się pochwalić ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dobrze że emitują reklamy w tv gdyż niedzielni gracze mogą nie wiedzieć o zbliżającej się przemierzę np. BFBC2 . Po obejrzeniu takiej reklamy na serwach mamy więcej mięsa armatniego, dzięki czemu mamy lepsze bijemy staty

a wielcy dystrybutorzy mają tyle kasy że reklama w tv nie robi im różnicy .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zagranicznych telewizjach można zobaczyć reklamy gier, zwykle jednak są to casualowe hity na Wii czy DS-a. Nie spotkałem się jeszcze z reklamą czegoś "poważniejszego".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WWE

a wielcy dystrybutorzy mają tyle kasy że reklama w tv nie robi im różnicy .

Oj.. nie sądzę. Gdyby faktycznie nie robiła im żadnej różnicy, to by było dużo reklam gier w tv. Czas antenowy jest bardzo drogi.

Po obejrzeniu takiej reklamy na serwach mamy więcej mięsa armatniego, dzięki czemu mamy lepsze bijemy staty

No fajnie. Ja tam wole grać z przeciwnikiem, który jest mniej więcej zrównany poziomem, wtedy gra jest wyrównana i emocjonująca. No ale jak dla ciebie tylko staty się liczą. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to obojętnie czy są reklamy czy nie, ile kasy na to wydaja itp. Jak chcą to robić niech robią, ale niech nie wydłużają czasu reklam przed jakimś fajnym filmem lub programem :angry:!

--------------------------------------------------------

27421.gif

29940.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklama Atari Jaguara jest boska! Jednak uwazam, ze nie powinni marnowac kasy na reklamy w TV, wolalbym te pieniadze dac tworcom gier. Placi im sie zdecydowanie za malo w porownaniu do wysilku, ktory wkladaja w stworzenie gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...