Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

oczywizm

Pad X360 i karta dźwiękowa USB

Polecane posty

Hej!

Mam taki mały problem. Mianowicie podłączyłem do kompa kartę dźwiękową USB i wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że dźwięk nagle dostaje mnóstwa zakłóceń jak tylko podłącze pada. Jade na oryginalnych sterownikach microsoftu do pada, a karta- karta instaluje się automatycznie.

Od razu mówię, że karta reaguje tak tylko i wyłącznie na pada- drukarka, kamera, klawiatura, mysz, aparat, pendrive'y- nic innego jej nie przeszkadza- po prostu małpa nie chce żebym grał. Teraz pytanie- jak ją przekonać, żeby jednak nie miała nic przeciwko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym to ja pamiętał :D

Płyta główna to Gigabyte M56S-S3. Dźwięk płynie z usb do karty dźwiękowej DIY [opartej o PCM2704] przez podwójnie ekranowany kabel USB A-B. Zasilacz to tracer 4lite 400. Ale szczerze wątpię, żeby to była kwestwia hardware'owa. Do tej pory działałem na SB Live! [sb0100] i wszystko grało - z padem i bez.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie tak. Mój sprzęt to:

Grafika Gigabyte GeForce 8600 gt

Ram 2GB DDR2 @ 666MHz

Dysk Twardy SAMSUNG HD321KJ (320GB, SATA)

Procesor AMD athlon 64 X2 Dual Core 4400+

W takim razie zasilacz do wymiany [coś konkretnego mógłbyś polecić?]... Powiedz mi zatem czy jest sens wymieniać w tym kompie cokolwiek? Tak czy siak czeka mnie zakup laptopa [niestety, potrzebny mi do pracy, a na studiach też by się od czasu do czasu przydał], stąd wymiana całej skrzynki raczej nie wchodzi w grę. Ale może jest coś co warto wymienić, gdzieś poszperać i niewielkim kosztem zrobić z tego nieco lepszy sprzęt?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko podłączam do portów z tyłu obudowy- na raz podłączona jest mysz, klawiatura, karta dźwiękowa i pad.

Z resztą za chwile robię reinstal systemu, bo mi sie połowa programów krzaczy. Batalia o działanie tej karty i tak trwała 2 tygodnie po tym jak mi wirus przetrzebił system. Zatem zaraz postawie nowy i zobaczymy co się stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak. Nie jestem na 100% pewien, że jest to wina zasilacza, ale jest to wysoce prawdopodobne, zasilacz tak czy owak do zmiany, bo jego używanie jest mocno ryzykowne. Jeszcze o czymś zapomniałeś napisać na początku? Wirus mógł zrobić spustoszenia w systemie, ale objawy mi nie pasują na problemy tego typu.

Może lepiej spróbować zwalczyć szkodnika, zamiast od razu robić format?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o sformatowaniu partycji i sprawdzeniu wszystkich pamięci przenośnych. Co do samego problemu, to 4 urządzenia na USB mogą i zapewne to robią, zjadać dużo prądu. Reszta sprzętu też specjalnie oszczędna nie jest - łącząc to wszystko, możemy wywnioskować, że zasilacz nie wyrabia. Należy to sprawdzić. Kolejnym powodem problemów może być podłączenie do sąsiednich portów obu urządzeń -karty dźwiękowe są wyjątkowo wrażliwe na zakłócenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie nad bezpieczeństwem mojego systemu czuwają 2 programy antywirusowe i UnHackme, który skanuje go na wstępie. Generalnie wszystko działa nieźle, chociaż od czasu do czasu coś się kaszani. Wydaje mi się, że dziada wytrzebiłem, ale czy system jest w pełni sprawny? Z resztą cały czas wykrzacza mi się PhotoShop, a niestety potrzebuję go do pracy, wiec uznałem, że reinstal będzie najszybszym rozwiązaniem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie nad bezpieczeństwem mojego systemu czuwają 2 programy antywirusowe

Jakie i czy obydwa mają włączoną osłonę rezydentną? W większości przypadków 2 antywirusy = kłopoty. W systemie powinien być dokładnie jeden antywirus, ani więcej, ani mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nic mi z tego nie wynika. No, ale cóż. Nie należ mieć uruchomionych równocześnie dwóch antywirusów, jeśli masz coś takiego, to zmień ten stan rzeczy, a jeśli nie, no to ok. Avast! jest delikatnie mówiąc średni. Z darmowych antywirusów lepsze są Avira i Comodo. Tu jeszcze uwaga, jeśli komputer masz wzięty na firmę, to nie wolno Tobie używać darmowych wersji Avasta i Aviry (i jeszcze paru innych antywirusów), możesz natomiast spokojnie używać Comodo, który jest darmowy również dla firm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem- wygasła panda- odinstalowałem, postawiłem tymczasowo avasta. Komputer jest mój prywatny.

Dobra, panowie, pięknie dziękuję za pomoc- zabieram się za reinstal, postawię świeży system, postaram sięgo lepiej zabezpieczyć, a jak to nie pomoże- zmienie zasilacz. Z reszta, z tego co mówicie- wypada go zmienić tak czy siak, zatem chcąc nie chcąc, czeka mnie zakup.

Jeszcze raz wielkie dzięki i życzę przyjemnego wieczoru :D

EDIT: Zwracam honor. Na nowym sytemie wciąż kiszka. Zatem nowy zasilacz to chyba mus :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc sprawa wygląda tak- w mojej skrzynce siedzi teraz OCZ modXstream 500W. Problem z padem występuje ciągle- mimo reinstalacji systemu i mimo zmiany zasilacza. Jedyne co przychodzi mi do głowy to sterowniki- może te microsoftowe w jakiś nieznany mi sposób gryzą się z moją kartą Na chwilę obecną i tak muszę przeinstalować sytem, ale plan jest taki, żeby przetestować połączenie karta USB + pad na lapku- zobaczymy co z tego wyjdzie. Co do mojej stacjonarki natomiast- czy są jakieś alternatywne sterowniki do tego pada? Może to coś zmieni?

Fakt, że 250 zeta poszło w cholere, ale powiedzmy, że obecny zasilacz jest cichszy i czuję się z nim bezpieczniej :D, chociaż tyle. Ale i tak byłbym wdzięczny za wszelką udzieloną pomoc.

PS nie wiem czy wspominałem- jade na systemie Windows XP MX8.1 - może to kogoś naprowadzi na trop?

EDIT: Melduję, że na lapku z tym samym XPkiem takie zjawisko nie występuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno wybrakowany system i nic dziwnego, że jakiś sprzęt na nim nie działa, skoro wycięto z niego połowę potrzebnych rzeczy. Ponadto zawiera kilka całkiem ciekawych paskudztw. Dostajesz ostrzeżenie za piractwo, temat zamykam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...