Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mirtek2

Win7-64 - nie mogę ustawić odświeżania na 60Hz dla wszystkich aplikacji

Polecane posty

Witam mam monitor ,który nie trawi odświeżania >60hz i mając większą częstotliwość wyświetla losowe paski.Np. chcąc włączyć "kill switcha"nie możliwe jest zobaczenie czegokolwiek. W grach zazwyczaj rozdzielczość/odświeżanie można ustawić z poziomu "lunchera" ,ale są i gry które mają na stale ustawioną "częstotliwość startową" czyli odpalają się np.75hz i to powoduje że nie mam szans sobie pograć(bo nic nie widzę przez te paski,albo czarny,czy jakikolwiek inny ekran ).sprzęt : win7 64bit ;GF GTS250 ... dx'y poupdejdowane

1. w dxdiag nie mam opcji "więcej pomocy"(ani nic w tym stylu , wiem że na winXP tak dało się to rozwiązać ,bo kiedyś tak robiłem i było OK )

2. w panelu sterowania nvidii nie ma/nie mogę znaleść opcji ustawienia sztywnego dla każdej gry/aplikacji odświeżania.

proszę o jakieś rady jak się uporać z tym problemem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie powinno byc tak ze jesli monitor jest w trybie z jego zakresu to obraz jest wyswietlany normalnie a jesli ustawisz zbyt wysoka czestotliwosc to wogole go nie powinno byc - tylko info o przekroczeniu zakresu.

Kazdy lcd powinien wyswietlic obraz do 100hz bez wiekszych klopotow, ale z tego co piszesz to jezeli problem wystepuje tylko w grach to moze mylisz przekroczenie zakresu z arefaktami spowodowanymi przegrzewaniem sie lub usterka karty graficznej.

Co rozumiesz przez "kill switch"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co mi się dzieje to jest chyba tzw "out of range" tylko że ten napis mi się nie wyświetla. Nie pamiętam w której grze ale naprawiłem to bawiąc się settings.ini w grze gdzie standarowo było 75HZ . W winXp dxdiag załatwiał problem, ale jak się przesiadłem na win7 to nie mogę sobie z tym poradzić .. nie wszyscy dystrybutorzy zostawiają .ini czy też edytowalne pliki ustawień...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...