Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

leman0005

Chłodzenie płyty głównej

Polecane posty

Kupiłem okazyjnie płytę główna ASUS A8N-SLI Premium, chce w niej wyczyścić chłodzenie.

Usunąłem resztki pasty/kleju termoprzewodzącego z radiatorów i teraz mam problem czy mogę nałożyć na chipset oraz sekcje zasilania pasę Arctic Silver 5, podobno przewodzi ona prąd.

Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AS5 podobno [nie sprawdzałem] przewodzi prąd dzięki zawartości srebra. Obecnie nie ma to znaczenia, bo procesory wyposażone są w kapsle, które izolują rdzeń od środowiska. Problemem mogło to być przy starych Athlonach [xp i starsze], gdzie odkryte były ścieżki, czy mostki [jak kto woli], które fabrycznie były przecięte, wtedy pasta mogła namieszać. Obecnie można sobie paćkać czym się chce :)

Ceramiczna wersja pasty AC jest pozbawiona srebra - nie przewodzi prądu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam są drobinki srebra, co oznacza, że może to wyglądać tak [s - srebro, r - reszta]:

srrrsrsrrrrsrs

rrsrrrrrrrsrrrr

Cząsteczki srebra się nie stykają, obwód nie jest zamknięty, problemu nie ma. Niemniej na styki bym tego nie kładł, jest sporo innych, niej ryzykownych past o równie dobrym przewodnictwie cieplnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pastę dajesz tam gdzie stykają się dwie płaskie powierzchnie. Sekcja zasilania to kilka, kilkanaście układów - do wszystkich radiator idealnie nie będzie przylegał. Taśma zniweluje nierówności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...