Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dirian

Acer Aspire One 150-B - wyświetlacz nie działa.

Polecane posty

Witam. Posiadam netbooka Acer Aspire One 150-B i mam problem z ekranem. Otóż laptop się normalnie włącza, słychać pracę procesora, ale wyświetlacz niczego nie wyświetla (jak by w ogóle laptop nie był włączony). Czyżby coś się odłączyło, albo siadł? Gwarancji niestety już nie ma, więc w razie czego mogę go rozkręcić, tylko prosił bym o informację jak to zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancji niestety już nie ma, więc w razie czego mogę go rozkręcić, tylko prosił bym o informację jak to zrobić.
Kurcze, nie zna nikt rozwiązania tego problemu? Sorry, że ponaglam, ale netbook jest potrzebny w firmie od zaraz, dlatego pytam.

Nie bardzo rozumiem do czego ci te informacje.

Człowiek który wie jak naprawić laptopa (netbooka) z pewnością będzie wiedział jak go rozmontować. A jeśli nie wie jak się dobrać do środka, to jest prawie pewne że nic nie naprawi (dobrze jeśli nie zepsuje ... bardziej).

Jeśli jest potrzebny "od zaraz", to już powinien trafić do serwisu.

Sam nic nie naprawisz, nie ma żadnych "bezpieczników" ani wypadających kabelków. To znaczy w środku nie ma nic do podłubania dla osoby bez wiedzy fachowej.

Posiadam netbooka Acer Aspire One 150-B i mam problem z ekranem. Otóż laptop się normalnie włącza, słychać pracę procesora, ale wyświetlacz niczego nie wyświetla (jak by w ogóle laptop nie był włączony). Czyżby coś się odłączyło, albo siadł?

Rozumiem że rozwiązania banalne (jak np. przełączenie wyjścia sygnału na zewnętrzny monitor za pomocą kombinacji klawiszy [Fn]+[?? nie pamiętam który w tym modelu]) zostały już sprawdzone? I na zewnętrznym monitorze obraz jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh dostałem złe informacje. Złapałem netbooka przed chwilą do ręki i jak się okazuje po włączeniu chodzi jedynie chłodzenie procka, ale lampka sygnalizująca pracę procesora nie działa. Być może laptop spadł (tego nie wiem i się nie dowiem). Czy mógł siąść procesor? Prosił bym tylko o jakieś info, bo zapewne i tak go oddam do naprawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest coś wywróżyć na taką odległość. Jak przy komputerach stacjonarnych można coś jeszcze sprawdzić samemu, to przy notebookach jest to trudne. Lepiej oddać to do serwisu, bo sam możesz więcej napsuć niż naprawić.

Lampka sygnalizująca pracę procka? Raczej sądzę, że chodzi o lampkę sygnalizującą pracę dysku, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk to akurat jeden z niewielu elementów notebooka, który można dość łatwo wymienić. Ale jego uszkodzenie nie powinno mieć wpływu na wyświetlanie obrazu na ekranie. Możesz spróbować wyciągnąć HDD z notebooka (przy wyłączonej maszynce, rzecz oczywista) i zobaczyć, czy po włączeniu go się coś pokaże na ekranie. Inny sposób (jaki sam przetestowałem na maszynie z padniętą baterią) to wyjęcie baterii i spróbowanie włączenia maszynki na samym zasilaniu sieciowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...