Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

janko32

Zbyt wysoka temperatura karty graficznej

Polecane posty

Temperatura mojej karty ( GeForce 9500GT )w czasie spoczynku dochodzi do 48 stopni a podczas grania jest jeszcze gorzej.

Przez to we wszystkich grach pojawiają się artefakty i zwisy. Zanim dołożyłem dodatkowy wentylator temperatura była wyższa o 10 stopni. Ale obecna to ciągle za dużo, czytałem że powinna wynosić poniżej 40 stopni. Dzięki programowi RivaTuner dowiedziałem się że wentylator mojej karty jest ustawiony na 40%. Problem w tym, że nie udało mi się zwiększyć jego obrotów żadnym programem którym próbowałem (Riva, SpeedFan, MSI Afterburner). Wydaje mi się że w sterach karty jest zablokowana opcja manualnego zwiększania obrotów wentylatora. Czy ktoś potrafi mi pomóc? (wersja sterowników 197.13)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze przegrzewający się procesor może powodować dziwne rzeczy na ekranie, ja czasami tak mam- z tym, że po zmianie pasty wróciło do normy. Temperatura, którą podałeś, jest według mnie normalna. Wcześniej kiedy miałem gf 8600 w spoczynku było ok 45-50 st natomiast w czasie grania dochodziło do 60-70 i nie było żadnych nawet problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to nie jest wina pasty.

Najnowsze stery są do [beeep] i sama nVidia to potwierdza.

Zalecam starsze stery 19621.

Ja mam kartę 8600 gts z chłodzeniem pasywnym i w stanie spoczynku

ma 70 stopni a nagrzewa się do 100 przy katowaniu.

Czytajcie czasem pisma komputerowe.

Nie wiem jakie są obecne stery, poprzednie rzeczywiście powodowały poważne problemy, ale tak czy owak to nie jest powód, żeby kląć. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twoja wypowiedz jest skierowana do mnie to- bo ja o paście pisałem- to przeczytaj jeszcze raz uważnie o jakiej części mówiłem (a jeśli Ci się nie chce to dla przypomnienia... o procesorze . I nie twierdziłem, że musi to być konkretnie wina procka- tak bywało w moim przypadku, do którego może się odnieść janko32. Co do sterów to owszem powodowały problemy z przegrzewaniem się kart graficznych, z tym, że w tym konkretnym przypadku temperatury są normalne (co nie zmienia faktu, że i tak warto zmienić na starsze).

Swoją drogą janko32 jeśli chcesz uzyskać pomoc napisz jeszcze jaką masz resztę sprzętu.

Cpu, mobo, ram, zasilacz(! koniecznie firmę, która go wyprodukowała i jego model ! )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sevard nie obrażając przekleństwo to termin umowny jeśli jest w słowniku języka polskiego to jest to zwyczajne słowo.

Przynajmniej dla mnie.

wojtek2320 wiem że pisałeś o procku ale to nie zmienia faktu że najnowsze stery to był nie wypał.

proponuje poczekać aż poczekać aż janko32 zmieni stery i napisze czy pomogło bo tańszy sposób niż zmiana pasty. Jeśli nie będziemy myśleć dalej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw niech kolega janko32 poda nam jakiej marki ma zasilacz i co ma w reszcie sprzętu. Wtedy można będzie myśleć co zrobić z jego problemem. Chociaż naturalnie jeśli ma te wadliwe sterowniki to warto było by je zmienić jak najszybciej.

swoją drogą ja na tych najnowszych jechałem przeszło 2,5 tygodnia i nie dość, że mój stary geforce się nie spalił to jeszcze nawet chodził w miarę sprawnie ( temperatury też w normie były) chociaż sporo szczęścia też miałem.

Edit: @chowder 1984 owszem jeśli ma się spalić to zrobi to od razu. Mój dysk przy felernym zasilaczu nie wołał do mnie Halo! Mogę się spalić i są ze mną problemy. Po prostu raz jak włączyłem kompa to zrobiła puff i musiałem zmienić dysk i zasilacz. Natomiast zgadzam się co do janko32, jeśli mu zależy to zajrzy wkrótce na temat.

Zmieniłem po i kartę zmieniłem na radeona, bo mi się trafiła bardzo dobra okazja, ale nie ma co prowadzić prywatnej dyskusji, bo zrobi się śmietnik, a wole żyć bez ostrzeżeń :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że nie odpowiadałem ale byłem zajęty. Co do sterowników to próbowałem różnych ale nie przynosiło to efektów. Konfiguracja mojego kompa:

Procesor Inetl Core 2 Duo 2,8 GHz

Płyta głowna P5N73 ASUS

Pamięć RAM 3,25 GB

Zasilacz 420 W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, podaj jakiej firmy jest zasilacz gdyż jest to decydującym czynnikiem. To, że jest on " "420 W" to nie musi znaczyć, że nie: po 1 nie wybuchnie pod większym lub mniejszym obciążeniem, i po 2 to że może on dostarczyć tyle energii ile jest napisane na tabliczce :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...