Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

shadow_of_ultima

pozorna sprzeczność w uruchamianiu gier na słabym sprzęcie

Polecane posty

Witam, to mój pierwszy temat, więc proszę o wyrozumiałość.

Nie wiedziałem jak sprecyzować tytuł więc podałem taki jak widać:)

O co chodzi? Mam już wiekowego kompa, ale dzięki modernizacji ponad 2lata temu wiele gier mogę uruchomić. Jednak część znacznie słabszych nie chce się uruchomić, i jako ze problem dotyczy kilku gier temat umieszczam tutaj (chyba słusznie). Na moim komputerze sprawnie działa fallout 3, Wiedzmin, blacksite area 51, Mass Effect(czasem sie przycina przez procka)nfs : pro street, z ciekawości wczoraj udało mi się uruchomić demo crysisa. ale powiedzmy ninja blade, dmc 4, dark sector, superstar v8 racing, czy nawet cod4 modern warfire, uruchomić się nie chcą. Prostą odpowiedzią byłaby wina sprzętu, ale biorąc na przykład chociażby blacksite to dość dziwne ze gierka z wyższymi wymaganiami chodzi a ta z nieco niższymi, ale przekraczającymi możliwości procka nie chce.

czy może się to wiązać z pewna optymalizacją kodu i zawyżonymi wymaganiami względem faktycznego stanu?

czy winą jest brak jakiegoś softu, coś nie teges

stery mam dość nowe bo 192(bodaj)

mój sprzęt

amd athlon 2600xp+batron(1.9ghz) @2.2ghz

1280 gb ram

gf 7600gs 256mb(na pasywne chłodzenie dokręcony lekko na chama wiatrak, i jeszcze na agp)

zasilacz albo 350/400 wat, tabela jest nieczytelna;/

segate 160gb

i bodaj wd 120

płyta główna soltek(stara nieistniejąca firma) sl-75frn2-L na nForce 2 ultra 400(widział ktoś gdzieś stery do tego) :laugh:

windows xp sp2 i na drugiej partycji mx7 :gafa:

z góry dziękuje za informacje i może nawet pomoc:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki nForce 2 pod XP tutaj: http://download.nvidia.com/Windows/nForce/...ternational.exe

Powinny pasować :smile:

nie sądziłem, że jeszcze je mają, kiedyś w jakimś czasopiśmie dali - potem był problem ze stabilnością systemu, poza tym te soltekowskie płyty główne z końca czasów tej firmy były dziwne:)

a główny problem tematu? :(

cod4 modern warfire

tak ogólnie to sobie zonkne no;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie świeże sterowniki, które pisane były pod kart na PCI-E, nie mogą dobrze działać z kartą AGP. Ściągnij jakieś starsze sterowniki, powinno pozytywnie wpłynąć na wydajność komputera. A co do samego problemu, to część gier zwyczajnie nie działa z kartami AGP i nie da się tego ominąć. Jedną z nich może być CoD4, ale głowy nie dam - w grach nie siedzę. Najpierw spróbuj użyć starszego sterownika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm. więc zainstaluje sobie na 2 systemie stery dołączone do grafiki a na zwykłym xp będę miał te nowe. dzięki temu nie będzie problemu z uruchomieniem gier, które bez nowych sterów mogą się kaszanić.

szczerze to nie sądziłem, że agp może być aż takim problemem. zawsze myślałem, ze starsza architektura z racji braku rozwijania(choć podobno była z pewnych względów lepsza od pci-e, przynajmniej kedoth w nsn tak pisał) jest po prostu mniej wydajna, przez co grafika nawet tego samego modelu jest słabsza:)

Dzięki za radę:)

z ciekawości wygooglowałem "cod4 nie działa na agp" i znalazłem ludzi którym na podobnym kompie cod poszedł, a w jednym temacie było ze zmienić rozszerzenie jednego pliku i pójdze. :ohmy:

żebym tak wiedział jak uruchomić inne gry;/ :tongue: ale do tego już nie będę zakładał tematu w każdym dziale, czy może zapytać w sofcie/grach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższość AGP nad PCI-E, lub odwrotnie, pokazał nam czas. Nie ma się już nad czym rozwodzić :)

No i PCI-E nie jest rozwinięciem AGP, a projektem, który poszedł w odrobinę innym kierunku. Poczytaj sobie o obu portach, bo to na swój sposób dość ciekawe zagadnienie :) A pytania o sztuczki z uruchomieniem gier zadawaj w dziale gejmingowym, nie wszyscy, którzy je znają, zaglądają do Sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gofer - wiem ze agp a pci-e to 2 różne architektury. po prostu przypomniał mi się art z cda, w którym autor twierdził, ze zmiana na pci-e była zabiegiem po pierwsze marketingowym - konieczność wymiany płyt itd. Uważał, że agp było całkiem dobre i mogło być rozwijane

princefan - tego nie wiedziałem, ale zmieniłem rozszerzenie jednego pliku na inne (znalazłem to na jednym z forum wykorzystując słowa kluczowe z postów kilku osób z tego tematu) i gra normalnie chodzi: :icon_mrgreen:

dzięki wszystkim za pomoc i info. pora na całkowitą zmianę sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...