Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TyRaNoX

Rozwiązany: Blue Screen Przy Loadingu Windowsa XP

Polecane posty

Witam.

Mam pewien problem. Otóż gdy instalowałem Diablo II(płytki są w stanie bardzo zaawansowanym) zaczęło mi coś stukać.

Na początku myślałem że to napęd, ale teraz już nie jestem pewien. Gdy tak instalowałem tą grę, zaczęło coś stukać i w chwili kiedy stukało(10-30sec) komputer się zawieszał. Następnie odwieszał i przestawało stukać i znowu zaczynało. Tak w kółko. W pewnym momencie zawiesiło się naprawdę długo i pod dłuższej chwili mym oczom ukazał się Niebieski Ekran Śmierci.

Następnie samoczynny restart, i kiedy tak komputer uruchamiał się ponownie pojawiła się plansza mojej płyty głównej(to normalne) tyle że coś dłużej się ładowała niż zazwyczaj. Następnie pojawiły się te napisy, ale już by kontynuować muszę wcisnąć F1(te napisy przy starcie systemu). Wciskam F1 i zaczyna się ładować Windows. Zaczyna, ale nie kończy. Nawet jeden pasek nie poleciał do końca i znowu Blue Screen i błyskawiczny reset. I tak w kółko. Teraz jedynie doszły opcje do wybrania jak Tryby Awaryjne, ale one też nie działają(pokazują się jakieś napisy na dole potem na górze i reset).

Oczywiście płytki z Windowsem nie działają.

Podejrzewam że to dysk twardy się spalił. Kiedy przy tych początkowych napisach trzeba kontynuować klawiszem F1 jest coś napisane o dysku, mogę to ewentualnie dopisać.

Przepraszam za niezbyt jasne wytłumaczenie, ale pisałem to na szybko.

Z góry dziękuję za odpowiedzi. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisz to, co jest napisane na tej planszy. Podaj też pełną konfigurację sprzętową komputera (łącznie z dokładnymi modelami dysku, zasilacza i płyty głównej).

Niestety również wygląda mi to na uszkodzenie dysku, ale pewności jeszcze nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, mam :)

Pokazuje się niebieska plansza Asusa(to normalne) a potem te napisy sprawdzające gdzie na końcu jest napisane:

Pri Master Hard Disk: S.M.A.R.T. Status BAD, Backup and Replace

Press F1 to Resume

Procesor: Intel Pentium Dual Core 2x2.00Ghz

Pamięć RAM: 2x 1gb Kingston 800Mhz

Karta Graficzna: GeForce 8600GT 512Mb

Płyta Główna: Asus P5KPL-AM SE

Dysk Twardy: Samsung(SP121SN) -???

Zasilacz: Tracer 4Life 400W - tak, wiem że syf ;)

Jakby coś to dopiszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest uszkodzony, nie wiem jednak jak mocno, ale skoro taki komunikat pojawia się przy starcie, to już niewiele można z nim zrobić.

Jeśli dysk jest na gwarancji, to oddaj go do serwisu. Tylko najpierw napisz, czy masz jakieś ważne dane na tym dysku, które chcesz zachować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk nie jest już dawno na gwarancji, bardzo długo mi służył i aż się dziwię że tak długo przetrwał. Raczej płakać nie będę jeśli stracę dane lecz wolałbym chociaż te najważniejsze zachować. Dodam jeszcze że jak wyjąłem dysk niedługo po zdarzeniu to był dość gorący.

Jest jakaś rada by odzyskać te dane? :)

Bardzo dziękuję za pomoc. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz: Tracer 4Life 400W - tak, wiem że syf ;)

jak wyjąłem dysk niedługo po zdarzeniu to był dość gorący.

Patrząc na model zasilacza wcale mnie to nie dziwi :P

Dane można odzyskać, może nie będzie to "banalnie proste" i bardzo tanie - ale wykonalne. Jeden warunek: już go nie podłączaj, a na pewno nie do swojego komputera.

Zmieniasz zasilacz, czy kupujesz nowego kompa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniasz zasilacz, czy kupujesz nowego kompa?

Eee... ? Raczej myślałem o kupnie nowego dysku twardego. Zasilacz ponoć trefny, a już trzyma mi parę ładnych lat. Nie sądzę by to była przyczyna zasilacza. Chciałem nadmienić że dysk twardy mi tak stukał tylko podczas instalacji Diablo 2.

Tyle że dopiero za drugim razem twardziel poszedł zasłużenie do Nibylandii...

A tak przy okazji, jakie zasilacze są godne polecenia? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem kolejną rzeczą jaką kupię oprócz dysku to zasilacz. Byłbym rad, gdyby ktoś wypisał mi te lepsze zasilacze, a także dyski twarde.

Jeśli chodzi o twardziela, to raczej skłaniam się ku firmie Samsung. Po cenie widać że są bardzo dobre, chociaż samą ceną bym się nie sugerował, ale tyle ile mi służył obecny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...