Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

norbo1011

WarCraft 3: DotA

Polecane posty

Witam.

Ostatnio zacząłem grać w dotę i jakos kiepsko mi idzię więc chciał bym poprosić was o wskazówki.

Chodzi mi mniej więcej o to jakie skille pokoleii brać Rexem. Jakie itemy kupywać składać.

Jak grać itp. będe bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Najważniejsze są umiejętności kombinowania i odpowiedni dobór hero. Dlatego czekaj aż enemy wybierze pierwszy. Jak ma dużo magów to potrzebujesz tanka, albo szybkiego agi (najlepiej riki). Jak ma balanced team to musisz wybierać kogo będziesz niszczyć w pierwszej kolejności i wybrać hero, takiego aby łatwo go niszczył. Póxniej tylko szukaj go na mapie i ganguj na niego.

2. Kaaaaasa. Last hit to podstawa. Czekasz aż creep bedzie miał mało HP i wtedy atakujesz tak aby zdobyć kase. Nie bój się czasami stealować killów, szczególnie jak byłeś gangowany. Wtedy musisz odrabiać kasowe straty.

3. Dobór itemów. Jak grasz tankiem to Vanguard, itemy do strengh, szybkie butki (nie ma sensu PT kupować, lepiej Phase Boots) a jak grasz kolo z massive stunem to Kaelens Dagger. Na początku przydatnym itemem jest Quiling Axe (czy jakoś tak ) dla meele daje +32% przeciw creepom. Przydatne w last hit.

4. Współpraca. Graj drużynowo. Jak jesteś stunnerem to atakujesz pierwszy. Reszta ma czas aby rzucić na typa skille. A jak jesteś tankiem to idziesz zaraz po stunnerze, dobry jest wtedy Axe z agro. Nie pozwala atakować słabszych.

5. Przydatne itemy dla klas:

Str: Phase Boots, Vanguard, Heart of Tarrasque, Sange & Yasha, Kaelens Dagger, Black King Bar.

Agi: Power Treads, Yasha -> Mantas Style, (jak nie masz Orba w skillach to Helm of dominator, albo Vladimirs Offering), Difusal Blade, Batterfly,

Int: Boots of travel, Bloodstone, Shivas Guard, Refresher Orb, i inne itemy z Staff Shop.

Kilka porad odnośnie konkretnych hero:

Huskar (jeden z moich ulubionych): Jedyny z str hero na ranged. Im mniej ma HP tym silniejszy atak i att speed. Warto inwesotować w skill od regenu i własnie od tego aby wraz ze spadkiem HP rósł atak. Dobre itemy to wszystkie na Str. Bo 3 skill działa procentowo. Power Treads, Sange and Yasha (nie biore nigdy flame spear), Heart of Tarrasque, Black King Bar, Jak masz iwcej kasy to Linken Sphere, bedzie chronił przed stunem.

Slark (typowy killer), Wszystko do attack speedu i do obrony, PT, Batterfly, Yasha, Vladimir Offering, Difusal Blade, wyszukujesz samotbnego hero wroga, właczasz ulti i 2 skill i po nim. 3 skill daje wysysanie atribów z enemy hero.

Dobra reszta jak wroce z pracy. Coś jeszcze opisze.

Dla Rexxa na początku najlepiej kupić quiling axe a póxniej lecieć początkowo w manę, dzięki pierwszemu skillowi bedzie łatwa farma, później itemy w gang, sange and yasha, vladimir offering, vangard, power treads, pierwszy skill do gangu to ultimate, później pierwszy skill, a na końcu 3 skill, świniak powinien spowolnić, jak wejdzie orb z sange to będzie po sprawie, tylko nie dać się stunnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohhh, ja też zaczynam(i już kilka razy dostałem jako n00b. A najlepsze, że jak gościu wytłumaczył mi w dwóch zdaniach to zrobiłem lepsze itemki od niego z tego co mi mówili :)).

Niemniej - Invokera pokochałem zaraz po tym jak nauczyłem się robić skille - 10 creepów i prawie hero dzięki Meteorowi - piękne!

Mam pytanie głównie o to JAK grać paroma hero - żebym miał z czym zaczynać, bo na razie to tylko dwóch rozumiem(Sillenter i Invoker). Reszta leży...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli widzisz to pierwszy raz na oczy to najlepiej zagrac kilka razy samemu (na zwyklej mapce, tylko twoj hero), zeby poznac podstawy podstaw.

Jesli juz cos ogarniasz to mozesz sciagnac doteAI i grac z kompami, ale wtedy pamietaj, ze to jest zupelnie inaczej niz gra z ludzmi- boty graja sztywno, trzymaja sie algorytmu i na gang z nimi nie pojdziesz.

Ja zaczalem najpierw samemu na mapce, zeby zobaczyc jak to dziala, pozniej od razu przeszedlem na gre z ludzmi (riki, mid i smierc w 10 sekundzie) i uwazam, ze tak najlepiej zrobic, w koncu kazdy na poczatku musi byc nabkiem i zarobic kilkanascie/kilkadziesiat banow :P

Jesli nie zrazisz sie przez pierwszych 10 gier i nie dasz sie uprosic przez innych graczy z teamu, zebys wyszedl, bo feedzisz, to dalej bedzie juz tylko lepiej.

A jak juz ogarniesz dote i ci sie spodoba, to pograj troche czasu (az zbrzydnie ci silnik W3) i wtedy wpisz w gugla HoN :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyś chciał pomocy w docie to wal na gadu, albo na garenie napisz Darth!Vader, chętnie pomogę, siedzę w tym dość długo ;p

a HoN jest już płatny :D 30$ za 1 konto podajże

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...