Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Delmaq

Padający dysk twardy ?

Polecane posty

Witam. Otóż posiadam dysk twardy SAMSUNG HD321KJ. Z ciekawości zrobiłem sobie skana HD Tune'm i wyskoczyła jedna czerwona kratka (czyli błedny sektor jak mniemam :P ).

Co ciekawe gdy program doszedł do tego sektora dysk zaczął dziwnie hmmm.. stukać (coś jakby głowica się obijała ale nie dam sobie ręki uciąć bo szczerze nie wiem jaki dźwięk wydaje odbijająca się głowica), program zwolnił, ale jednak przebrnał dalej. Wszystko juz było w porządku.

Błędny sektorek znajduje się na moim dysku C. Zauwazyłem dziwną rzecz juzprzy formacie, ponieważ program windowsowy do formatowania (ten z płyty przy instalacji) utchnął na 48% i dysk wtedy stukał. Trwało to z minute 2 no ale ruszył.

Załączam screeny z HD Tune

hdtuneerrorscansamsunghw.png

hdtunehealthsamsunghd32.png

I teraz pytanie, czy to moze być fizyczny bad sector a jeśli tak to jak się przed nim uchronić (czyli jak sprawić aby głowica tam nie ladowała :) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 sektorów czekających na realokację, 1 realokowany i dużo błędów, z którymi nie poradziła sobie korekcja błędów. Dysk należy mieć na oku. Proponuję sprawdzić go programem diagnostycznym producenta. I ponawiam pytanie - dysk jest na gwarancji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerpaszam że tak późno ale jakoś nie było okazji na zapuszczenie skanowania.

Otóż program diagnostyczny znalazł 5 błędów (Ecc error) wszystkie na partycji C:.

PO zakończeniu wyświetlił taki oto komunikat :

moto0094kt.th.jpg

NO i pytanie : Co teraz robić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co jest napisane, czyli przeprowadzić niskopoziomowy format (to co jest nazwane Erase HDD). Czasem pomaga. Na początek zgraj wszystkie istotne dane, bo później już nie będziesz miał okazji. Możesz spróbować użyć programu MHDD do naprawy dysku, też czasem coś tam potrafi naprawić, lub od razu zrobić niskopoziomowy format, tak jak zaleca narzędzie diagnostyczne. Zdaje się, że niskopoziomowy format można przeprowadzić za pomocą narzędzia diagnostycznego, jeśli nie można, to możesz użyć programu MHDD do wykonania tego zadania. Tylko uwaga, jako, że niskopoziomowy format polega na zapisaniu wszystkiego zerami, to zazwyczaj trochę trwa, więc przed przystąpieniem do działania upewnij się, że masz spory zapas czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echh no tak myslałem że na tym się skończy :(.

Spróbuje jeszcze tym MHDD może coś zdziała. Wkleje wyniki skanowania tutaj. I jeszcze jedno pytanko, cz nie ma jeszcze jakiegos programu, narzędzia, który by po prostu kazał dyskowi omijać te sektory, czy domyślnie te sektory są omijane ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echh no tak myslałem że na tym się skończy :(.

Spróbuje jeszcze tym MHDD może coś zdziała. Wkleje wyniki skanowania tutaj. I jeszcze jedno pytanko, cz nie ma jeszcze jakiegos programu, narzędzia, który by po prostu kazał dyskowi omijać te sektory, czy domyślnie te sektory są omijane ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same się powinny realokować po jakimś czasie, ale narzędzie diagnostyczne zgłasza jeszcze inny błąd, więc mogą pojawiać się kolejne takie sektory. No i do czasu, gdy wszystko zostanie realokowane możesz być świadkiem dziwnych zachowań, zerowanie jednak jest pewniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię jeszcze teścik tym MHDD moze coś naprawi, jak nie to chyba poczekam aż sie same realokują, chyba że wpierw zdąrze porobić sobie zapasówki całego dysku. Mam nadzieję że się mi ta cholera nie wykrzaczy do końca.

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi, temat można już chyba zamknąć :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...