Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Krychu4195

Windows 7 na starszym kompie...

Polecane posty

Czy dużo dałoby zmienienie systemu z XP na 7 na starszym kompie?

Chodzi mi o to czy dużo bym zyskał bo podobno 7 lepiej od XP chodzi.

Czy np mogłaby mi się mniej ciąć gra?

Mój sprzęt:

Proc: Duron 1,8Ghz

Ram: 1,25Gb

Karta graf: Radeon 9600 256Mb

A na dysku się zrobi miejsce...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicę odczujesz ale zmiana będzie na gorsze, 7 ma mniejsze wymagania od Visty ale większe od XP, na twoim kompie 7 będzie śmigać ale wszystkie gierki zwolnią np. ze względu na emulację XP bo w takie projektowane pod Vistę, 7 i tak nie zagrasz. Dla potwierdzenia moich słów dodam, że XP zjadał mi do 500MB pamięci, a 7 800~900MB, z kolei Vista na lapku 1000~1100MB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows XP jest najmniej zasobożernym spośród trzech ostatnich systemów Microsoftu. Więc na Twoim sprzęcie ten system będzie się spisywał najlepiej, no chyba że oprócz tego zrobiłbyś upgrade kompa - przede wszystkim procesor i RAM. Natomiast jeśli tego nie planujesz, to wydaje mi się, że powinieneś dać sobie spokój z Seven.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica może być, ale będzie niewielka. Jeśli gra pójdzie na XP, to na Windows 7 też powinna. Ten system jest zoptymalizowany dużo lepiej niż Vista, a i nowocześniejszy niż XP. Tylko nie mogę zrozumieć czemu zajmuje tyle miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro niewielka różnica, to czyli giga RAM-ek w tą czy w tamtą nie robi różnicy? Chodzi mi o załóżmy Batmana Arkham Asylum. Na XP wymaga 2GB, na 7 3GB. Jeśli w danej rozdzielczości na XP na moim sprzęcie utrzymywało płynność w maksymalnych detalach, to na "siódemce", która potrzebuje 3GB do tej gry na full detalach, to czy utrzyma się płynność czy znacząco spadnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć dokładnie, ale ten 1GB różnicy w wymaganiach jest na wyrost. Rzeczywista różnica jest mniejsza, ale lepiej chyba się spytać w dziale Gramy, może ktoś akurat na podobnej konfiguracji grał i ma doświadczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bakier12 - dokładnie jeden post powyżej Twojego pierwszego w tym wątku pojawia się taki tekst:

ja na starym kompie odpaliłem sevena na amd sempron 1.8Ghz ,512 mb ram , dysk 120Gb , graf. radeon 9600xt 128mb

i pracuje na nim jak mi nowy komp nie chodzi do dzisiaj , podczas grania nie widze większej różnicy a praca z programami jest taka sama jak z XP

A Ty się pytasz, czy Ci na niemal dwukrotnie mocniejszym sprzęcie będzie system działał sprawnie? : )

Pytanie retoryczne, ale na wszelki wypadek odpowiem - tak, będzie działał.

Odnośnie wydajności w grach: miałem C2D 1.8GHz, 2GB RAM, GeForce 9600 GSO 512 MB i Windows 7 Beta, Crysis chodził w granicach 16 (naprawdę baaardzo duże bestie/dużo bestii) do 30-kilku (częściej) FPSów. Ogólnie - absolutnie nie narzekałem i grę skończyłem.

@PenrynHD - kolego, jak masz coś sensownego do napisania, to pisz. Jak chcesz bez sensu nabić licznik postów, to skocz do innego działu, zamiast wprowadzać ludzi w błąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...