Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rennard

Problem z grafiką

Polecane posty

Pojawia mi się jakiś dziwny problem z grafiką.

Dzisiaj odpaliłem system i wszystko było ok do momentu kiedy chciałem odpalić Mass Effect 2. W momencie wyświetlania filmiku (bioware) ekran się zawiesił i na całym ekranie pokazały się takie fioletowe małe kwadraciki. Dźwięk szedł dalej. Po chwili pojawił sie blue screen - cały w artefaktach i system się zresetował. W momencie ładowania windowsa pojawiły się pionowe niebieskie pasy, pojawił się blue screen z nowu i zwiecha. Z kolei następny restart już przebiegł normalnie. Sam system działa normalnie - po odzyskaniu stabilności pokazał się komunikat że "sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność" Problemy się zaczynają w momencie kiedy chcę uruchomić jakąkolwiek grę. Nie wiem jak programy typu photoshop, bo po trzech razach nie chcę więcej ryzykować z restartami.

Mój komputer to:

Sapphire Radeon HD 4870x2

AMD Athlon 64x2 Dual Core Processor 6000+

Vista 64 Home Basic

4gb ram - corsair

Dołączam garść zdjęć z telefonu co prawda, ale widać co i jak.

zdjęcie 1

zdjęcie 2

zdjęcie 3

Ktoś wie co to może być?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj wiem tylko że ma 800W, musiałbym znaleźć pudło żeby podać firmę.

W każdym razie problem na obecną chwilę został chyba rozwiązany.

Okazało się że to problem ze sterownikiem "atikmdag.sys" który jest dość często spotykany.

W necie znalazłem podpowiedź że niekiedy pomaga odinstalowanie aktualizacji Windowsa "KB952287"

Jak na razie uruchomiłem Drakensanga bez problemów, jednak zobaczymy co będzie dalej. Pomierzę jeszcze temperatury procesora i grafiki, zobaczę czy są w normie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cep nie cep, do tej pory wszystkie procesy chodziły szybciutko, a gry odpalałem na najwyższych detalach.

Zasilacz to OCZ EliteXStream 800W

Wyszło na to że najprawdopodobniej padło chłodzenie na karcie graficznej, pytanie tylko czy z powodu temperatury uszkodzona została sama karta (jak mówiłem system działa całkiem normalnie) Karta niby jest na gwarancji, ale sklep w którym zakupiłem był i upadł. Kiedy dzwoniłem do przedstawiciela Sapphire zasugerowali że powinienem grafikę zanieść zw wszystkimi papierami do zaufanego sklepu i poprosić ich o pomoc. W sklepie byłem, zrobili wielkie oczy, ale powiedzieli że skoro sapphire tak zasugerowali to spróbują mi pomóc. Nic tylko trzymać kciuki^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, spróbowałem ponownie, wcześniej czyszcząc kartę, ale artefakty pojawiły się przy włączaniu systemu, o dziwo włączył się dobrze, bez żadnych niespodzianek. Wszedłem do opcji podkręcania karty i tam ręcznie ustawiłem szybkość wentylatora. ustawiłem go na 70% (słychać jak działa) i jest niby ok. Włączyłem Drakensanga i gra chodzi bez żadnych problemów... To tak jakby system nie zwiększał obrotów wentylatora podczas grzania się karty, bo jak wyłączę ręczne zarządzanie wentylatora, to automatycznie tak jakby się wyłącza.

EDIT

2 minuty w Mass Effect 2 dalej resetuje system...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...