Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DWX

Rozwiązany: Na kompie od momentu zakupu wyskakuje blue screen

Polecane posty

Witam nie wiem czy to dobre forum ale przedstawię mój problem. Od kiedy kupiłem nowy komputer wyskakuje mi blue screen :

STOP : 0x0000001a (0x00041287,0x0000001b,0x00000000,0x00000000)

STOP : 0x1000008e (0xc0000005,0x8183fa54,0x9b197c40,0x00000000)

Moja konfiguracja to : system Windows Vista Home Premium , Procesor INTEL CORE 2 QUAD Q8400 , karta graficzna 1024 MB ATI Radeon 4650 HDMI , Płyta główna Asus P5KPL-AM Sockel 775 ,Zasilacz Luxus Design-Midi-Tower inkl 400W ATX LC420H-8 , 4 GB RAM. Komputer gdy pierwszy raz mi się to zdarzyło znacznie zwolnił a później popsuł mi się dysk twardy i kupiłem nowy myślałem że to z jego powodu ale dzisiaj znów się pojawił blue screen . Pomóżcie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten komputer kupiłem sobie 22 lutego chodził dobrze przez kilka dni później pojawił się q blue sceener później drugi aż komputer chodził bardzo wolno zrobiłem formata i komputer chodził tak jak przed formatowaniem czyli wolno następnego dnia komputer nie umiał załadować windowsa bo nie widział dysku twardego więc załatwiłem sobie dysk od kolegi o pojemności 80 GB i komputer chodził normalnie a blue sceener pojawił się tylko raz po paru tygodniach kupiłem znów sobie 500 GB instaluje viste komputer chodzi normalnie następnego dnia pojawia się pierwszy i drugi blue sceener .

A to na jaki powinienem wymienić ten zasilacz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć. Na pewno komputer będze dużo bezpieczniejszy. Na pewno się nie spali. Z ciekawości możesz sprawdzić kompa na innym markowym zasilaczu. Ale zasilacz trzeba koniecznie wymienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli.

Po pierwsze podaj pełną konfigurację komputera, z modelami podzespołów. Nowy, więc ma fakture / gwarancje - tam powinny byc podane, jak nie to użyj SiW (link w sigu)

Po drugie: nowe komputery sa na gwarancji. Pomijam celowość kupowania nowego komputera o tak archaicznej konfiguracji, ale problemy ze sprzętem nowym są problemami SPRZEDAWCY, nie klienta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchom komputer przez LiveCD Linux (Ubuntu czy jakiś mały Damm Small Linux), skopiuj folder Minidump z katalogu X:\Windows na jakiegoś pendrive. Otwórz te pliki na działającym komputerze używając windows debugging tools i podaj ich zawartość.

A i nie instalujesz sterów od Nvidii do grafiki ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jesli oddasz go na poczatku maja to proponuje w ogole z niego nie korzystac, chyba ze chcesz by zasilacz zjaral ci kompa. Wspomniales, ze popsul sie twardy dysk. Moze byc to od PSU, wiec "nie baw" sie juz wiecej ta historia, a zostaw to dla serwisu. Choc znajac zycie, jesli ja wymienia to na kolejna bombe... Chyba, ze bedziesz na tyle odwazny i bedziesz z nimi walczyc o cos godnego zaufania, np Fortron FSP400-60GHN 400W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w każdym serwisie zakładają plomby, natomiast nie wydaje mi się żeby mógł zwrócić go ze względu na "towar nie zgodny z umową". W 100% powinien natomiast oddać ten komp do serwisu (w końcu po coś masz gwarancję) niech Ci go naprawią i zmienią zasilacz, najlepiej wykłócaj się o jakiś firmowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że oddanie kompa jest najlepszym rozwiązaniem w sumie macie rację co mam się nim przejmować jeśli można go oddać do serwisu i oni będą się nim przejmować . Musze jednak poczekać do maja bym mógł oddać do serwisu komputer czemu ? To już moja sprawa . Dzięki za wszystkie rady Temat zamknięty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...