Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sebi1295

Rozwiązany: Zmiana Antywirusa

Polecane posty

Gość sebi1295

Otóż obecnie jako antywirusa mam najnowszego Avast'a Free - wersja 5.....Wiele osób mówi że to dobry jeszcze więcej że to słaby antywirus więc postanowiłem Go zmienić.Sporo osób poleca Avire lub CIS.Tylko chodzi o to że teraz mam tego Avasta i działa dość sprawnie, a co najważniejsze kompa mi nie zamula a jak miałem CIS to po pokazaniu się pulpitu musiałem czekać z minute aż mi się uruchomi gg, internet się połączy i sam antywirus włączy - trochę długo jak na trzy programy.

To co byście mi polecili.Na razie z komputerem mam tylko jeden problem a mianowicie:

http://forum.cdaction.pl/Ubywa-miejsce-na-...u-C-t81134.html

Chcę jeszcze powiedzieć że Avira nie wchodzi w grę bo jest po angielsku an u mnie z tym językiem cienko. :sad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam avire. Niby chodzi bez zarzutów, ale ostatnio miałam z nim pewien problem. Podłączyłam pendrive'a, który jak się potem okazało był zainfekowany - ale moja avira w ogóle tego nie wykryła, dopiero na innym komputerze avast to wykrył. Dosłownie kilka dni temu sprawdzałam dysk avirą w poszukiwaniu wirusów i nic nie wykryła. Sama nie mam pojęcia, co jest nie tak, ale niektórzy twierdzą e avast często wykrywa błędy, których prawdopodonie w ogóle nie ma. Na pewno zgodzę się co do jednego, przez avasta wszystko wolniej chodzi, ale czy aby na pewno avira jest lepsza? tego nie wiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avast z wykrywaniem zagrożeń nie ma dużych problemów, ale niestety często wykrywa zagrożenia, których nie ma (widziałem już jak przenosił do kwarantanny ważne, sprawne pliki systemowe), no i jednak to, że je wykrywa nie oznacza, że sobie z nimi radzi. Często jest tak, że jakiś wirus wyłączy Avasta zanim ten zdąży zareagować.

Polecam Comodo Internet Security, lub Avirę + Comodo Firewall.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Ale mi CIS 3.13.... - takiego miałem kompa przy włączaniu zamulał.Czy to mogło być przyczyną złego skonfigurowania Go.

A co sądzisz o tym AVG ?

Avira nie wchodzi w grę bo jest po angielsku a mnie z nim cienko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Nowa to znaczy która daj link. Czy ta co ja mam to może być czy ściągnąć inną - jak tak to którą.

Czy chodzi ci o tą mówiąc nowa wersja:

http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Interne...dows,12952.html

Niech ktoś to tylko potwierdzi i już pobieram, a i jeszcze jedno niech ktoś powie krok po kroku jak go poprawnie skonfigurować abym nie miał z nim żadnych problemów.

Ta wersja co ją wam wcześniej podawałem którą miałem to przy pierwszej aktualizacji bazy pobierała pliki chyba z półtory godziny czy ta też tak robi?

Czy ten CIS też zamuli mi tak system przy uruchamianiu.Posiadając tamtą wersję po pokazaniu mi się pólpitu czekałem ok.

1 - 1.5 minuty aż mi się włączy: CIS, GG, i połączy internet.

Wcześniej miałem 512 mb RAM teraz mam 1 gb czy to może dlatego - chodzi o to oczekiwanie na uruchomienie się programów po pokazaniu się pulpitu.

Czekam na to która to wersja jest dobra czy ta najnowsza?

Jak dokładnie go trzeba z konfigurować? Niech ktoś poda.

Jutro zmienię antywirusa, mam nadzieję że będzie ok.

Czy instalować wszystkie składniki CIS czy tylko antywirus i firewall bo tam chyba jest jeszcze coś takiego jak defense.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Pobrałem go, czy to 100% darmowa wersja i czy to co pobrałem to to o co wam chodziło?

A o to link do tego co ściągnąłem:

http://www.comodo.com/home/internet-securi...et-security.php

Czy to miałem pobrać?

Jeśli tak to najpierw usuwam Avast a potem instaluje to tak?

Jeszcze poproszę instrukcję konfiguracji całego COMODO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Ok.Usunąłem Avast i od razu z dysku zwolniło mi się 1,2 gb miejsca.No nieźle.Uruchomiłem ponownie kompa i zainstalowałem COMODO, wszystkie składniki, uruchomiłem ponownie, zmieniłem język na polski i właśnie aktualizuje bazę do pobrania ma 87,7 mb

to trochę to potrwa.

Bardzo proszę o pomoc przy konfiguracji programu, dość szybko jeśli mógłby ktoś napisać co gdzie pozmieniać.

Po zainstalowaniu pakietu CIS po pojawieniu się pulpitu czekałem sporo dłużej niż gdy miałem Avast ale nie tak długo jak gdy miałem CIS 3.13........

Czy gdy mam teraz CIS naprawdę nie muszę się o nic martwić? - chodzi o szkodniki

Komputera w całości nie skanowałem od 4 miesięcy tylko skanowałem nowo wgrane pliki.

Mam teraz po zaktualizowaniu bazy przeskanować całego kompa?

Jeśli tak to zrobię to jutro, chyba może poczekać skoro tyle czekało.Gdyby CIS znalazł jakiegoś wirusa np. na C to mam go usunąć czy dać do kwarantanny bo nie wiem czy jak usunę to nie uszkodzę jakiegoś pliku systemowego?A jak znajdzie na innej partycji niż systemowa to rozumie że mogę śmiało usuwać.

Czy do tego programu mam coś jeszcze doinstalować aby czuć się w 100% bezpiecznie?

NO i ZNÓW TO SAMO.Przed Avast'em miałem CIS 3.13........

Ostro mi kompa zamulał przy włączaniu ok. 40s. teraz avast usunąłem i zainstalowałem CIS 4........ i po tej dużej aktualizacji gdy ponownie kompa uruchomiłem to po pokazaniu się pulpitu musiałem czekać ok. 50s aż się włączy gg i ten Comodo, i internet aż się połączy.Czytałem że on podczas startu systemu skanuje pliki, da się to wyłączyć, i co jest przyczyną tego że trzeba czekać to prawie minutę.Przy avast było 10s.

Jak już przeczekam to CIS działa wogule nic mi nie obciążając tylko przy starcie te 50s.

Jakieś porady.

Proszę o pomoc przy konfiguracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...