Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kiter

Dziwne zachowanie internetu @_@

Polecane posty

Witam.

Od wczoraj internet w moim komputerze zaczyna jakby wariować.

Mianowicie. Wczoraj zmieniłem antywira na głównym komputerze (ten który jest podłączony do routera z kabla). I od tego czasu nie wyświetla mi się jedna strona, mianowicie Nonsensopedia. Dzieje się tak na wszystkich komputerach sieci, więc jak najszybciej wykonałem skanowanie komputerów w poszukiwaniu robali. Na głównym komputerze Comodo doszukał się 1 wira który został natychmiastowo usunięty. Na moim komputerze Avira nie pokazała nic ciekawego, natomiast na 3 znalazło kilka starszych wirusów, które po prostu nie zostały wcześniej usunięte. Prędkość internetu przy pobieraniu jest taka jak zawsze, filmiki na youtube buforują się również normalnie. System zachowuje się tak jak zawsze, nie widzę nic podejrzanego. Strony internetowe antywirusów odpalają się bez problemu więc wykluczam złośliwe oprogramowanie. Więc cóż to może być?

Dla ułatwienia dam log z dzisiaj LOG

Firefox wyświetla mniej więcej taki błąd "Firefox nie może odnaleźć serwera nonsensopedia.wikia.pl."

z góry dziękuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dzieje się to na wszystkich komputerach w sieci, to problemu raczej upatrywałbym po stronie konfiguracji sieci (firewall na routerze, lub zmodyfikowany plik hosts), lub po stronie serwera hostującego nonsensopedię. Od jak dawna tak się dzieje i czy trwa to cały czas, czy z przerwami?

[edit]

Log wygląda na czysty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mają problemy ze stroną. W logu nic nie widzę.

Sprawdź, czy działają inne strony na tym samym serwerze, tzn. np. http://memory-alpha.org/en/wiki/Portal:Main wpisz też adres http://83.223.112.142 (powinna wyskoczyć strona Star Trek wiki) i napisz, czy one są ładują. Sprawdź też raz jeszcze nonsensopedię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronki działają. A czy mógłbyś sprawdzić czy tobie działa nonsensopedia? Wczoraj sprawdzaliśmy z kolegą, u niego działa u mnie nie @_@

[EDIT]

HYmmm... Nie wiem czemu ale Nonsensopedia zaskoczyła znów. Może problemy z hostem lub zmieniają stronkę :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, już znalazłem problem <chyba>, gdyż nonsensopedia przenosi się na domenę Nasza-Nonsensopedia.pl, więc chyba po prostu powoli zaczynają zamykać stronę, lub coś ze stablinością pospuli. :)

Przynajmniej tak napisali w nowościach nonsensopedii :O

Tak czy inaczej stronka już działa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...