Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RmX

Komp muli się po obejrzeniu kilku filmów na YT

Polecane posty

Witam serdecznie,

od pewnego czasu mam denerwujący problem z moim leciwym już nieco pecetkiem :D

Mianowicie: włączam kompa wszystko śmiga elegancko, wbijam na YT ew. inny serwis na ktorym mamy "strumieniowe" filmiki oglądam pare,parenaście minut i komp dostaje zmułki. (im bardziej komp jest obciążony np. filmami HD tym szybciej to się dzieje) najpierw kursor zaczyna działac z opóżnieniem potem albo po kilkukrotnym odświeżaniu z poziomu pulpitu i odczekaniu chwili wszystko chwilowo wraca do normy albo zamuła na amen i zostaje reset po którym komputer wcale nie dziala lepiej. ( do normalnego stanu wraca dopiero gdy wyłączymy go i odczekamy kilkanaście minut). Oprócz tego nie tylko filmiki z przeglądarek powodują taki efekt- wystarczy że włącze pare aplikacji lub w operze odpale znaczą ilośc stron jednocześnie.

Mam nod'a 32 oraz SuperAntispyware i pomimo częstego skanowania nie wykrywają żadnego syfu na kompie.

Dodam jeszcze że system jakiego używam to XP.

Jakieś pomyły jak temu zaradzić?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc. :wink:

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak config kompa podać?

+ model zasilacza ofc.

Pentium 4- 3 GHZ

Geforce 6600 GT 256mb

1 GB RAMu ( 2x512 Goodram)

płyta Gigabyte GA-8I915PL-G

dysk Western Digital 200 GB ( oznaczenie modelu WD2000JB-00KFA0)

zasilacz Modecom fell 350W

Dodam że tego oto kompa mam od 2005 roku , miałem z nim rozmaite "przeboje" ale takie zachowanie to nowość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdejmij obudowę jak możesz i zobacz czy kręcą się wiatraki na podzespołach. Jeśli nie to masz odpowiedz (chociaż mi się wydaj że jak by się procesor przegrzewał, to by się blue screen włączył.). A jak tam z miejscem na dysku a szczególnie na partycji systemowej ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer trochę lat już ma na karku. Pewnie pasta termoprzewodząca nie spełnia już swojego zadania i kwalifikuje się do wymiany. Pytanie jeszcze w jakim stanie jest wentylator i radiator na procku. Tzn. jak znam życie wypadałoby je co najmniej wyczyścić (przedmuchanie sprężonym powietrzem powinno wystarczyć).

Osobną kwestią jest zasilacz, który jest, jaki jest, ale tym razem to raczej nie jego wina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na partycji systemowej na chwilę obecną 50 GB wolnego.

Komputer czyściłem/odkurzałem nie dalej jak w grudniu. Odkurzyłem wentylator procka, grafiki, oczyściłem z syfu płyte główną generalnie nie ruszałem tylko zasilacza.

Co do chłodzenia: sądzac po wydmuchiwanym powietrzu to jest w porządku, zarówno z prockiem jak i zasilaczem. Nie sądze żeby cokolwiek było zle założone.

Jeśli chodzi o tą paste termoprzewodzącą to nigdy jej nie zmianiałem, mało tego nie specjalnie wiem ocb z tą pastą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cpuidc.th.jpg

Proszę, z dzisiaj, te rzeczy dzieją się przy takich temperaturach. Dodam tylko, że chyba to jednak nie jest wina chwilowego przegrzania tego czy owego ponieważ nie zauważam znacznego wzrostu temperatury w porównaniu do tego co jest normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minuta i 10 sekund :P

To dzieje się bez znaczenia na rozdzielczość tylko z tym że w normalnej moge sobie dłużej pooglądać niż w HD. (tutaj zazwyczaj potrzeba zaledwie 3-4 minut). Dodam jednak że czasami moge oglądać filmiki powiedzmy 20-30 minut i jest okej a czasami już po krótkim czasie szlag wszystko trafia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...